Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Оприлюднено новий стандарт – МСФЗ 16 "Оренда"

Рада з МСФЗ опублікувала новий стандарт – МСФЗ 16 "Оренда". Він змінює облікові вимоги до оренди, які були впроваджені ще 30 років тому і наразі вже не відповідають поставленим цілям. Новим стандартом будуть повністю переглянуті облікові правила оренди.

У матеріалі "Новий стандарт з оренди: причини і чого очікувати" ("Вісник МСФЗ" № 16 від 21 липня 2015) ми вже повідомляли, що Рада з МСФЗ планує випустити новий Стандарт до кінця 2015 року. От і дочекалися – 13 січня Рада оприлюднила новий стандарт – МСФЗ 16 "Оренда".

Оренда є важливим і гнучким джерелом фінансування багатьох компаній. Однак старий стандарт МСБО 17 утруднює одержання інвесторами точного уявлення про орендовані активи і пасиви, особливо для таких галузей, як авіація, роздрібна торгівля і транспорт.

За повідомленням Ради, у компаній, що застосовують МСФЗ, із 3,3 трильйонів доларів зобов'язань з оренди понад 85 % таких коштів не відображаються в балансі. Це пов'язано з поділом оренди на:

– фінансову, яка відображається в балансі;

– операційну, яка відображається в примітках до фінансової звітності.

Така класифікація оренди і відображення її у звітності утруднює можливість для інвесторів порівнювати компанії. Крім того, інвестори повинні були оцінювати вплив "позабалансових" орендних зобов'язань компанії, що на практиці часто призводило до переоцінки зобов'язань.

МСФЗ 16 вирішить цю проблему шляхом обов'язкового відображення всіх договорів оренди як в активах, так і в зобов'язаннях балансу компаній. Адже МСФЗ 16 скасовує поділ оренди на операційну і фінансову.

Новий стандарт буде застосовуватися для річних періодів, що починаються з або після 1 січня 2019 року. Можливе й більш раннє його застосування, але з одночасним використанням МСФЗ 15.

Голова Ради з МСФЗ Ганс Хугерворст (Hans Hoogervorst) зазначив:

Новий стандарт забезпечить необхідну прозорість активів і зобов'язань з оренди, оскільки фінансування оренди більше не перебуватиме в тіні. У свою чергу, це також поліпшить порівнянність між компаніями – орендодавцями і орендарями.

Крім того, Рада з МСФЗ опублікувала окремий презентаційний аналіз, що демонструє необхідність прийняття нового стандарту. Із презентацією можна ознайомитися тут.

З докладнішим аналізом нового стандарту можна буде ознайомитися у найближчих номерах видання "Вісник МСФЗ" в Україні. А про діючий до його впровадження порядок відображення оренди у фінзвітності читайте у спецдодатку "Довідник МСФЗ".

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ