Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Paying Taxes Україна: крок назад чи 23 вперед?

Зовсім нещодавно було оприлюднено рейтинг простоти сплати податків Paying Taxes 2017, який складається щорічно Світовим банком разом з аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers за підсумками попереднього податкового року.

У новому рейтингу легкості сплати податків Україна зайняла 84 місце серед 190 країн. Це означає, що порівняно з минулим роком позиції України погіршилися на 1 відсотковий пункт. Проте Мінфін уже встиг оголосити: наша країна піднялася на 23 позиції, адже торік займала 107 місце.

Однак у Мінфіні, напевно, не врахували зміну методології розрахунку рейтингу, під час складання якого податкові системи оцінюються за такими параметрами:

– загальною податковою ставкою;

– часом, що витрачається на сплату податків;

– кількістю платежів;

– простотою відшкодування ПДВ і коригування корпоративного податку (податку на прибуток). Останній параметр було впроваджено у 2016 році, і якщо його не враховувати цього року, Україна могла б виявитися на 111 місці. Це означало б, що Україна втратила б 4 пункти, адже торік без цього параметра країна була на 107. Тому з урахуванням нових показників Україна піднялася в рейтингу начебто б на 23 позиції.

У Мінфіні пояснили, що на підвищення рейтингу України вплинули зміни, що відбулися в податковій сфері торік. Зокрема, було знижено ставки ЄСВ із 41 % до 22 %, ставки рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, скасовано утримання ЄСВ у розмірі 3,6 % із зарплати працівників, установлено єдину базову ставку ПДФО в розмірі 18 % (замість двох – 15 % і 20 %), запроваджено новий порядок відшкодування ПДВ і його оприлюднення на сайті ДФС, а також систему електронного адміністрування реалізації пального.

Коментуючи результати рейтингу, партнер PwC Україна В'ячеслав Власов наголосив:

Украина сохраняет свои позиции в рейтинге благодаря подаче бизнесом налоговой отчетности в электронном виде. Снижение ставки ЕСВ в 2016 году поможет нашей стране улучшить позиции в рейтинге следующего года. В то же время результаты рейтинга из года в год показывают, что соблюдение налоговых правил занимает у бизнеса много времени; сейчас этот показатель – худший среди стран Восточной Европы, Центральной Азии и ЕС. Эту ситуацию можно исправить не только путем внесения изменений в Налоговый кодекс, но и за счет упрощения налоговых деклараций, отказа от обязательного ведения документации на бумажном носителе и совершенствования IT-системы Государственной фискальных службы.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ