Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№10
Жовтень 2021
Від редактора:
Добридень, шановні читачі!
Раді вітати вас на сторінках чергового номера нашого видання.
Сьогодні говоримо про новини в міжнародному оподаткуванні, а також спробуємо підняти завісу над найближчими тенденціями в цій сфері.
Традиційно приділяємо увагу питанням ТЦУ – після завершення звітної к...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Строки подання фінзвітності продовжили: новації Порядку № 419

Зміни, що вносяться до Порядку подання фінансової звітності, затверджені постановою Кабміну від 22.09.2021 р. № 998

Розкриття бенефіціарів: строки подовжено, процедура незмінна

Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 08.10.2021 р. № 1805-IX 

Читати всю статтю...
ТЦУ-звіт може подати уповноважена нерезидентом особа

Податківці нагадують нерезидентам та їх представництвам правила сплати податку на прибуток

Читати всю статтю...
Нерезиденти подаватимуть декларацію з податку на прибуток за 2021 рік за оновленою формою
Таксономія-2021: регулятори дають час на освоєння XBRL

Передусім пригадаймо: таксономію UA XBRL МСФЗ – 2020 для складання фінзвітності в електронному форматі було схвалено у квітні 2021 р.

А ось у червні НКЦПФР повідомила про старт приймання фінзвітності на підставі Таксономії UA XBRL МСФЗ – 2020.

ОЕСР продовжує реформування міжнародного оподаткування

На платформі Організації економічного співробітництва та розвитку триває робота з вироблення ключових транснаціональних податкових правил, участь у якій бере й Україна.

Щорічне оновлення в "чорному" та "сірому" списках ЄС

5 жовтня 2021 року Рада ЄС опублікувала прес-реліз, у якому оголосила про внесення змін до списку ЄС країн, які не співпрацюють для цілей оподаткування. У зв'язку з цим Рада ЄС вирішила виключити Ангілью, Домініканську Республіку та Сейшельські острови з "чорного" списку.

Фінзвітність у світлі "капітального" законодавства

Набрання чинності 01.07.2021 новою редакцією Закону "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" стало приводом для надання регулятором пояснень щодо застосування його норм на практиці.

Протокол до податкової Конвенції з ОАЕ ратифіковано

Законом від 08.09.2021 р. № 1729-IX Україна ратифікувала Протокол між Урядом України і Урядом Об'єднаних Арабських Еміратів про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Об'єднаних Арабських Еміратів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і капітал.

Прикладна аналітика
Працевлаштування іноземних громадян

Для того щоб забезпечити конституційне право на працю своїх громадян, держава запроваджує певні умови для працевлаштування іноземців. Вони спрямовані на першочергове працевлаштування українців й упередження нелегальної міграції.

PANDORA PAPERS – "цунамі" офшорних даних

"Податкові гавані" (офшори) традиційно мають негативну репутацію серед міжнародних експертів та урядовців, ставши практично синонімом поняття "ухилення від оподаткування". Основна мета офшору – уникати оподаткування у країні походження прибутку (доходу). Оскільки офшори часто використовують для відмивання капіталів, отриманих злочинним шляхом, то сьогодні проти них активно розгортають інформаційні та інші кампанії у країнах, які потерпають від діяльності їхніх громадян через такі схеми. Вагомим внеском у боротьбу з офшорами є не лише посилення відповідальності та зміна законодавчих норм, а й висвітлення засекреченої інформації через ЗМІ.

Сучасні виклики в міжнародному оподаткуванні прибутку підприємств

Світова економіка із часом зазнає значних трансформацій, зумовлених реакцією на зміну соціальних та економічних тенденцій. За такими швидкими змінами досить часто складно не те що встигнути, а навіть відстежити їх і зробити висновки, щоб відреагувати в майбутньому. Однак на сьогодні реформування в частині оподаткування прибутку підприємств лише актуалізується й набирає обертів.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Схеми оптимізації оподаткування та ризики їх застосування
Виплата дивідендів дочірній компанії замість материнської

Власник бізнесу зазвичай бачить увесь свій бізнес у комплексі. Отже, якщо на рахунку однієї з його компаній є грошові кошти, то для нього це означає, що гроші в його розпорядженні є. А як ті гроші використати – на потреби іншої чи своєї ж компанії, то вже питання технічне. Власник просто ставить відповідне завдання своїм юристам, фінансистам і бухгалтерам, а ті вже реалізують, тобто втілюють рішення власника в життя.

Але водночас вони повинні робити це так, щоб власник зазнавав якомога менше ризиків і в будь-якому разі про ці ризики знав. Саме за таку технічно-юридично-фінансово-бухгалтерську реалізацію його рішень відповідними фахівцями власник і сплачує їм належну винагороду.

СFO напрокат. Навіщо компаніям фінансовий директор на аутсорсі

Аутсорсинг бізнес-процесів найчастіше розглядають як спосіб оптимізації ведення бізнесу та економії витрат. Залучаючи фінансового директора зі сторони, компанії отримують не лише це. Найбільша вигода, яку принесе запрошений CFO в організацію, – це значно вищий рівень фінансової стратегії. Послуги зовнішнього CFO в Україні набувають все більшого поширення. Як це допомагає компаніям і коли варто наймати такого фахівця?

Підготовка глобальної документації з трансфертного ціноутворення: високий старт

30 вересня завершилась епопея з першим поданням платниками податків повідомлень про участь у міжнародній групі компаній. Самоочевидно, що метою цієї кампанії була ідентифікація платників податків, які входять до таких груп, і вибір тих платників, що входять до груп, у яких сукупний консолідований дохід перевищує величину, після досягнення якої в податківців з'являється право вимагати подання документів, що розкривають деталі ТЦУ в цих групах.

Уже зараз держава бере на приціл тих платників, у яких дещо більше ніж через рік матиме право запитувати глобальну документацію з трансфертного ціноутворення (так званий майстер-файл). Отже, якщо держава турбується про це питання заздалегідь, аналогічний підхід варто взяти на озброєння й платникам податків. То якими ж є основні акценти формування глобальної документації у світлі чинних вимог ПКУ?

Shared services. Чому офшоринг стає важливим елементом для трансформації бізнесу та як йому прижитися в Україні

Глобальні зміни в економіці й трансформаційні процеси в корпоративному ландшафті підштовхують бізнес до переосмислення власної ефективності. Це вимагає від організацій продовження розвитку своїх сервісних можливостей. Центри спільного обслуговування можуть зіграти вирішальну роль у цьому питанні, але не все залежить лише від бізнесу безпосередньо. Як же розв'язати цю задачу?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua