Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Податок на нерухомість у проміжній звітності

Документ:

Кому читати:

платникам податку на прибуток

Що сталося:

роз'яснено особливості зменшення податку на прибуток підприємств на суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

У коментованому листі ДФС намагалася відповісти на запит Офісу великих платників про взаємовідносини податку на нерухомість і податку на прибуток у деклараціях за квартал, півріччя та 9 місяців.

Податок на нерухомість нараховується та декларується щороку, але справляється щокварталу.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації (пп. 266.10.1 ПКУ).

Податківці дійшли таких висновків:

платник податку на прибуток, який подає податкову декларацію за податковий (звітний) період – календарний квартал, півріччя, три квартали, рік, має право врахувати у зменшення податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету за результатами такого звітного періоду, суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нарахованого за такий звітний період. Платник податку, для якого податковий (звітний) період – рік, враховує нараховану суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у зменшення податку на прибуток за підсумками року.

Тобто зменшувати податок на прибуток можна щокварталу.

У бухобліку нарахування податку на нерухомість також слід нараховувати в кожній проміжній звітності. Це випливає з принципу нарахування та відповідності, а також положень КТМФЗ 21.

Втім, залишається незрозумілим, як при щоквартальному складанні декларації наростаючим підсумком реалізувати вимогу ПКУ щодо незарахування податку на нерухомість у наступних періодах.

Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів (другий абзац п. 137.6 ПКУ).

За матеріалами gaap.in.ua

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ