Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Фінансова звітність банків України

Національний банк України опублікував показники фінансової діяльності банківської системи за минулий рік.

"Цього року на підготовку щорічних даних банки витратили більше часу, ніж зазвичай. Ця ситуація пов'язана з переходом банківської системи України на облік за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) у 2015 році, який банки завершували з початку грудня 2015 року до кінця березня 2016 року. Одночасно з підготовкою річної звітності до 30 квітня готувалися і звіти за перший квартал поточного року, – пояснив директор департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України Богдан Лукасевич. – Крім того, за останні роки в банківській системі накопичилися розходження між показниками фінансової звітності, що складалася за національними вимогами, та МСФЗ. Тому ми пішли назустріч банкам, які узгоджували усі ці розбіжності, та надали їм час для підготовки відповідної звітності. Адже важливо показати реальну картину справ у банках".

Через перехід до МСФЗ некоректно порівнювати показники минулого року з попередніми періодами, навіть у рамках цієї звітності порівняння показників різних банків не завжди покаже об'єктивну картину. Адже минулого року було проведено діагностику 20 найбільших за розміром активів банків, до яких були висунуті особливі вимоги щодо формування резервів. Це вплинуло і на капітал, і на фінансовий результат як вищезазначених банків, так і на 20 наступних найбільших за розміром активів банків, діагностика яких зараз завершується.  

Показники квартальної фінансової діяльності оприлюднені Національним банком на офіційному сайті регулятора у розділі "Показники банківської системи".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ