Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
1 січня Україна приєднається до Плану BEPS щодо боротьби з ухиленням від оподаткування

Міністр фінансів Олександр Данилюк передав генеральному секретарю ОЕСР Хосе Анхелю Гуррії Тревіньо офіційного листа про приєднання України до Плану BEPS . Це фінальна процедура, яка дозволить Україні набути офіційного членства в BEPS уже з 1 січня 2017 року.

У чому суть?

На сьогодні чимало країн мають суттєві проблеми зі сплатою податків через те, що наявні принципи національного та міжнародного оподаткування мають багато невідповідностей. Зокрема, сучасні правила дають бізнесу забагато можливостей для спекулювання податковими ставками, режимами та статусами в різних країнах. Тому Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) розробила рекомендації щодо боротьби з ухиленням від оподаткування – План BEPS (Base Erosion and Profit Shifting).

У рамках Плану розроблено 15 кроків, що покривають різні сфери протидії агресивному податковому плануванню, серед яких: вдосконалення правил трансфертного ціноутворення, запобігання ухиленню від оподаткування за допомогою міжнародних договорів, оподаткування доходів контрольованих іноземних компаній, обмін інформацією тощо.

Що це дає для України?

План BEPS – це єдині правила гри, які допомагають боротися зі спекуляціями та створюють рівні умови для всіх гравців. Приєднання України до BEPS є позитивним сигналом для інвесторів. Це стимулюватиме міжнародну торгівлю й сприятиме зростанню нашої економіки.

Довідково:

Приєднання України до BEPS-асоціації означатиме, що країна зобов'язується імплементувати мінімальний стандарт Плану, що складається з 4 кроків:

– боротьба з податковими зловживаннями, пов'язаними з використанням спеціальних режимів оподаткування;

– уникнення зловживань при застосуванні податкових конвенцій;

– розкриття інформації про використання схем агресивного податкового планування;

– збільшення ефективності механізмів вирішення спорів щодо застосування договорів про уникнення подвійного оподаткування між країнами.

За матеріалами minfin.gov.ua

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ