Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№05
Травень 2022
Від редактора:
Вітаємо на сторінках чергового випуску нашого видання, який присвячено питанням співпраці з міжнародними контрагентами.
Також сьогодні пропонуємо ознайомитися з традиційним оглядом новацій у МСФЗ-просторі та суміжних сферах.
А ще радимо зазирнути до публікацій про облік необоротних активів у ц...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Мінфін скоригував порядок обліку біологічних активів

Мінфін скоригував норми Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій та кількох НП(С)БО.

Фінзвітність можна буде подати після війни

Держстат роз'яснює – до завершення війни респондентів не штрафуватимуть за неподання звітності.

НБУ визначив умови застосування е-підпису та е-печатки в платіжній сфері

НБУ інформує, що врегулював умови застосування електронного підпису та електронної печатки в платіжній сфері.

Автоматичний обмін інформацією: Швейцарія

Швейцарія ухвалила рішення щодо автоматичного обміну інформацією з Україною.

Прощення орендодавцем орендних платежів: погляд Комітету з інтерпретацій МСФЗ

Комітет з інтерпретацій розглянув запит щодо обліку прощень орендодавцем орендної плати в умовах операційної оренди.

Читати всю статтю...
Оновлення МСФЗ на сайті Міністерства фінансів України (квітень 2022)

28 квітня 2022 на сайті Міністерства фінансів України оприлюднено "роз'яснення", яке по суті є не роз'ясненням, а офіційним перекладом прийнятого у грудні 2021 року документу "Перше застосування МСФЗ 17 і МСФЗ 9 – порівняльна інформація". Поправка стосується лише переходу страховиків на новий стандарт – вона не впливає на інші вимоги МСФЗ 17.

Читати всю статтю...
Травневі засідання Ради МСБО: анонс на 23-27 травня 2022 року

Рада МСБО анонсує проведення засідань у травні 2022 року, присвячених обговоренню поправок до МСФЗ 9 "Фінансові інструменти", МСФЗ для МСП, питань обліку гудвілу та інших аспектів об'єднання бізнесу.

Читати всю статтю...
Пенсійні виплати, які залежать від доходності активів: резюме проекту від Ради МСБО

26 квітня 2022 року Рада МСБО опублікувала резюме свого дослідницького проекту "Пенсійні виплати, які залежать від доходності активів".

Читати всю статтю...
Тема номера
Новації валютного регулювання від НБУ: як це вплине на бізнес?

24 лютого, коли на всій території України був введений воєнний стан, Національний Банк України (надалі - "НБУ") оперативно прийняв Постанову Правління № 18 від 24 лютого 2022 р. "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану" (надалі - "Постанова № 18"), якою встановив низку обмежень для роботи всієї банківської системи. Ці обмеження вплинули як на операції фізичних осіб, так і на діяльність суб'єктів господарювання.

Читати всю статтю...
ЗЕД-розрахунки під час війни

Розрахунки у зовнішньоекономічній сфері зазнали суттєвих змін вже у перший день війни.

Митне декларування: що готує законодавець

Уряд схвалив зміни до Митного кодексу України для міжнародного застосування NCTS та пришвидшення митного оформлення товарів.

Підводне каміння в ЗЕД-контрактах: на що звернути увагу

Компанії, які здійснюють діяльність за зовнішньоекономічними договорами, можуть ставитися до підписання контракту як до формальності: обрали базис поставки, встановили кінцевий строк виконання договору, скопіювали розміри неустойки - і до підписання.

Така модель могла б працювати стабільно, якби все залежало тільки від нас. Проте, є багато факторів, що можуть вплинути на строк поставки, якість товару, оформлення документів на товар і так далі.

ТОП-5 митних змін для бізнесу

Підступний напад російської федерації 24 лютого створив численні виклики різним галузям української економіки. Бойові дії, окрім безпосередніх руйнувань, також порушили багато логістичних ланцюжків та змінили в цілому рух товарів через митні кордони.

Міжнародні комерційні контракти в умовах воєнного стану

Триває третій місяць героїчного протистояння українського народу повномасштабному вторгненню російської федерації. Українські воїни тримають фронт та звільнюють тимчасово окуповану територію, а економіка перебудовується та щоденно долає свої виклики.

Зруйновані чисельні логістичні сполучення, заблоковані морські шляхи до наших портів, а на значній території країни тривають запекліші за останні десятиліття бойові дії. Проте все це не перешкоджає, а навпаки - прискорює інтеграцію України в міжнародні відносини як ніколи.

Бухгалтерські алгоритми
Покрокові алгоритми модифікації фінансових інструментів: пам'ятка для бухгалтера

Фінансові інструменти – це договори, а в умовах війни договори зчаста стали переглядатися.

Читати всю статтю...
Прикладна аналітика
Облік та фінансова звітність підприємств під час війни: Необоротні активи – виклики, пов'язані з тестом на знецінення

Аби тримати вас в курсі про найактуальніші облікові та звітні питання, які постають зараз перед бізнесом, експерти відділу надання послуг з питань бухгалтерських методологій KPMG в Україні підготували серію публікацій щодо обліку та фінансової звітності підприємств під час війни.

Читати всю статтю...
Облік та фінансова звітність підприємств під час війни: Необоротні активи – ознаки зменшення їх корисності

Наслідки військового вторгнення Росії на територію України охопили всі сфери життя та суттєво вплинули на бізнес. Ситуація розвивається швидко та іноді не передбачувано – керівництву компаній необхідно постійно оцінювати вплив ситуації на бізнес для подальшого складання достовірної фінансової звітності та прийняття правильних та своєчасних управлінських рішень.

Аби тримати вас в курсі про найактуальніші облікові та звітні питання, які постають зараз перед бізнесом, експерти відділу надання послуг з питань бухгалтерських методологій KPMG в Україні підготували серію публікацій щодо обліку та фінансової звітності підприємств під час війни.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Робота за кордоном: де сплачуються податки та як уникнути подвійного оподаткування

Внаслідок збройної агресії російської федерації проти України багато наших співгромадян вимушено стикнулись з необхідністю тимчасово покинути Україну та, як наслідок, працевлаштувались за кордоном. Більш того, внаслідок війни, законодавством ЄС значно спрощено доступ українських громадян до ринку праці за кордоном. За таких обставин, багато українців вже користуються правом офіційного працевлаштування в країнах тимчасового перебування.

Відтак, виникає питання щодо порядку оподаткування в Україні отриманого за кордоном доходу.

Актив з права оренди: чи можна призупинити амортизацію на час воєнного стану?

В умовах воєнного стану деякі компанії не мають можливості використовувати орендовані приміщення, тому задаються питанням призупинення амортизації.

Читати всю статтю...
Кругозір
Економіка України під час війни

Центр Економічної Стратегії описує наявні дані про економіку України та намічає основні напрямки можливої економічної політики, включаючи боротьбу з кризою та підтримку економічної стійкості на найближче майбутнє.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua