Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Чергові кроки ОЕСР на шляху до глобальної деофшоризації

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала три нових звіти, що містять рекомендації із впровадження глобальних стандартів автоматичного обміну фінансовою інформацією.

Інструкція з нормами впровадження загальної системи обміну інформацією (Common Reporting Standard Implementation Handbook)

Ця інструкція містить практичні рекомендації державним чиновникам і фінансовим інститутам щодо основних процедур впровадження стандартів.

Ця інструкція визначає основні кроки впровадження системи обміну інформацією, які повинні будуть допомогти фінансовим інститутам і урядам країн ефективніше застосовувати на практиці стандарти автоматичного обміну фінансовою інформацією. Інструкція враховує законодавства юрисдикцій, які дотримуються політики деофшоризації. Зокрема, ця інструкція досить часто посилається на положення американського закону FATCA, описуючи можливі проблеми і варіанти їх рішення в момент перехідного періоду до глобальних стандартів автоматичного обміну інформацією.

В інструкції також наводиться список питань і відповідей (FAQs), який дозволить чиновникам і представництвам фінансових інститутів самостійно знайти відповіді на найпоширеніші запитання. Слід зазначити, що ця інструкція є документом, що постійно актуалізується і буде постійно доповнюватися і видозмінюватися.

Ознайомитися з інструкцією можна тут.

"Програми добровільного розкриття офшорної інформації" (Offshore Voluntary Disclosure Programmes)

Друге видання включає інформацію про досвід 47 країн, яким вдалося успішно впровадити програму добровільного розкриття офшорної інформації.

Інструкцію з розроблення і впровадження таких програм було оновлено і доповнено. При цьому під час розроблення цієї інструкції було враховано вимоги приватних клієнтів. В ОЕСР переконані, що такі програми добровільного розкриття офшорної інформації – це останній шанс для недобровільних платників податків уникнути покарання.

Ознайомитися з програмою можна тут.

Модель протоколу угод про автоматичний обмін інформацією (Model Protocol to the Tax Information Exchange Agreements)

Цей проект протоколу надає унікальну можливість країнам, які бажають розширити власні проекти протоколів, що існують, з метою їх наближення до стандартів автоматичного обміну інформацією ОЕСР.

Ці стандарти приписують країнам збирати інформацію у фінансових інститутах і на щорічній основі передавати її в державні структури іноземних юрисдикцій.

Наразі понад 90 країн виявили рішучий намір впровадити зазначені стандарти, обмін інформацією з яких повинен початися у період з 2017 по 2018 роки.

Ознайомитися із протоколом можна тут.

За матеріалами eltoma-global.ru

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ