Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Майбутні зміни МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" щодо тимчасового вивільнення

На засіданні, що відбулося на початку липня, члени IASB обговорили зміни до вимог щодо розкриття інформації МСФЗ 9 "Фінансові інструменти", які були запропоновані після всебічного обговорення експертами.

Зокрема, члени Ради обговорили вимоги до розкриття інформації, що стосуються тимчасового вивільнення певних операцій. У результаті було прийнято рішення обмежити дію вимог стандарту щодо розкриття інформації тільки тими активами, які відповідають критерію SPPI, тобто чи передбачено умовами договору певного фінансового активу виникнення, у встановлення строки, потоків грошових коштів, що становлять виплату виключно основної суми та відсотків. За винятком фінансових активів, які призначені для торгівлі або які управляються на основі справедливої вартості.

"Очікується, що це рішення суттєво полегшить роботу укладачам звітності, які застосовують пункт про тимчасове вивільнення", сказав Йоахім Кьольшабах, партнер KPMG AG.

Суть питання

Під час повторного розгляду питання змін до МСФЗ 4 "Договори страхування" Рада первісно прийняла рішення вимагати, щоб компанії, що застосовують тимчасове вивільнення, розкривали справедливу вартість і зміну справедливої вартості протягом звітного періоду окремо для фінансових активів, що відповідають критерію SPPI і не відповідають критерію SPPI (відповідно до МСФЗ 9).

Це призвело б до того, що компанії, які застосовують тимчасове вивільнення, мали б проводити оцінку за критерієм SPPI всіх фінансових активів.

Однак багато експертів висловили стурбованість тим, що це призведе до надмірних витрат, оскільки компаніям не потрібно виконувати тест SPPI для деяких активів з метою застосування МСФО 9, оскільки деякі активи будуть оцінюватися за справедливою вартістю через прибуток або збиток (FVTPL), незалежно від характеристик їх грошових потоків.

Рішення IASB

У результаті Рада прийняла рішення, згідно з яким компанії повинні розкривати інформацію про справедливу вартість і зміни справедливої вартості на звітну дату для таких двох груп фінансових активів окремо:

1) ті фінансові активи, які відповідають критерію SPPI, за винятком фінансових активів, що призначені для торгівлі або які управляються на основі справедливої вартості;

а також

2) усі інші фінансові активи (тобто будь-які фінансові активи, які не проходять оцінку SPPI або призначені для торгівлі або враховуються на основі справедливої вартості).

Які наслідки такого рішення?

Таке рішення IASB може зробити процес розкриття інформації про справедливу вартість менш вартісним і складним для компаній, що застосовують тимчасове вивільнення. Також це дозволити усунути невідповідності для компаній, що застосовують МСФЗ 9.

Наступні кроки

Очікується, що остаточні виправлення до МСФЗ 4 будуть опубліковані у вересні цього року і зміни будуть остаточно прийняті наприкінці 2016 року.

За матеріалами home.kpmg.com

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ