Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Україна – Люксембург: підписано Протокол про уникнення подвійного оподаткування

30 вересня 2016 року Міністр фінансів разом із Послом Люксембургу в Україні підписали Протокол про внесення змін до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування.

Домовитись про уникнення подвійного оподаткування Україна і Люксембург хочуть вже доволі давно, адже Конвенцію між Урядом України та Урядом Великого Герцогства Люксембург було підписано ще 6 вересня 1997 року. Однак українським парламентом у 1998 році Конвенцію ратифіковано не було у зв'язку з тим, що в ній містяться положення щодо звільнення від оподаткування дивідендів та встановлено низьку ставку оподаткування процентів на рівні 2 %, тоді як з більшістю країн ця ставка коливається в межах 5 – 10 %.

Переговори щодо внесення змін до українсько-люксембурзької Конвенції велися з 2007 року.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, укладення Протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Люксембургом залежно від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов'язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.

Цей Протокол містить необхідні статті про обмін податковою інформацією в редакції, яка відповідає останнім стандартам ОЕСР.

Підписання Протоколу:

– створить сприятливі умови для інвесторів України та Люксембургу;

– стимулюватиме ділову ініціативу підприємців;

– регулюватиме питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх стосунках між державами.

Разом з цим укладення Протоколу дасть змогу:

– запобігати ухиленням від сплати податків;

– усунути податкову дискримінацію;

– створити механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Люксембургу шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань;

– забезпечити обмін податковою інформацією.

Окрім цього, Протоколом передбачено такі ставки оподаткування пасивних доходів:

дивідендизагальна ставка 15 %; 5 % – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 20 % капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує;

процентизагальна ставка 10 %; 5 % – для процентів, що сплачуються у зв'язку з продажем у кредит промислового, комерційного або наукового обладнання; процентів за банківською позикою;

роялтізагальна ставка 10 %; 5 % – для роялті щодо авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, таємної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ