Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Стандарти GRI: звітність у зрозумілому для інвесторів вигляді

Звітність у сфері сталого розвитку дає змогу інвесторові детально, як крізь збільшувальне скло, побачити діяльність компанії. І ті, хто приділяє цьому увагу, вже зараз мають конкурентну перевагу на ринку, збільшуючи свою інвестиційну привабливість.

Західні інвестори як ніколи раніше надають значення звітам компаній та формі їх подання. Тому з року в рік зростає кількість компаній, які разом з фінансовою звітністю складають звіт про сталий розвиток, розуміючи його важливість для формування репутації відкритої і гідної довіри компанії.

Стандарти звітності постійно розвиваються і оновлюються, тому для підтримки актуальності вашої звітності необхідно стежити за змінами і пристосовуватися до них.

Звіт про сталий розвиток як частина корпоративної соціальної відповідальності бізнесу

Бажання інвесторів отримувати дані у прозорому і зрозумілому вигляді разом зі зростанням соціальної свідомості стали поштовхом до початку трансформації форм звітності бізнесу. Громадськості вже недостатньо бачити лише фінансові показники, їй потрібно знати, як діяльність компанії впливає на довкілля та клімат, чи дотримуються в ній права людини, чи немає лазівок для корупційних схем. Інформація потрібна, але вкрай важка для точного обчислення і структурування. Відповіддю на вимоги всіх зацікавлених осіб стала поява звіту про сталий розвиток.

GRI оновлює стандарти зі складання звітності, слідуючи глобальним змінам

На допомогу бізнесу прийшли кілька організацій, які взялися за написання стандартів підготовки публічної нефінансової звітності. Найбільш використовувані у світі – Керівництва GRI (Global Reporting Initiative), близько 80 % публічних нефінансових звітів у світі складаються з їх використанням. Вони включають такі важливі поняття як матеріальність (суттєвість), тобто максимально допустимий розмір помилкової суми, яка може бути показана у звітності і розглядатися як несуттєва, а також ураховують інтереси не лише акціонерів, а й усіх заінтересованих сторін.

За 20 років роботи, починаючи з 90-х років компанія здобула статус експерта в цьому напрямку, що підняло цінність її рекомендацій на високий рівень.

На сьогодні Глобальна Рада зі стандартів у сфері сталого розвитку (GSSB) випустила 4 покоління стандартів GRI – від G1 у 2000 році до G4 у 2013 році. Кожний новий рівень розроблявся з урахуванням помилок попередніх версій, відгуків компаній-користувачів і практичних напрацювань. Організація навіть відкрила на своєму сайті розділ FAQ-документації для збору відгуків. Цього року заплановано перехід від Керівництва GRI G4 до модульних стандартів GRI зі звітності у сфері сталого розвитку.

Зміни у GRI-стандартах: модульна структура для більшої адаптивності бізнесу

Мета нововведень – устигати за повісткою корпоративного сектору, що швидко змінюється. Втім, користувачам GRI G4 не варто турбуватися: особливих змін у змісті не буде, основні зміни торкнуться структури самих керівництв. Нова модульна структура дає змогу підлаштовуватися під конкретну галузь, що дасть компаніям можливість створювати звіти "за своєю міркою", легко оновлювати їх і, якщо буде потреба, додавати нові пункти.

Буде фіналізовано основні концепції стандарту G4: принципи звітності, матеріальні аспекти, розкриття інформації про підхід менеджменту, а також представлено 3 універсальних стандарти, які застосовуються для всіх компаній, і 33 тематичних, присвячених різним аспектам звітності. Для звірення з іншими видами стандартів (наприклад, SASB) заплановано окрему примітку.

В Україні лише деякі компанії вважають за необхідне складати звіт про сталий розвиток, адже мало хто може цим розвитком похвалитися. Але його впровадження і застосування – це великий крок у бік європейських стандартів ведення бізнесу прозоро та відповідально. А ще це сигнал іноземному інвесторові про те, що компанія має довгостроковий план розвитку, піклується про свою репутацію, а значить, заслуговує на довіру.

За матеріалами www.bakertilly.ua

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ