Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Поправки в МСФЗ 15: післямова

У своєму виступі віце-голова Ради з міжнародних стандартів фінансової звітності Ян Макінтош обговорює стандарт з визнання виручки МСФЗ (IFRS) 15, який було випущено у травні 2014 року і до якого буквально 12 квітня надійшли оновлення. Він також пояснює, які подальші плани IASB щодо робочої групи переходу TRG.

Ознайомитися з оригіналом виступу можна в рубриці Відео Довідника МСФЗ.

Ми випустили деякі прояснення до стандарту з визнання виручки IFRS 15. IFRS 15 було представлено у травні 2014 р., і його було представлено спільними зі США зусиллями, щоб вирішити проблеми, що вводять в оману, з попередніми стандартами. У нашому випадку було два стандарти, що покривають виручку, – IAS 11 і IAS 18. Ми вважали, що у цих стандартів були недоліки і що буде корисно об'єднати їх у межах одного заснованого на принципах стандарту. США, з іншого боку, мали в себе безліч стандартів, що покривають виручку, досить різноманітних, і вони теж думали, що це того варте – об'єднати їх в один стандарт разом з нами. Кінцевою метою було зробити так, щоб виручка відображалася послідовно в усьому світі, незважаючи на те, яку систему стандартів ви використовуєте.

Чим є прояснення до IFRS 15?

Щодо прояснень… нам необхідно підкреслити, що це саме прояснення, а не базові зміни в стандарті. Базис стандарту, його принципові засади залишилися без змін. Ми прояснили три основних моменти. Перший – це визначення зобов'язання виконання. Другий торкається принципалів і агентів – чи належите ви до перших або до других, що знаходить відображення у звіті з виручки. А третій стосується ліцензування і того, чи повинні ви визнавати виручку в момент часу або в період часу. Ми також надали невеликі послаблення з переходу, щоб дати змогу нашим учасникам легше переходити зі старих стандартів на нові.

Навіщо взагалі Рада надала прояснення?

Навіщо ми взагалі розробили ці прояснення… В основі лежить невеличка історія. Коли ми закінчили зазначений стандарт з нашими американськими колегами, ми вирішили, що буде створено робочу групу переходу – до речі, це було вперше, коли у нас взагалі була робоча група переходу. Її завдання полягало в тому, щоб представляти відгук за підсумками впровадження стандарту, щоб виявляти проблеми з ним. Це не була інстанція, що регулює. Це не була група, здатна створювати правила або змінювати сам стандарт. Це була саме консультативна група, здатна вивести на перший план проблеми. У цьому вона виявилася дуже успішною, з урахуванням того, як багато питань обговорювалося. Серед них були три, які, на нашу думку, варті внесення прояснень до стандарту. І саме вони були представлені разом з деякими спрощеннями з переходу. Ось якому процесу ми слідували, і ось у чому причина цих прояснень.

Яким чином Рада продовжить підтримувати впровадження стандарту?

Ми вирішили поки не планувати нових засідань робочої групи переходу. Це відрізняє нас від США, де вони вирішили, що все-таки будуть планувати нові засідання своєї робочої групи переходу. Ми збираємося продовжувати спостерігати за впровадженням стандарту і за проблемами, що виникають у зв'язку з цим, – ми не ігноруємо ситуацію і не відходимо від справ. На нашому сайті учасники можуть поділитися з нами своїми труднощами, яким у нас є можливість приділити увагу різними способами. Ми також спостерігатимемо за прогресом американської робочої групи переходу, коли вона збиратиметься, і нас дуже цікавитимуть всі виявлені проблеми – будемо, зі свого боку, їх враховувати. Чому ми не плануємо нових зустрічей для TRG? Ми не розпускали її – вона усе ще існує, і, якщо необхідно, її можна скликати для обговорення проблем.

На чому сфокусована Рада сьогодні?

На нинішньому етапі – на стабільності. Ми вважаємо, що учасникам сьогодні дійсно необхідно продовжувати впровадження, і для цього їм потрібна стабільна платформа. Тож перед нами постала досить серйозна перешкода для подальших змін до стандарту. На цьому етапі у нас немає намірів знову його змінювати. Звичайно, якщо станеться щось дуже суттєве, нам доведеться переглянути своє рішення, але наразі у нас таких намірів немає.

За матеріалами gaap.ru

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ