Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
FASB спростив перехід на метод пайової участі

Робота Ради зі стандартів фінансової звітності США (FASB) триває дуже активно. Нещодавно стало відомо про чергове, уже третє підряд, оновлення – цього разу до стандартів із розділу (Topic) 323 ("Інвестиції – метод пайової участі та спільні підприємства").

Американський розробник усунув вимогу про ретроспективне застосування методу пайової участі"equitymethod" – у випадку, якщо інвестиції внаслідок зміни умов (наприклад, частки володіння) починають відповідати критеріям використання цього методу, хоча раніше їм не відповідали.

У рамках своєї ініціативи зі спрощення стандартів FASB шукає способи спрощення звітності без зменшення корисності інформації. Сьогоднішнє оновлення – саме такого роду. Основною претензією в цьому випадку було те, що компаніям доведеться робити багато додаткової, при тому досить затратної роботи без очевидної користі для інвесторів.

Відповідно до зміненої версії стандарту, якщо інвестиції починають відповідати умовам застосування методу пайової участі внаслідок зміни частки володіння або впливу на компанію – об'єкт інвестицій:

– в укладачів звітності більше немає потреби ретроспективно вносити коригування в інвестиції, результати транзакцій і нерозподілений прибуток, як якби в попередні періоди метод пайової участі вже застосовувався;

– витрати на придбання додаткових часток у компанії – об'єкті інвестицій додаються до попередніх часток володіння, що розраховуються попереднім способом, а метод пайової участі починає застосовуватися з тієї дати, коли інвестиції починають вважатися такими, що відповідають критерію застосування цього методу. Це усуває необхідність внесення ретроспективних поправок;

– організація, у якої є готові для продажу цінні папери, що кваліфікуються для застосування методу пайової участі, повинна визнавати через виручку невизнаний прибуток або збиток у накопиченому іншому сукупному доході на дату, коли інвестиція починає відповідати критерію використання методу пайової участі.

Зміни набувають чинності для річних звітних періодів і всіх проміжних періодів у їх складі починаючи з 15 грудня цього року – незалежно від типу підприємств.

За матеріалами gaap.ru

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ