Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
"Переоцінена" амортизація: не можна

У листі від 20.04.2016 р. № 8932/6/99-99-19-02-02-15 Державна фіскальна служба України розглянула питання врахування переоцінки (дооцінки) накопиченої в бухгалтерському обліку амортизації в результаті переоцінки основних засобів для цілей застосування п. 138.1, п. 140.2 Податкового кодексу України.

Податківці звернули увагу на те, що згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. № 291, за кредитом рахунку 13 "Знос (амортизація) необоротних активів" відображається нарахування амортизації та індексації зносу (накопиченої амортизації) необоротних активів.

Тобто власне "нарахування амортизації" та "індексація зносу" – це різні категорії.

Виходячи з цього, було зроблено наступний висновок:

"Враховуючи те, що у п. 138.1 ст. 138 та п. 140.2 ст. 140 Кодексу застосовуються поняття "нарахована амортизація" та "амортизаційні відрахування", то індексація зносу не враховується у складі амортизаційних відрахувань для цілей застосування ст. 138 та п. 140.2 ст. 140 Кодексу".

Віддаючи належне винахідливості податківців, ми все ж зауважимо, що ПКУ не містить жодних обмежень щодо нарахування амортизації з дооціненої балансової вартості основних засобів. І те, що за кредитом рахунку 13 разом з амортизацією відображається індексація зносу, нічого в цьому плані не змінює.

За матеріалами gaap.in.ua

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ