Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Майбутнє аудиту

Як повідомляється у новій доповіді, аудит повинен швидше реагувати на зміни і еволюціонувати, щоб зберегти свою значимість. Під час "круглих столів" з'ясувалося, що в розвинених країнах стан справ у сфері аудиту викликає стурбованість.

Результати ряду "круглих столів", проведених ACCA (Асоціацією дипломованих сертифікованих бухгалтерів) та фірмою Grant Thornton у семи різних країнах світу, свідчать про те, що існує декілька поглядів, які значно різняться між собою, щодо поточної ситуації у сфері аудиту і його майбутнього.

Як зазначається у доповіді "Майбутнє аудиту" (The Future of Audit), у тих країнах, де аудит ще розвивається, його значимість оцінюється набагато вище, ніж у країнах із уже сформованою практикою аудиту.

Представники розвинених країн переконані, що, хоча процес аудиту та підтвердження важливий, він не дає змоги вчасно отримувати результати або зрозуміти, в яких галузях компанії могли б підвищити ефективність своєї діяльності.

Ендрю Гамб'є, керівник відділу аудиту та підтвердження ACCA, зазначив: "Очевидно, що, на думку багатьох, традиційний процес аудиту недостатньо результативний. Інвестори хочуть зрозуміти, яким чином компанія могла б ефективніше усувати ризики або максимізувати прибуток. Хоча розширені аудиторські висновки отримали визнання у Великобританії і тепер ця практика починає застосовуватися в інших країнах, існує думка, що аудит повинен розвиватися для того, щоб аудитори могли надавати більше цінної інформації щодо ширшого ряду показників.

Традиційні методи аудиту допомагають підбадьорити регулюючі органи та керівників компаній, але ступінь їх корисності для інвесторів неухильно знижується, і у зв'язку із цим виникають питання щодо майбутнього аудиту. Керівники підприємств хочуть отримувати інформацію в режимі реального часу; чому ж у такому випадку ми вважаємо, що інвестори готові чекати на аудиторський висновок кілька місяців?

Аудиторам слід розглянути можливості використання сучасних технологій для забезпечення високої якості і своєчасності проведення аудиту і для підвищення його ефективності".

Під час проведення "круглих столів" з'ясувалося, що, хоча єдині міжнародні правила надають певні переваги, організаціям, які займаються розробленням стандартів, необхідно враховувати, що темпи розвитку різних країн різняться.

Нік Джеффрі, директор Grant Thornton International з питань державної політики, повідомив: "Ми ознайомилися з поглядами інвесторів, представників компаній, органів контролю та регулювання і банків. Аудит, як і раніше, високо цінується в усьому світі, але при цьому в результаті нашого дослідження ми дійшли цікавого та несподіваного висновку. Представники країн, де аудиторська діяльність здійснюється вже давно, заявили, що основною тенденцією в майбутньому має стати розширення сфери підтвердження достовірності інформації; водночас країни, де практика аудиту сформувалася більш недавно, хочуть мати сталий звід правил, який дав би їм змогу отримати максимальну користь від аудиту. З точки зору міжнародних організацій, що займаються розробленням норм і правил, це означає, що не існує єдиного темпу розвитку, який був би оптимальним для всіх".

"Круглі столи", за результатами яких підготовлено цю доповідь, були проведені в Китаї, ЄС, Сінгапурі, ПАР, ОАЕ, Великобританії, Україні.

За матеріалами www.accaglobal.com

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ