Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
На що звернути увагу аудиторам у "новому сезоні"

Американський центр якості аудиту – Center for Audit Quality (CAQ) – щороку попереджає аудиторів щодо питань, яким їм доведеться приділяти максимум своєї уваги в майбутньому сезоні перевірок фінансової звітності. Крім набрання чинності новими правилами з розкриття імені голови аудиторської інспекційної групи та непохитної уваги регуляторів до систем внутрішнього контролю фінансової звітності в компаніях, цього року з'явились деякі нові теми, нехтувати якими не варто.

Позначені нижче теми не є універсальним центром уваги для всіх аудиторських організацій, та й сам список може не бути для когось вичерпним. Підходити до аналізу необхідно в контексті правил, стандартів і керівництв. Але в будь-якому разі ознайомитися з ним корисно.

Отже, найбільш проблемними галузями у 2016 році (першочергово для американських аудиторів, однак, ми вважаємо, не лише для них) є такі:

Поліпшення прозорості аудиту через розкриття імені керівника інспекційної аудиторської групи та третіх сторін, які також беруть участь в аудиторській перевірці. Нові правила від Ради з нагляду за обліком у публічних компаніях (PCAOB) було презентовано в липні. Наразі аудиторським компаніям у США доведеться заповнювати окрему форму (Form AP) з додатковою інформацією.

Неприпустимі виправлення в аудиторській документації. Інколи допускаються аудиторськими компаніями у зв'язку з інспекціями або розслідуваннями PCAOB. Попередження щодо неприпустимості цього Рада випустила наприкінці квітня.

Інформаційний обмін з аудиторськими комісіями. Стандарти від PCAOB покликані забезпечити ефективний двосторонній обмін. Попереднє вивчення результатів аудиторських перевірок за минулий рік виявило певні недоліки, але не так багато, як раніше.

Оцінка та дії у відповідь на виявлення ризику істотної розбіжності. Для аудиторів надзвичайно важливо дотримуватися суворих процедур оцінки за будь-якою суттєвою статтею звітності та за будь-яким розкриттям, причому робити це у відриві (незалежно) від оцінки ризиків системи внутрішнього контролю.

Внутрішній контроль фінансової звітності. Успішне запровадження нового стандарту з визнання виручки від FASB-IASB буде багато в чому залежати від якості СВК – вважає старший бухгалтер SEC Джеймс Шнурр (James Schnurr). На його думку, це одна з тих галузей, які вимагають максимальної уваги від тих, хто перевіряє.

Розкриття інформації за сегментами. У грудні минулого року директор департаменту реєстрації та інспекцій PCAOB Хелен Мантер (Helen Munter) закликала аудиторів замислитись над тим, як публічні компанії підходять до ідентифікації в себе осіб, відповідальних за прийняття рішень, і як визначають їхні операційні та звітні сегменти.

Концепція підприємства, що функціонує, – "going concern". Хоча новий стандарт від FASB побачив світ ще в серпні 2014 року, сьогоднішні підходи до визначення менеджментом компаній, потрібно чи не потрібно робити розкриття з цієї теми, поки не є переконливою підставою для включення або невключення інформації з "going concern" до аудиторського висновку.

За матеріалами gaap.ru

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ