Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Планується запровадити новий податок: цього разу "офшорний"

Документ:

Кому читати:

суб'єктам господарювання, які здійснюють оплату товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів або розраховуються через них

Що сталося:

планується запровадити податок з операцій з офшорними юрисдикціями

Набирає чинності:

у разі прийняття – з 1 січня 2017 року

"Панамський" скандал зчинив неабиякий галас довкола офшорів. З метою запобігання подібним явищам, в Парламенті зареєстровано законопроект № 4413 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження податку з операцій з офшорними юрисдикціями".

Коментованим законопроектом планується доповнити ПКУ новим розділом, який регулюватиме податок з операцій з офшорними юрисдикціями.

На думку авторів законопроекту, такий податок дозволить на законодавчому рівні встановити бар'єри для ухилення від сплати податків та виведення мільярдних сум за кордон.

Платниками податку пропонується визначити суб'єктів господарювання, які здійснюють:

– оплату товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус;

– розрахунки через таких нерезидентів або через їх банківські рахунки (у тому числі, відкриті в банках України), незалежно від того, чи здійснюється така оплата безпосередньо або через інших резидентів або нерезидентів.

Ставка податку встановлюється на рівні 15 % від суми платежу, яка сплачується на користь нерезидента, що має офшорний статус.

Для забезпечення сплати податку банки не матимуть права здійснювати перерахунок коштів на користь нерезидентів без одночасної сплати податку.

Сума податку буде обчислюватись платниками самостійно. У разі якщо зобов'язання визначено в іноземній валюті, сплата податку здійснюється в національній валюті України за курсом Національного банку України, встановленим на день сплати податку.

Проте на законопроекті № 4413 боротьба з офшорами не закінчується. Нещодавно Президент провів робочу нараду з представниками Уряду, Парламенту та фіскальних органів щодо розробки законодавчих пропозицій у проведенні деофшоризації.

На нараді було зазначено, що першим кроком має стати приєднання України до міжнародної конвенції із забезпечення доступу України до рахунків нерезидентів. У свою чергу, Мінфін та ДФСУ мають вжити необхідних заходів для забезпечення підписання і ратифікації відповідної угоди, яка забезпечить доступ вітчизняних органів влади до рахунків українських резидентів у закордонних банках, адже на сьогодні понад 30 країн приєднались до цієї ініціативи. На переконання Президента, ця інформація має бути відкрита, прозора та облікована у відповідних органах влади.

Наступним кроком має бути забезпечено надходження податків в Україну від діяльності компаній, незалежно від того, зареєстровані вони в Україні чи за її межами, якщо вони прямо чи опосередковано належать українським резидентам.

Відповідний досвід існує у багатьох країнах світу і, за словами Президента, "нам не потрібно винаходити велосипед і швидко запровадити ці зміни до законодавства".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ