Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
НБУ пом'якшив низку валютних обмежень

Національний банк України постановою від 5 травня № 308 вніс зміни до деяких нормативно-правових актів, пом'якшивши низку обмежень.

Так, від обов'язкового продажу звільняються кошти, що надходять для здійснення іноземних інвестицій в Україну.

Також скорочено строк бронювання уповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів. Раніше банки мали можливість купувати валюту для клієнтів тільки не раніше 4-го операційного дня після попереднього резервування (режим Т+3). Тепер здійснити таку купівлю можна буде швидше – починаючи з 3-го операційного дня (режим Т+2). Аналогічним чином змінено строк і для операцій з перерахування коштів у гривні на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів.

Як і раніше, проведення таких операцій вимагає підтвердження з боку Національного банку протягом зазначеного строку для запобігання непродуктивного відтоку капіталу. При цьому інформація, яку уповноважені банки нададуть 5 травня і 6 травня до реєстру валютних операцій, підтверджуватиметься Нацбанком 11 травня. Відповідно інформація, надана 10 травня, підтверджуватиметься 12 травня, надана 11 травня – підтверджуватиметься 13 травня тощо.

Крім того, постановою знято заборону на купівлю іноземної валюти за продукцію, імпортовану в Україну до 1 січня 2015 року, за договорами, за якими відбулася заміна боржника та/або кредитора у зобов'язанні. Водночас цю заборону скасовано для перерахування коштів у гривні на користь нерезидентів через кореспондентський рахунок банку-нерезидента, відкритий в уповноваженому банку.

Очікується, що така лібералізація валютного регулювання сприятиме збільшенню надходжень іноземних інвестицій в Україну, а також поліпшенню умов для проведення розрахунків у сфері ЗЕД без створення дисбалансів на валютному ринку.

Зміни набирають чинності з 11 травня 2016 року.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ