Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11
Листопад 2022
Від редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску!
Попри непрості часи все ж сподіваємося, у вас знайдеться час на ознайомлення з головними новинами фінансово-економічного фронту, які ми традиційно підготували саме для вас.
З огляду на актуалізацію питань співпраці із закордонними партнерами цього разу з...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Україна припиняє дію Угоди про уникнення подвійного оподаткування із Білоруссю

ВРУ прийняла Закон, яким припиняє дію Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно. Деталі цього рішення озвучили в Мінфіні.

Митний тариф України версії 2022 року: Закон підписано

Закон України "Про Митний тариф України" від 19.10.2022 р. № 2697-IX повернутий 16.11.2022 року до ВРУ із Підписом Президента України. Про цей йдеться у картці до ухваленого законопроекту.

Обмінники валют із 2023 року будуть сплачувати авансові внески з податку на прибуток

Президент України підписав Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі" від 03.11.2022 р. № 2720-IX. Він вводиться в дію з 1 січня 2023 року.

Мінфін визначив порядок перевірки контролюючої особи

Мінфін наказом від 01.11.2022 р. № 360 затвердив Порядок проведення перевірки контролюючої особи.

Громадяни можуть ввозити безмитно необмежену кількість та тип генераторів – Держмитслужба

Обмеження щодо кількості, вартості та ваги генераторів, які ввозяться громадянами без сплати митних платежів, відсутні - наголошують в Держмитслужбі.

Тема номера
Робота з іноземними замовниками: що потрібно знати про документи та розрахунки

Багато українських підприємців і компаній співпрацюють з іноземними клієнтами. Особливо часто з експортом послуг зіштовхуються розробники ПЗ та інші представники IT-галузі.

Що потрібно знати про ЗЕД-послуги: умови, податки, звітність

На теперішній час сфера зовнішньоекономічних відносин активно розвивається не дивлячись на війну.

Ведення бізнесу в країнах ЄС: що потрібно знати керівнику з юридичного боку
Що потрібно знати експортеру про механізми розрахунків

Експортна операція потребує ретельної підготовки. Як й при імпорті, важливе значення мають умови поставки та умови розрахунків за валютним контрактом. Аби не наробити непоправних помилок в майбутньому експортеру треба орієнтуватися у валютному законодавстві.

Бухгалтерські алгоритми
Обмін звітами у розрізі країн – Україна долучається

3 листопада 2022 року Україна стала на крок ближче до Європейської спільноти, приєднавшись до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін звітами у розрізі країн (CbCR MCAA). Вимога такого обміну передбачена Мінімальним стандартом Плану дій BEPS, який Україна зобов'язалась імплементувати. Фактично, на плечі ДПС України буде покладений обов'язок здійснювати збір звітів у розрізі країн (далі - CbCR) та обмінюватися інформацією з іншими державами.

Мінфін змінив правила обліку запасів

Наказом Мінфіну від 07.10.2022 р. № 320 затверджені зміни до НП(С)БО 9 "Запаси". Відповідний документ запрацює із 1 січня 2023 року.

"Конструктивні дивіденди": ДПС нагадує про декларування

ДПС звернула увагу платників податків на зміни в ПКУ щодо конструктивних дивідендів, які чинні із 1 січня 2021 року (п. 608 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ).

Прикладна аналітика
Спецрежим для IT-галузі "Дія.City" та взаємодія з аудитором

Закон України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні" від 15.07.2021р. №1667-IX передбачає, що резидент Дія Сіті зобов'язаний готувати початковий, перший річний та другий річний звіти про відповідність вимогам цього Закону.

Що означає "митний безвіз" для українського бізнесу та як він працюватиме

Що швидше ви почнете використовувати переваги “митного безвізу”, то більше конкурентних переваг зможете отримати.

Фінансовий моніторинг 2022: ключові правила та зміни, які очікують бізнес

В 2022 році до Закону України від 06.12.2019 р. № 361-IX "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - Закон про легалізацію) зміни вносились чотири рази та з 29 грудня 2022 р., наберуть чинності ще одні.

ІТ-галузь під час війни: Дія.City, оподаткування, ФОП, робота за кордоном

24 лютого 2022 року російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення на наші землі. Ця війна показує, наскільки сильно змінились способи ведення бойових дій в сучасному світі. Хакери, безпілотники, фінансування ЗСУ за допомогою криптовалюти, війна в інформаційному просторі - все це кардинально трансформувало протистояння держав.

Електронне резидентство іноземців в Україні: як це буде працювати?

Запровадження е-резидентства в Україні обговорювалось в урядових та бізнесових колах починаючи з 2020 року. Однак саме в цьому році Україна здійснила найважливіший крок в цьому напрямку 6 жовтня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів" ("Закон"). Старт е-резидентства планується з 1 квітня 2023 року.

Практика: експерти відповідають
Чи можна уточнити дані одноразового декларування в рамках податкові амністії: пояснення ДПС

В ДПС пояснили, чи можна після закінчення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування зробити доповнення до такої декларації, яка була подана до 1 березня 2023 року.

Кругозір
Ухилення від сплати податків: добірка судової практики 2022

Система оподаткування являє собою сукупність податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджетів і внесків до державних цільових фондів, які справляються в установленому Податковим кодексом України (надалі - ПК України) порядку.

Бізнес вправі дізнаватись у банків, хто переказує кошти на їх рахунки – НБУ

ДПС поділилась із платниками податків листом НБУ від 31.10.2022 р. № 18-0006/75942 щодо банківської таємниці.

Судові справи в спорах із органами державного фінконтролю: огляд ВС

На сайті Верховного Суду можна ознайомитися з оглядом судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду у спорах, пов'язаних зі державним фінансовим контролем, за період із 1 січня 2020 року по 1 вересня 2022 року.

Професійний розвиток
Огляд законодавчих змін в аудиторській діяльності під час війни

Цим матеріалом започатковано розгляд змін до профільного Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" від 21.12.2017р. №2258-VIII, до якого Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні" від 20.09.2022р. №2597-IX внесені численні зміни, які набудуть актуальності вже з 1 січня 2023 року.

З урахуванням майже одночасного впровадження змін внесених Міжнародним стандартом управління якістю 1 "Управління якістю для фірм, які виконують аудити або огляди фінансової звітності, або інші завдання з надання впевненості або супутні послуги.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua