Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності офіційно підтвердила, що внесе зміни до стандарту зі страхових контрактів МСФЗ (IFRS) 4 "Договори страхування". Зміни, що давно обговорюються, спрямовані на вирішення можливих проблем, які можуть виникнути внаслідок переходу на інший стандарт (IFRS 9 "Фінансові інструменти"), перш ніж на заміну діючому порядку страхової звітності прийде IFRS 4.
Своє рішення міжнародний розробник озвучив за підсумками недавньої травневої наради, на якій підбили офіційні підсумки за обговореннями по цій темі, а робочу групу попросили підготувати підсумковий набір поправок до кінця 2016 року.
Стандарт IFRS 4 на даний момент переписується. Він буде готовий ближче до кінця року й набуде чинності не раніше 2020 року, що точно буде пізніше, ніж набуде чинності IFRS 9 – 1 січня 2018 р. При цьому очевидно, що обидва стандарти актуальні для компаній, які випускають страхові контракти (а не лише для страхових компаній, як дехто може помилково вважати).
Таким чином, відповідаючи на стурбованість компаній, Рада з МСФЗ вже провела публічні консультації, обговорила отриманий на них відгук та постановила внести зміни до стандарту, які:
1 - нададуть компаніям-емітентам страхових контрактів можливість забрати з прибутку або збитку ту волатильність, джерелом якої можуть стати деякі зміни в порядку оцінки фінансових активів за IFRS 9 до набрання чинності страховим стандартом;
2 - нададуть компаніям, чиїм основним напрямком діяльності є страхування, тимчасове виключення із застосування IFRS 9 до 2021 року.
Ці зміни до IFRS 4 доповнять собою вже зазначені у стандарті можливості, які можна використовувати для вирішення проблеми волатильності в результаті застосування IFRS 9 до набрання чинності страховим стандартом.
За матеріалами www.ifrs.org.ua