Iasplus у колонці Брюса (The Bruce Column – New Year's resolution) підбиває підсумки 2014 року.
За оцінками відомого професійного колумніста 2014 рік показав стрімкий розвиток системи МСФЗ.
Особлива увага в огляді подій року відведена аналізу ситуації на Далекому Сході. Азіати швидко освоюють і беруть на озброєння міжнародні стандарти. Японські компанії добровільно переходять на МСФЗ, забезпечуючи більшу порівняність своїх звітів. Нові китайські стандарти максимально наближені до положень МСФЗ. Гонконг, фінансовий Вавилон Азії, прийняв МСФЗ повністю. Найбільші південнокорейські транснаціональні компанії складають свої звіти за міжнародними стандартами.
Ян Макінтош (Ian Mackintosh), замголови Ради з МСБО, називає нинішній етап "дозріванням МСФЗ" ("the maturing of IFRS"). Десять років тому ЄС прийняв МСФЗ для своїх публічних компаній. Макінтош заявляє, що після фази "будівництва" системи МСФЗ почалася стадія підтримки стандартів і заохочення нових юрисдикцій до впровадження МСФЗ.
У жовтні 2014 року ICAEW оприлюднив масштабний звіт "Вплив обов'язкового прийняття МСФЗ у ЄС: огляд емпіричних досліджень" (The Effects of Mandatory IFRS Adoption in the EU: A Review of Empirical Research). Дослідники визнали істотні вигоди для підприємств і капітальних ринків, обумовлені прозорістю, порівняністю, зниженням вартості капіталу, ростом ліквідності, нарощуванням ефективності корпоративних інвестицій і міжнародних потоків капіталу.
Відносини зі США установлюються складно. Шанувальники системи US-GAAP не поступаються позиціями та усіляко ухиляються від глобалізації на основі МСФЗ. Вони надають перевагу удосконаленню власної бази стандартизації та згадують про МСФЗ лише у контексті співробітництва за окремими ключовими питаннями. Однак Мішель Прада (Michel Prada), голова Ради опікунів Фонду МСФЗ, звертає увагу на те, що багато американських інвесторів уже де-факто стали користувачами МСФЗ-звітів, адже вони володіють трильйонами доларів, вкладених у іноземні корпорації, що звітують за МСФЗ. Більше 500 міжнародних компаній присутні у лістингах на біржах США. Попит на МСФЗ-звітність росте та задовольняється.
На цьому фоні досить симптоматичними є висловлювання недавно призначеного головного бухгалтера Комісії із цінних паперів США Джеймса Шура (James Schnurr). На річній конференції Американського інституту сертифікованих суспільних бухгалтерів (AICPA), проведеній у грудні у Вашингтоні, Шур сказав, що він допускає, що американські компанії найближчим часом стануть представляти МСФЗ-дані разом зі звітністю за US-GAAP. У найближчі місяці американські регулятори збираються вирішити питання про механізми подальшого МСФЗ-інкорпорування у США.