Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09
Вересень 2021
Від редактора:
Вітаємо, шановні читачі!
Раді черговій зустрічі з вами на сторінках нашого видання.
У цьому номері ми традиційно поділимося останніми новинами у сфері міжнародного оподаткування, розглянемо окремі аспекти ТЦУ-звітності та проаналізуємо мінфінівські УПК.
У темі номера докладно поговоримо про...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Конструктивні (приховані) дивіденди в операціях із нерезидентами: що роз'яснив Мінфін

Узагальнююча податкова консультація з питань оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 480

УПК від Мінфіну щодо застосування "карантинних" вимог подання документації з ТЦУ

Узагальнююча податкова консультація щодо тимчасового зупинення перебігу строків надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з трансфертного ціноутворення, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 478

Читати всю статтю...
Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній: УПК № 479

Узагальнююча податкова консультація щодо заповнення Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, затверджена наказом Мінфіну від 20.08.2021 р. № 479

Заробітну плату іноземцю можна виплатити в іноземній валюті

Для обрахунку ПДФО валютний заробіток працівника-нерезидента перераховують гривні

Останні новини у сфері міжнародного оподаткування
Аудиторський висновок подають у складі ТЦУ-документації за 2020 рік

Податківці роз'яснили з якого набору відомостей має складатися ТЦУ-документація

Якщо помилково застосували податкові різниці слід подати уточненку

"Низькодохідне" підприємство, що помилково скоригувало фінрезультат до оподаткування може це виправити

Тема номера
"Про бенефіціарів закиньте слівце", або Десять топових відповідей про розкриття фактичних власників бізнесу

Кампанія з розкриття кінцевих бенефіціарів вийшла на фінішну пряму, тож саме час пересвідчитися в належному дотриманні суб'єктами господарювання законодавчих вимог щодо цього питання.

Читати всю статтю...
Роялті: як визначити бенефіціарного отримувача

Термін "бенефіціарний (фактичний) власник" має значення для оподаткування прибутку, оскільки від нього прямо залежить облік. Через це у статті розповімо про те, на які критерії слід спиратися для визначення бенефіціарного отримувача.

Бенефіціари: судова практика

Визначення фактичного отримувача доходів – справа делікатна. А оскільки від цього залежить, серед іншого, і порядок оподаткування, не дивно, що з цього приводу виникають спори. Тож пропонуємо ознайомитись із деякими цікавими висновками судових інстанцій.

Читати всю статтю...
Бенефіціари: податковий аспект

Наближення граничного терміну подання інформації щодо кінцевих бенефіціарів держреєстратору актуалізувало ще один аспект цього питання – податковий. Адже оподаткування також залежить від того, хто саме є фактичним отримувачем доходу.

Читати всю статтю...
Прикладна аналітика
МСФЗ: що кажуть фіскали у своїх роз'ясненнях

Точок перетину фінобліку з оподаткуванням чимало, тож ознайомитись із поглядом фіскалів, попри його "непрофільність", не завадить.

Як працює довідка податкового резидентства

Порядок оподаткування міжнародних операцій має свої особливості, оскільки в такому разі постає питання, за правилами якої юрисдикції рахувати податок. Звісно, кожна країна прагне бачити у своїй казні відрахування від усіх своїх резидентів та операцій на своїй території. Проте, аби транснаціональна співпраця не втрачала сенс, державам доводиться шукати компроміси задля уникнення подвійного оподаткування.

Читати всю статтю...
Як сплачувати податок представництву іноземної компанії

Податківці нагадують нерезидентам та їх представництвам правила сплати податку на прибуток

Нерезиденти: облік очима податківців
Адміністративну Конвенцію для цілей КІК визнають податковою

Безподатковим продаж іноземного бізнесу може бути і за відсутності чинної податкової конвенції

Новий стандарт розкриттів у непублічній МСФЗ-звітності

Рада з МСФЗ значно послабила вимоги для дочірніх підприємств у складі консолідованих груп компаній на МСФЗ. За своїм значенням вихід подібного документа зіставимо з появою скороченого Стандарту для малих та середніх підприємств (IFRS for SMEs) у 2009 році. Ба більше, досить довго навіть передбачали, що скорочені вимоги для МСФЗ-розкриттів одержать саме дочірні підприємства з категорії малого й середнього бізнесу, на що прямо вказувала робоча назва проєкту. Зрештою розробники вирішили зупинитися на тих організаціях, які просто не мають публічної звітності, визначивши в такий спосіб охоплення нового стандарту.

Читати всю статтю...
Податки у світі, що прагне до стабільності

З початком пандемії COVID-19 уряди значною мірою відклали довгострокові політичні цілі, адже світ боровся з гуманітарною та економічною кризами, спричиненими COVID-19. Перспективи на 2021 рік менш драматичні, хоча податкова політика й адміністрування податків усе ще далекі від прийнятних для платників податків і держави загалом. 2021 рік – це рік переосмислення, оскільки підприємства й уряди продовжують шукати нові способи організації роботи та нові стратегії, щоб стати сильнішими.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Зустрічні операції в розрахунках із клієнтами за МСФЗ

Компанія "Фуд Груп" у серпні 2021 р. продала торговельній мережі "Наша Лінія" партію товарів у кількості 50 упаковок за договірною ціною 1200 грн (у т. ч. ПДВ 20 %) кожна. Відповідно до іншого договору мережа сприяє просуванню продукції "Фуд Груп" на полицях власних магазинів, за що щомісяця сплачується 3000 грн (у т. ч. ПДВ 20 %) комісії.

Розгляньмо, як кожна зі сторін договору має відобразити у своєму обліку та звітності ці операції відповідно до МСФЗ, якщо обидві сторони є платниками ПДВ.

В Україні впроваджують автоматичний обмін податковою інформацією. Що чекати в майбутньому?

Україна стає на крок ближче до країн, які впровадили міжнародні правила автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях. Таке рішення, хоч і здається запізнілим, є дієвим інструментом протидії ухиленню від сплати податків, адже тепер податкові органи зможуть без зайвих зусиль зі свого боку перевірити благонадійність українських платників податків та дізнатись про їх статки фактично в будь-якому куточку світу. Тож, яким чином усе це працюватиме?

Кругозір
Провідні європейські банки залишаються в податкових гаванях

Провідні європейські банки щорічно акумулюють приблизно 20 млрд євро в податкових гаванях, що еквівалентно 14 % їх загального прибутку, а Barclays (один із найбільших у Великій Британії і світі фінансових конгломератів із широким представництвом у Європі, США та Азії), HSBC (один із найбільших фінансових конгломератів у світі, найбільший банк Великої Британії за розміром активів і ринкової капіталізації) та NatWest Group (британська холдингова компанія, що надає банківські та страхові послуги) є серед тих, хто використовує найнижчі ставки оподаткування.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua