Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
НБУ затвердив порядок застосування санкцій за порушення Закону про фінансову реструктуризацію

За порушення норм Закону про фінансову реструктуризацію регулятор буде застосовувати санкції до банків, порядок застосування яких затверджено постановою Правління НБУ від 13.10.2016 р. № 392.

Уповноважений структурний підрозділ НБУ повинен звернутися до банку, щодо якого надійшла пропозиція про застосування санкції, для надання пояснень та/або копій підтвердних документів.

При цьому ненадання банком у встановлений строк пояснень та/або копій підтвердних документів не є підставою для неприйняття Комітетом з питань нагляду рішення про застосування до банку відповідної санкції. Нацбанк приймає рішення протягом 30 календарних днів із дня отримання від ініціатора повного пакета документів.

Визначення суми штрафу та його сплата до держбюджету здійснюється у гривні. Зі свого боку банк протягом п’яти робочих днів із дня сплати штрафу має письмово повідомити про це уповноважений структурний підрозділ НБУ та надати засвідчену банком копію документа, що підтверджує таку сплату.

Оскарження дій щодо накладення санкцій здійснюється у судовому порядку.

Нагадаємо, Закон України "Про фінансову реструктуризацію" передбачає накладення на банки штрафів, зокрема, за такі порушення:

• ненадання залученим кредитором фінансування боржнику затвердженого плану реструктуризації (за наявності) – штраф у розмірі 5% суми ненаданного фінансування;

• порушення зарахування зустрічних однорідних вимог – штраф у в розмірі 125% суми вимоги, щодо якої було здійснено зарахування зустрічних однорідних вимог;

• порушення умов договору про відстрочку щодо стягнення заборгованості або звернення стягнення на предмет застави (іпотеки) протягом строку дії договору про відстрочку – штраф у розмірі стягненої заборгованості або вартості предмета застави (іпотеки). При цьому залучений кредитор має повернути суму такої заборгованості або предмет застави (іпотеки) боржнику;

• невиконання арбітражного рішення стороною, щодо якої було винесене таке рішення, - штраф у розмірі 1000 мінімальних зарплат.

Документ набирає чинності з 19 жовтня 2016 року.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ