Держмитслужба звернула увагу, що 7 листопада 2023 року втратять чинність положення Митного кодексу України в частині можливості митного оформлення товарів без їх пред'явлення митним органам.
З метою посилення зусиль у сфері наближення податкової системи до міжнародних податкових стандартів Україна запускає нову Дорожню карту з імплементації Плану дій BEPS, яка ґрунтується на попередній роботі, проведеній з 2017 року, та окреслює плани подальшої підтримки Секретаріату ОЕСР у процесі імплементації низки інших заходів BEPS, а також плани щодо проведення заходів з розбудови потенціалу для забезпечення ефективного застосування та адміністрування відповідних міжнародних стандартів.
Новий Закон про кредитні спілки прийнято (проєкт від 19.02.2021 р. № 5125).
Карантин для запобігання поширенню на території України COVID-19 скасовано з 24 год 00 хв 30 червня 2023 року, що передбачає постанова КМУ від 27.06.2023 р. № 651.
Президент України підписав новий Закон України "Про захист прав споживачів" від 10.06.2023 р. № 3153-IX.
В Укртрансбезпеці повідомили перевізникам про найпоширеніші помилки під час подання заяви / повідомлення про зміну даних до системи "ШЛЯХ".
International Accounting Bulletin (IAB) презентував галузевий огляд 2023 року. Тож пропонуємо розглянути як виглядає міжнародний бухгалтерський ринок та його основні цьогорічні тенденції.
У питаннях фінмоніторингу банкам чи не найбільше доводиться балансувати між клієнтоорієнтованістю та виконанням своїх контролюючих функцій. Тож не дивно, що в деяких ситуаціях вони звертаються за допомогою регулятора. Пропонуємо ознайомитися з актуальними запитами.
7 липня почав діяти Порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду у період дії воєнного стану (рішення НКЦПФР від 06.07.2023 р. № 754).
Проблеми визначення митної вартості з року в рік стабільно турбують бізнес в Україні, що Рада бізнес-омбудсмена (РБО) бачить і в своїй роботі, і зі ЗМІ. У першому кварталі 2023 року митні питання навіть розширили свою частку в переліку проблем бізнесу (зі звичних 4 % до 8 % серед усієї кількості).
ДПС відповіла на запит банку про визначення об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань на підставі первинних документів, які складено в електронній формі.
Опубліковано оновлений лист з МВФ про наміри і меморандум про фінансову і економічну політику в рамках програми EF – повідомив нардеп Д. Гетманцев.
Регулятор презентував версію Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. У ній у загальних рисах описано пріоритети та принципи для здійснення кроків за наведеними напрямами.
Уряд подав до Ради законопроєкт № 9505 від 17.07.2023 р., який пропонує зміни до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів запобігання корупції у приватній сфері.
У червні минулого року відбулася історична подія – Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. Після тривалого євроінтеграційного шляху це стало своєрідним індикатором, що Україну готові прийняти в європейську родину. Проте держава має відповідати усталеним практикам та вимогам ЄС. Для цього було поставлено ряд завдань, які Україні необхідно виконати шляхом внесення змін та реформ у політичній, економічній та суспільній сферах.
Державна служба зайнятості опублікувала добірку відповідей на найбільш поширені питання, які стосуються грантових програм "Власна справа" і "Грант для ветеранів та їх подружжя".
Днями було оновлено порядок проходження аудиторської практики (наказ Мінфіну від 09.05.2023 р. № 238), тож пропонуємо пригадати, як саме аудитори розпочинають свою кар'єру.
Нижче пропонуємо до вашої уваги розгляд таких питань:
1. Навіщо міжнародні стандарти українському бізнесу саме тепер?
2. Ключові відмінності між НП(С)БО та МСФЗ – професійна психологія: чи готові особисто ви до сприйняття ідеології МСФЗ? Особливості концептуального дисонансу: коли бухгалтерська теорія може мати критичне значення – практичні облікові технології: найголовніші невідповідності між вимогами національної та міжнародної стандартизації.
3. Процедура переходу на МСФЗ: загальна технологія. "Трансформаційна" звітність, "перехідні" спецспрощення, зміна облікової політики.
4. Залучення до процесу трансформації сторонніх фахівців: оцінювачі, актуарії, аудитори еtс.
5. Таксономізація МСФЗ-звітування.
6. МСФЗ для малих та середніх підприємств (МСП): складна доля спрощеного міжнародного стандарту в Україні. Принади МСП-звітування. Саботаж від Мінфіну. Технічні особливості звітування.
7. Податкові наслідки переходу на МСФЗ: на що слід звернути увагу.