Податківці нагадують про застосування податкових різниць по борговим зобов'язанням перед пов'язаними нерезидентами
Податківці нагадують нерезидентам та їх представництвам правила сплати податку на прибуток
Вони стосуються ТЦУ та оподаткування доходів нерезидентів
Контроль за міжнародними схемами мінімізації податків, у т. ч. за рахунок взаємовідносин з пов'язаними особами нерезидентами, посилено – повідомили в ДПС.
Податківці роз'яснили, як оподатковувати постачання "кадрових" послуг нерезиденту
Податківці роз'яснили облік оренди за МСФЗ
Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну від 09.07.2021 р. № 385
Податківці нагадують нерезидентам та їх представництвам правила сплати податку на прибуток
Наказом Мінфіну від 04.06.2021 р. № 317 скориговано деякі позиції у формі податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
23 травня набув чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 16.01.2020 р. № 466-IX, яким унесено зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, було розширено нормативне визначення економічного ефекту (ділової мети) і розкрито наслідки його відсутності в контрольованих операціях платників податків.
Незважаючи на відтермінування запровадження механізму КІК, резиденту України (фізична чи юридична особа), який є власником іноземної компанії, уже зараз варто визначити, чи поширюватимуться на нього правила КІК та які додаткові обов'язки буде покладено у зв'язку з КІК
Недобросовісне використання офшорів призводить до величезних бюджетних втрат. Тому світова спільнота не могла залишатися осторонь.
У сьогоднішніх реаліях боротьба з офшорами й відтоком капіталу до низькоподаткових юрисдикцій залишається актуальним питанням для всього світу. Зокрема, ще у 2013 році Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за активної підтримки країн Великої двадцятки розробляла Проєкт BEPS. Його головним завданням стала боротьба з розмиванням податкової бази і штучним виведенням корпоративних прибутків із країн з високим оподаткуванням до країн з низьким або нульовим оподаткуванням.
Перед тим як розповісти про оподаткування прибутку КІК, необхідно вказати на двоетапність цього процесу. Так, на першому етапі потрібно визначитися з прибутком КІК, що підлягає зарахуванню до загального оподатковуваного доходу, а вже на другому – з податковими зобов'язаннями контролюючої особи щодо сплати податку.
Абревіатура КІК з'явилась в українському законодавчому лексиконі понад рік тому з ухваленням 16 січня 2020 року Верховною Радою Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" № 466-IX (далі – Закон № 466-IX), хоча у світі інститут Controlled Foreign Companies (CFC) є вже не одне десятиріччя (наприклад, у США – з 1962 року, а у Великій Британії – з 1984 року).
11 липня 2021 року розпочалась довгоочікувана кампанія з розкриття суб’єктами господарювання своєї структури власності та кінцевих бенефіціарів. Ми підготували інфографіку в поміч тим, хто наразі готує пакет документів або ж ще сумнівається в необхідності подачі документів.
З 01.01.2019 відображення орендних операцій в МСФЗ-обліку та звітності регулює МСФЗ 16 "Оренда". Стандарт справді став революційним і змінив традиційні підходи до обліку оренди, щонайменше з боку орендаря. Про те, чи належать до сфери застосування Стандарту операції, які перебувають у правовому полі Закону про фінансовий лізинг, поговоримо докладніше.
Коли суб'єкти господарювання починають застосовувати нові цифрові грошові механізми, зокрема такі відомі, як криптовалюта, не потрібно багато часу, щоб усвідомити, що такі транзакції пов'язані з фінансовим ризиком, який не залежить від волатильності (мінливості) ринку. Шахрайство як в Інтернеті, так і на криптовалютній біржі нічим не відрізняється. Саме тому, розглядаючи питання інвестування в різні стартапи та біржові платформи, потрібно усвідомлювати можливість втрати своїх інвестицій, укладених у купівлю криптовалюти.
Криптовалюта – це цифрові активи, які обмінюються в Інтернеті на таких біржах, як Coinbase (найбільша криптобіржа США) та Gemini, або через онлайн-брокерів, таких як Robinhood і SoFi Invest. Криптовалюта на сьогодні багатьом відоме поняття, особливо один із її видів – біткоїн (Bitcoin – часто пишуть абревіатуру латинськими буквами BTC), оскільки він є першим і найпопулярнішим видом криптовалюти за ринковою капіталізацією, її було створено у 2009 році з подальшим створенням понад 7700 інших видів криптовалюти (наприклад, ethereum, tether або навіть dogecoin, який спочатку мав усі ознаки жарту, а зараз належить до 10 найбільших криптовалют світу). Хоча деякі люди інвестують, лише маючи на меті спекулятивні цілі, інші дивляться на криптовалюту як на спосіб збереження вартості або захист від інфляції.