Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
В Україні запрацювала фінансова реструктуризація

19 жовтня набув чинності Закон про фінансову реструктуризацію від 14.06.2016 р. № 1414-VIII, який діятиме протягом трьох років.

Фінансова реструктуризація здійснюється з метою відновлення господарської діяльності боржників, що перебувають у критичному фінансовому становищі, підтримання стабільності фінансової системи та забезпечення доступу боржників до фінансування.

Фінансовій реструктуризації підлягає господарська діяльність та активи боржника, в тому числі розміщені за межами України, а також грошове зобов'язання боржника, включаючи і те, що виникло на підставі договорів, регульованих іноземним законодавством.

Процедура реструктуризації є добровільною і здійснюється без звернення до суду. Сторони мають право самостійно погоджувати питання про доцільність її застосування або використовувати інші механізми повернення заборгованості.

У рамках процедури фінреструктуризації повинен бути складений план, який може передбачати шляхи реструктуризації грошових зобов'язань або господарської діяльності боржника.

Завершується процедура фінансової реструктуризації з моменту настання будь-якої з наступних подій:

підписання плану реструктуризації;

надання незалежним експертом звіту про перевірку фінансово-господарської діяльності, яким підтверджується перспективність господарської діяльності боржника;

відкликання боржником своєї заяви про реструктуризацію;

подання в секретаріат залученими кредиторами заяви про те, що переговори щодо реструктуризації були припинені без досягнення згоди;

закінчення 90-денного терміну.

Особливості оподаткування окремих операцій, пов'язаних з проведенням процедури фінансової реструктуризації, встановлюються ПКУ.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ