Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№08
Серпень 2022
Від редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску нашого видання.
Вітаємо незалежно від того, що кожному з нас доводиться переживати щодня.
Адже незалежність сприяє об'єктивності, а та неабияк здобрює професійність.
Тож сьогодні в нашому інформаційному меню традиційні страви для гурманів облікової ку...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
"Митний безвіз" став ближче: Рада прийняли зміни до Митного кодексу

Верховна Рада на засіданні 15.08.2022 року ухвалила Закон України "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законодавчих актів України щодо деяких питань виконання Глави 5 Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони".

Податкову амністію продовжили до 1 березня 2023 року

Рада продовжила амністію капіталів до 1 березня 2023 року - повідомив нардеп Я.Железняк.

Оприлюднення фінзвітності разом із аудиторським звітом відтермінували на час війни

В період воєнного стану або стану війни, а також ще 3 місяці після його припинення чи скасування особи, відповідальні за своєчасне і у повному обсязі подання та оприлюднення фінзвітності, звільняються від відповідальності за порушення строків оприлюднення річної фінзвітності та річної консолідованої фінзвітності разом з відповідними аудиторськими звітами, звітом про управління, консолідованим звітом про управління, звітом про платежі на користь держави та консолідованим звітом про платежі на користь держави, складення та оприлюднення яких передбачено законодавством.

Реформу платіжних послуг відклали до 1 грудня

Закон України "Про платіжні послуги" від 30.06.2021 р. № 1591-IX буде уведено в дію із 1 грудня 2022 року, попри те, що він уже запрацював із 1 серпня 2022 року.

Уряд встановив умови часткової компенсації відсотків за кредитами для експортерів

Для експортерів заявиться Порядок часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами. Відповідний документ ухвалений 23.08.2022 року - повідомляє Урядовий портал.

ДПС залучать до автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки

ДПС повідомила про приєдналася до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information) (далі - Багатостороння угода CRS).

ЄБА перерахувала ризики від запровадження 10% збору на імпортні валютні операції

В Уряді обговорюється концепція запровадження в Україні податку у розмірі 10% на купівлю валюти для імпортних операцій.

Тема номера
Що бізнесу робити з активами, які залишені в окупації

На жаль, війна в Україні щодня приносить безліч втрат й змушує пристосовуватись до нової реальності. Часткова окупація внесла свої корективи й у бізнес-діяльність.

Так, немало підприємств стикнулися із ситуацією, коли частина активів залишилась на тимчасово окупованій території. Відповідно, у бізнесу виникають питання: що робити з такими активами?

Бухгалтерські алгоритми
Валюта на відрядження

НБУ послабив обмеження для купівлі "відрядної" валюти.

Відряджений упродовж доби був в Україні та за кордоном: скільки добових виплачують

В Головному управлінні ДПС у Тернопільській області пояснили, який розмір добових у випадку, коли відряджена фізособа протягом доби перебувала як на території України, так і за її межами.

Прикладна аналітика
Облік та фінансова звітність підприємств під час війни: Як обліковувати різні форми державної допомоги?

Наслідки військового вторгнення Росії на територію України охопили всі сфери життя та суттєво вплинули на бізнес. Ситуація розвивається швидко та іноді не передбачувано – керівництву компаній необхідно постійно оцінювати вплив ситуації на бізнес для подальшого складання достовірної фінансової звітності та прийняття правильних та своєчасних управлінських рішень.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Рада МСБО визначила свої пріоритети на 2022-2026 роки

Рада МСБО (далі – РМСБО) один раз на п'ять років проводить консультації з метою визначення найближчих пріоритетів своєї діяльності. Черговий (третій з моменту започаткування) такий запит до професійної спільноти був опублікований у березні 2021 року, а період для коментарів закінчився у вересні 2021 року. Отримані відгуки мали допомогти Раді визначити її діяльність і план роботи на 2022-2026 роки.

Читати всю статтю...
Незвичайні чи надзвичайні статті: в чому різниця і як відображати у воєнній МСФЗ-звітності

До 2002 року в системі МСФЗ (тоді МСБО) існувало визначення надзвичайних статей (англ. Extraordinary Item), до яких відносилися доходи або витрати, які виникають внаслідок подій або операцій, які чітко відрізняються від звичайної діяльності підприємства, і тому не очікується, що вони повторюватимуться часто чи регулярно.

Читати всю статтю...
Загальновиробничі витрати: як подавати, якщо відсутні виробництво та реалізація?

В системі МСФЗ відсутнє визначення загальновиробничих витрат. Термін, який використовується в МСБО 2 "Запаси", – це виробничі накладні витрати, які поділяються на постійні і змінні накладні витрати.

Читати всю статтю...
Ребуси МСФЗ-версій в Україні

Для всіх МСФЗ-шників відомо, що відповідно до вимог статті 121 Закону про бухгалтерський облік і фінансову звітність від 16.07.1999 № 996-XIV для складання фінансової звітності застосовуються міжнародні стандарти, які викладені державною мовою та офіційно оприлюднені на веб-сторінці центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку – тобто Міністерства фінансів.

Читати всю статтю...
Чому не варто використовувати ставки по депозитах як орієнтири при визначенні ставок дисконтування?

На минулому тижні ми поділилися правилами дисконтування і отримали неймовірний зворотній зв'язок через професійні дискусії. Одним з поширених питань виявилося 10-е правило, згідно якого ставка дисконтування, яка застосовується для обліку, зазвичай залежить від кредитоспроможності боржника (дебітор або кредитор). Багато фахівців для дисконтування кредиторки беруть ставки запозичень, а для дисконтування фінансових активів – ставки по депозитах. Ця тема вічна, але я, особисто, з цим не погоджуюсь. Чому?

Читати всю статтю...
Ієрархія справедливої вартості: як визначити в разі застосування різних вхідних даних

Про МСФЗ існує багато міфів, серед яких і те, що МСФЗ-звітність базується на справедливій вартості. Ми точно скажемо, що таке твердження не справедливо. Елементи, що визнаються у фінансовій звітності, кількісно зазначаються в грошовому вираженні на основі обраної основи оцінки.

Читати всю статтю...
Дольові фінансові інструменти: уникайте нерелевантних моделей управління, щоб запобігти помилкам в класифікації й оцінках

Підприємство придбало частку в статутному капіталі ТОВ (менш ніж 5%). Купили з метою утримувати чи продати за більш сприятливою ціною. Чи може підприємство обліковувати її як інвестиції в інструменти капіталу та обліковувати за справедливою вартістю з переоцінкою через інший сукупний дохід. Чи такий підхід можливий лише для акцій АТ чи ПрАТ?

Читати всю статтю...
10 правил дисконтування: шпаргалка для бухгалтера

Дисконтування, мабуть, одна з найбільш обговорюваних тем серед бухгалтерів, що складають МСФЗ-звітність. Тим не менш в цьому питанні є багато міфів, професійних суджень, помилкових поглядів, сталих підходів (не завжди вірних). Тому, сподіваюсь, буде корисним для моїх читачів узагальнення 10 ключових правил дисконтування, але насправді, цей перелік можна розширювати. Ці правила не є аксіомами, але вбачаються справедливими.

Читати всю статтю...
Консультативний форум зі стандартів бухгалтерського обліку (ASAF): які новації фінансової звітності дискутуються

11 – 12 липня 2022 р відбувся Консультативний форум зі стандартів бухгалтерського обліку (ASAF).

Читати всю статтю...
Кругозір
Податки дозволять сплачувати електронними грошима: прийнято за основу законопроект

Рада прийняла за основу законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)" за № 4366.

Державний аграрний реєстр виступає як платформа для заявок від фермерів

Мінагрополітики заявило про запуск онлайн платформи Державний аграрний реєстр (ДАР), яка вже відкрита для реєстрації всіх українських аграріїв - повідомляє Урядовий портал.

Для підтвердження фактичності операцій між клієнтами недостатньо лише первинних документів

Відсутність у платника податку (покупця та його контрагента) необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу фактичної відсутності управлінського або технічного персоналу, основних засобів, виробничих активів, складських приміщень, транспортних засобів, може свідчити на користь неможливості поставити відповідний товар та фактичного нездійснення операцій, за умови підтвердження таких обставин відповідними доказами.

На це вказує ДПС із посиланням на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Банківські метали знову можна купувати у відділеннях банків

Із 20 серпня 2022 року банки можуть продавати клієнтам банківські метали з фізичною поставкою у відділеннях - повідомив НБУ.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua