Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№12
Грудень 2022
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Вітаємо на сторінках фінального у цьому році випуску нашого видання.
Сподіваємося, що попри непрості часи у вас буде змога ознайомитися з ключовими новинками у сфері МСФЗ та суміжних галузях.
Також маємо надію, що в пригоді стануть й інші сьогоднішні публікації...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Загальні збори для КІФ

під час війни КІФ зможуть проводити загальні збори за спрощеною процедурою

Наглядові ради створюватимуть у повоєнний час

ВРУ відклала створення професійними учасниками наглядових рад до закінчення воєнного стану

"Обмінно-валютний" податок на прибуток

Особливості сплати авансового внеску з податку на прибуток торгівцями валютними цінностями в готівковій формі

Перестрахування за кордоном

НБУ розширює можливості страховиків сплачувати перестрахування за кордоном та пом'якшує низку інших обмежень

ДПС продовжує направляти запити до податкових органів іноземних країн навіть в період війни

В період воєнного стану ДПС продовжує процес обміну податковою інформацією в рамках відпрацюванні питань трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування. На це вказує прес-служба ДПС.

Підприємства не зобов’язані повідомляти ДПС про закриття рахунків в іноземних банках

Чи надавати до податкового органу повідомлення про закриття рахунків в іноземних банках - відповіли в Головному управлінні ДПС у Запорізькій області.

Коворкінг від регулятора для учасників ринку

За ініціативи НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на базі офісу НДУ (Національний депозитарій України) облаштовано Коворкінг Стійкості для учасників ринку капіталу, яким можна скористатися у разі тривалої відсутності електропостачання.

Оновлення Таксономії UA МСФЗ XBRL: що потрібно знати бізнесу

6 грудня 2022 року на засіданні Комітету з управління системою фінансової звітності, було схвалено електронний формат Таксономії UA МСФЗ XBRL 2021 року (v.1.1) для подальшого використання суб'єктами звітування при складанні річної фінансової звітності в електронному форматі за 2021 рік та проміжної фінансової звітності у 2022 році, згідно з згідно з повідомленням на сайті Системи фінансової звітності.

Читати всю статтю...
Тема номера
Облік та фінансова звітність підприємств під час війни: як економічна невизначеність впливає на очікувані кредитні збитки за торговельною дебіторською заборгованістю

МСФЗ 9 "Фінансові інструменти" (далі – "МСФЗ 9") вимагає від компаній оцінювати знецінення фінансових активів, включаючи торговельну дебіторську заборгованість, використовуючи модель очікуваних кредитних збитків.

Відповідно, компанії зобов'язані визнавати у своєму обліку збитки, які вони очікують за торговельною дебіторською заборгованістю, вже в момент її визнання і переглядати свою оцінку цих збитків до дати погашення такої заборгованості.

Бухгалтерські алгоритми
Бухгалтерський due diligence: що криється в деталях

Коли вашою компанією починають цікавитися західні інвестори, перше, що вам належить зробити – це привести до ладу свою звітність. Не зважаючи на те, що фінансова звітність останнім часом суттєво втратила колишню вагу у прийнятті ключових інвестиційних рішень, традиції зберігаються і класичний due diligence починають саме з неї.

Прикладна аналітика
Як Закон про платіжні послуги змінить ринок

1 серпня 2022 року набрав чинності Закон України № 1591-ІХ "Про платіжні послуги", який покликаний удосконалити національний ринок платіжних послуг з урахуванням вимог Другої платіжної директиви (PSD2) і Директиви з електронних грошей (EMD).

Новації законодавства про фінансовий моніторинг: що змінює Закон про адаптацію до окремих стандартів FATF

19 листопада 2022 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту фінансової системи України від дій держави, що здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства України до окремих стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) і вимог Директиви ЄС 2018/843" (надалі – Закон), який запровадив ряд змін в законодавство про фінансовий моніторинг.

Угода про цифрову торгівлю з Британією: про які нові можливості варто знати бізнесу

30 листопада 2022 року Україна та Велика Британія погодили Угоду про цифрову торгівлю.

Ця угода розширить чинну Угоду про вільну торгівлю між Великою Британією та Україною шляхом модернізації нашої двосторонньої торгівлі в цифрову еру та поглиблення наших економічних зв'язків із Великою Британією.

Практика: експерти відповідають
Перехід материнських компаній на складання МСФЗ-звітності: ?5 проблемних питань

Відео-консультація 

БезПДВшне увезення генераторів та енергетичного обладнання

Податківці зібрали питання-відповіді, які стосуються звільнення від ПДВ операцій з постачання на митній території України електрогенераторних установок та інших товарів, що включені до Переліку № 224 Постановами № 1260 та № 1340.

Кругозір
Туреччина: дозвіл на проживання та отримання громадянства

З початком війни багато наших співвітчизників стали біженцями у інших країнах в пошуках безпеки або нової долі. Ми вже багато знаємо про умови тимчасового прихистку або міграції в країнах ЄС. Однак, є ще одна сусідня держава, про яку не так багато інформації – це Туреччина. Прямих авіа або морських перевезень зараз немає, проте, серед клієнтів все більше цікавляться цією країною. Загальна інформація в мережі іноді суперечлива, тож завдяки моїм турецьким колегам вдалося зібрати повну картинку по цьому питанню, якою з вами із задоволенням поділюсь.

Професійний розвиток
ISQM 2022: МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ З УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ

14-15 грудня 2022 року Аудиторська палата України спільно з Федерацією професійних бухгалтерів і аудиторів України при підтримці Проєкту ЄС "Впровадження практики ЄС з бухгалтерського обліку, фінансової звітності та аудиту в Україні" провели Міжнародну веб-конференцію: "ISQM 2022: МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ З УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ"

Що рік наступний нам готує в МСФЗ для МСП?

8 вересня Рада МСБО оприлюднила пропозиції щодо оновлення стандарту бухгалтерського обліку для малих і середніх підприємств. Головна мета на сьогодні – відобразити в МСФЗ для МСП вдосконалення повних стандартів МСФЗ, зберігаючи "малий" стандарт придатним для малих і середніх підприємств.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua