Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№08
Серпень 2021
Від редактора:
Вітаємо, шановні читачі!
Перед вами літній випуск електронного видання Вісник МСФЗ (в Україні). Сьогодні традиційно ознайомимо вас із головними нововведеннями в МСФЗ-сфері. Зокрема, Мінфін поступово оновлює переклади міжнародних стандартів версії 2021 року. Незабаром оновлені тексти будуть доступ...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Як коригувати фінрезультат по нерезидентським позикам

Податківці нагадують про застосування податкових різниць по борговим зобов'язанням перед пов'язаними нерезидентами

Читати всю статтю...
Як сплачують податок нерезиденти

Податківці нагадують нерезидентам та їх представництвам правила сплати податку на прибуток

Мінфін затвердив нові узагальнюючі податкові консультації

Вони стосуються ТЦУ та оподаткування доходів нерезидентів

ДПС бореться із мінімізацією оподаткування при виплаті доходів нерезидентам

Контроль за міжнародними схемами мінімізації податків, у т. ч. за рахунок взаємовідносин з пов'язаними особами нерезидентами, посилено – повідомили в ДПС.

Надання персоналу нерезиденту – що з ПДВ

Податківці роз'яснили, як оподатковувати постачання "кадрових" послуг нерезиденту

Як амортизувати передане в оренду майно

Податківці роз'яснили облік оренди за МСФЗ

МСФЗ для МСП виводять із переліку дозволених: Мінфін підчищає НП(С)БО

Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну від 09.07.2021 р. № 385

Як сплачувати податок представництву Азербайджану

Податківці нагадують нерезидентам та їх представництвам правила сплати податку на прибуток

Із 17 серпня діятимуть зміни у формі декларації з податку на прибуток підприємств

Наказом Мінфіну від 04.06.2021 р. № 317 скориговано деякі позиції у формі податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Прикладна аналітика
Спори з податковими органами щодо відсутності розумної економічної причини в контрольованих операціях та її обґрунтування

23 травня набув чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 16.01.2020 р. № 466-IX, яким унесено зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, було розширено нормативне визначення економічного ефекту (ділової мети) і розкрито наслідки його відсутності в контрольованих операціях платників податків.

Контрольовані іноземні компанії: оподаткування нерозподіленого прибутку

Незважаючи на відтермінування запровадження механізму КІК, резиденту України (фізична чи юридична особа), який є власником іноземної компанії, уже зараз варто визначити, чи поширюватимуться на нього правила КІК та які додаткові обов'язки буде покладено у зв'язку з КІК

Європейські обмеження у використанні офшорів

Недобросовісне використання офшорів призводить до величезних бюджетних втрат. Тому світова спільнота не могла залишатися осторонь.

Ділова мета vs тест основної мети

У сьогоднішніх реаліях боротьба з офшорами й відтоком капіталу до низькоподаткових юрисдикцій залишається актуальним питанням для всього світу. Зокрема, ще у 2013 році Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за активної підтримки країн Великої двадцятки розробляла Проєкт BEPS. Його головним завданням стала боротьба з розмиванням податкової бази і штучним виведенням корпоративних прибутків із країн з високим оподаткуванням до країн з низьким або нульовим оподаткуванням.

Оподаткування прибутку КІК

Перед тим як розповісти про оподаткування прибутку КІК, необхідно вказати на двоетапність цього процесу. Так, на першому етапі потрібно визначитися з прибутком КІК, що підлягає зарахуванню до загального оподатковуваного доходу, а вже на другому – з податковими зобов'язаннями контролюючої особи щодо сплати податку.

Поняття й ознаки КІК

Абревіатура КІК з'явилась в українському законодавчому лексиконі понад рік тому з ухваленням 16 січня 2020 року Верховною Радою Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" № 466-IX (далі – Закон № 466-IX), хоча у світі інститут Controlled Foreign Companies (CFC) є вже не одне десятиріччя (наприклад, у США – з 1962 року, а у Великій Британії – з 1984 року).

Практика: експерти відповідають
Розкриття кінцевих бенефіціарних власників: строки, вимоги, відповідальність

11 липня 2021 року розпочалась довгоочікувана кампанія з розкриття суб’єктами господарювання своєї структури власності та кінцевих бенефіціарів. Ми підготували інфографіку в поміч тим, хто наразі готує пакет документів або ж ще сумнівається в необхідності подачі документів.

Закон про фінансовий лізинг: точки дотику з вимогами МСФЗ 16

З 01.01.2019 відображення орендних операцій в МСФЗ-обліку та звітності регулює МСФЗ 16 "Оренда". Стандарт справді став революційним і змінив традиційні підходи до обліку оренди, щонайменше з боку орендаря. Про те, чи належать до сфери застосування Стандарту операції, які перебувають у правовому полі Закону про фінансовий лізинг, поговоримо докладніше.

Популярні шахрайські схеми з криптовалютою. Як уберегти свою інвестицію

Коли суб'єкти господарювання починають застосовувати нові цифрові грошові механізми, зокрема такі відомі, як криптовалюта, не потрібно багато часу, щоб усвідомити, що такі транзакції пов'язані з фінансовим ризиком, який не залежить від волатильності (мінливості) ринку. Шахрайство як в Інтернеті, так і на криптовалютній біржі нічим не відрізняється. Саме тому, розглядаючи питання інвестування в різні стартапи та біржові платформи, потрібно усвідомлювати можливість втрати своїх інвестицій, укладених у купівлю криптовалюти.

Читати всю статтю...
Кругозір
Що варто знати для ефективного інвестування в криптовалюту?

Криптовалюта – це цифрові активи, які обмінюються в Інтернеті на таких біржах, як Coinbase (найбільша криптобіржа США) та Gemini, або через онлайн-брокерів, таких як Robinhood і SoFi Invest. Криптовалюта на сьогодні багатьом відоме поняття, особливо один із її видів – біткоїн (Bitcoin – часто пишуть абревіатуру латинськими буквами BTC), оскільки він є першим і найпопулярнішим видом криптовалюти за ринковою капіталізацією, її було створено у 2009 році з подальшим створенням понад 7700 інших видів криптовалюти (наприклад, ethereum, tether або навіть dogecoin, який спочатку мав усі ознаки жарту, а зараз належить до 10 найбільших криптовалют світу). Хоча деякі люди інвестують, лише маючи на меті спекулятивні цілі, інші дивляться на криптовалюту як на спосіб збереження вартості або захист від інфляції.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua