Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Україна та Doing Business 2017: що нового?

Нещодавно Світовий банк опублікував рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business 2017, де Україна піднялась на 3 пункти і зайняла 80-те місце.

Нещодавно Світовий банк опублікував рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business 2017, де Україна піднялась на 3 пункти і зайняла 80-те місце. Якщо ж згадати минулі роки, то в 2015 році Міністр економічного розвитку заявляв, що Україна може і має увійти до ТОП-50 наступного рейтингу Doing Business, але, як бачимо, наразі маємо почесне 80-те місце.

Порівняно з попереднім рейтингом Doing Business, Україні дали змогу піднятися, знову ж таки:

– захист прав міноритарних акціонерів +18 позицій;

– виконання контрактів +17 позицій;

– оподаткування +23 позиції;

– реєстрація бізнесу +10 позицій;

– підключення до електромереж +7 позицій.

Однак у сфері міжнародної торгівлі Україна втратила 6 позицій.

Під час брифінгу, присвяченому Doing Business 2017, Степан Кубів, Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України, заявив, що деякі проведені реформи не враховано у рейтингу цього року через особливості методики обчислення, однак у чинного Уряду є визначений план для суттєвого покращення рейтингу України найближчого року.

Натомість Офіс ефективного регулювання (BRDO) розробив комплексний законопроект, який спрямовано на поліпшення позицій України, його впровадження дасть близько 35 місць у рейтингу. Як запевнив голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук:

"Цей законопроект охоплює понад 7 сфер діяльності бізнесу – від реєстрації до забезпечення виконання контрактів та вирішення проблем банкрутства. 14 основних ініціатив комплексного законопроекту – докорінним чином змінять правила гри."

Окрім цього, голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, виступаючи на засіданні Національної Ради Реформ, заявив:

"… завдяки успішному реформуванню фіскальної служби Україна піднялася в рейтингу Doing Business 2017 і посіла 80-те місце серед 190 країн світу.

За останній рік Україні вдалося покращити показники за декількома напрямами, серед яких першочергове значення має сфера оподаткування. За показником "Сплата податків" Україна перемістилася зі 107-го на 84-те місце. Зміни відбулися завдяки активній роботі за двома головними пунктами – зменшення часу на заповнення необхідних форм та зниження ставки єдиного соціального внеску. ДФС націлена на подальше спрощення процедур адміністрування і сплати податків та створення комфортних умов для легального бізнесу. Це – один із стратегічних напрямів нашої діяльності."

Серед найуспішніших ініціатив, які були реалізовані та значно гармонізували податкове законодавство, можна виділити:

– гармонізацію податкового та бухгалтерського обліку;

– електронне адміністрування ПДВ;

– запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального;

– спрощення форм податкової звітності;

– вдосконалення заходів податкового контролю;

– спрощення реєстрації платниками податків;

– запровадження нових електронних сервісів для платників податків тощо.

Ще однією цікавою новиною в цьогорічному рейтингу Doing Business стало те, що Сінгапур за 11 років втратив лідерство рейтингу. Тепер найпростіше вести бізнес у Новій Зеландії. Це викликало неоднозначну реакцію експертів у сфері протидії легалізації незаконних грошових коштів.

Про те, як вести бізнес в Сінгапурі, ми писали вже не одноразово, зокрема:

"Траст по-сінгапурськи";

"Особливості податкових процедур для сінгапурських компаній".

Всесвітній Банк наголошує, що поліпшення в податковій сфері стали основною причиною присвоєння Новій Зеландії першого місця. Всесвітній Банк також присвоїв країні перше місце за індикатором простоти заснування компаній, що може розцінюватися як тривожна ознака в контексті боротьби з відмиванням грошових коштів та використання компаній-пустушок для цих цілей.

Зміна позицій Сінгапуру та Нової Зеландії в рейтингу є не єдиною для першої п'ятірки лідерів: Гонконг потіснив Південну Корею і тепер займає 4-те місце рейтингу, а Південна Корея перемістилася відповідно на 5-те.

Цього року Всесвітній Банк оцінював 190 країн на предмет ведення бізнесу: від простоти заснування та початку бізнесу й отримання кредитів до прав власності. 137 економік світу поліпшили показники простоти започаткування та ведення бізнесу порівняно з минулим роком. 75 % таких змін припадає на частку країн, що розвиваються.

Рейтинг Doing Business укладається Світовим Банком щорічно на наступний рік та встановлює індекс задля порівняння простоти підприємницької діяльності між країнами світу.

Оцінка охоплює низку показників у 189 країнах світу та опрацьовується з використанням відгуків представників урядів, учених, фахівців-практиків і рецензентів.

Рейтинг покликано дати об'єктивну основу для розуміння і вдосконалення систем нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності по всьому світу.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ