Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
ООО "ЛИГА ЗАКОН"
Труднощі та перспективи застосування МСФЗ в Україні

Для багатьох нинішній рік знаменний долученням до Міжнародних стандартів фінзвітності. У зв'язку з цим наша редакція регулярно цікавиться станом справ і настроями серед тих, хто безпосередньо займається питаннями вивчення та практичного застосування МСФЗ.

Отже, знайомтеся. Сьогодні у нас у гостях Андрій Твердомед, член Методологічної ради з бухгалтерського обліку при Міністерстві фінансів України у 1998 – 2005 і 2008 – 2010 рр.

Наскільки ефективна, на Ваш погляд, схема впровадження МСФЗ, реалізована Мінфіном у 2012 році в Україні?

Те, що зроблено Мінфіном, навряд чи можна назвати схемою. Вивішування на сайті текстів МСФЗ явно недостатньо для впровадження МСФЗ. Реальних кроків від Мінфіну в цьому напрямку ми не дочекалися. Хоча вони передбачалися. На роль системного документа претендує, вочевидь, МЕМОРАНДУМ про співробітництво та координацію дій щодо застосування в Україні міжнародних стандартів фінансової звітності від 24 лютого 2012 р. Досить переглянути його нашвидкуруч, щоб переконатися, що МЕМОРАНДУМ залишився протоколом про наміри.

Які питання обліку та звітності викликають у практиків найбільші труднощі при переході на МСФЗ?

Ув'язування МСФЗ з податковим законодавством. Ну хіба здійсненна вимога Податкового кодексу вести "облік доходів і витрат за такими стандартами з урахуванням положень цього Кодексу"?

Чи потрібно держорганам активно регулювати застосування МСФЗ за допомогою видання нормативних документів, роз'яснень, методрекомендацій тощо?

Функції нормативних документів можуть перебрати на себе лише МСФЗ. Інших не має бути, не вистачає ще конкуренції. Роз'яснення, методрекомендації, звичайно, можуть бути корисними, була б на рівні їхня якість. Однак зміст останніх документів Мінфіну не дозволяє на це розраховувати.

Що ж, дякуємо нашому сьогоднішньому гостю за приділений час і бажаємо успіхів у його нелегкій справі!

У свою чергу, хотіли б сподіватися, що в безпосередньому освоєнні МСФЗ-положень читачам допоможе наше видання та матеріали спецдодатка до нього – «Бібліотека МСФЗ».

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua
 
Даний функціонал доступний передплатникам в електронному виданні.
Якщо Ви ще не передплачуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера
або підпишіться на видання Вісник МСФЗ