Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07
Липень 2021
Від редактора:
Добрий день, шановний читачу.
Сьогодні як привітання хочемо поздоровити з головною подією липня – Днем бухгалтера та аудитора. Нехай новий професійний рік дарує цікаві проєкти, захоплюючі завдання та щиросерду робочу атмосферу!
Зі свого боку намагатимемося бути корисними систематизацією актуа...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Затверджено форми заяв для взяття на облік у Держмитслужбі
У рахунок авансового внеску не можна зарахувати переплату з податку на прибуток
Продаж іноземного бізнесу без податку можливий за наявності чинної податкової Конвенції
Який комплект фінзвітності МСФЗ-зобов'язані повинні подавати до ДПС

роз'яснення з категорії 102.20.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Читати всю статтю...
ФОП також може здійснювати ЗЕД
Як захищають значних інвесторів

Покращення інвестиційного клімату можновладці традиційно декларують серед своїх пріоритетів. Тож сьогодні пропонуємо розглянути, які ж чергові кроки зроблено в цьому напрямі.

Читати всю статтю...
МСФЗ-2021: Мінфін оприлюднює офіційні переклади
Як відбуватиметься моніторинг відповідності для сертифікованих АЕО
Структура власності у парабанківській системі
Тема номера
Кредити за пільговими ставками, або Програма 5-7–9 в МСФЗ-обліку та звітності

З лютого 2020 року на кредитному ринку України діє програма фінансової державної підтримки суб'єктів малого та середнього підприємництва відповідно до Постанови № 28. І вже тисячі суб'єктів малого та середнього бізнесу скористалися її перевагами. Як відобразити в обліку та звітності операції за пільговими позиками – у нашій статті.

Читати всю статтю...
Прикладна аналітика
Бенефіціари: нові держреєстраційні форми

наказ Мін'юсту "Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5" від 29.06.2021 р. № 2320/5 

Читати всю статтю...
Міжнародна технічна допомога: оформлення й оподаткування

Попри те, що головною метою підприємництва є отримання прибутку, суб'єкти господарювання можуть здійснювати й некомерційні операції. Та чи буде це допомога іншим, чи отримання підтримки від зовнішніх партнерів – усе одно такі операції слід належним чином оформити, відобразити в обліку та визначитися з оподаткуванням. Сьогодні поговоримо про ці аспекти в межах договорів міжнародної технічної допомоги (далі – МТД).

Читати всю статтю...
Нова форма держреєстрації відокремленого підрозділу

наказ Мін'юсту "Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5" від 08.07.2021 р. № 2398/5 

Читати всю статтю...
Офшоринг vs оншоринг vs ніаршоринг: коли, який і чому

Скандально відомий американський експерт із питань лідерства Джон К. Максвелл сказав: "Якщо ви хочете зробити кілька речей правильно – зробіть це самостійно. Якщо ви хочете робити великі справи та мати великий вплив – навчіться делегувати повноваження". Власнику бізнесу так само важливо розуміти, чого не можна робити та як робити те, що законодавчо не заборонено, але матиме позитивний ефект для нарощення прибутковості. Великі конгломерати в усьому світі зрозуміли це золоте правило й почали активно використовувати аутсорсинг як засіб зменшення витрат й отримання більшого прибутку. Спробуймо дослідити цей термін у ширшому розумінні.

Читати всю статтю...
Дотримання Україною стандартів інформаційного обміну

У липні Мінфін повідомив про результати першого етапу перевірки дотримання Україною Стандарту обміну інформацією за запитом.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Старт перевірок представництв нерезидентів

Липень серед іншого ознаменовано стартом перевірочної кампанії представництв нерезидентів. Тож розглянемо ключові особливості для цієї категорії "підопічних" вітчизняних фіскалів.

Читати всю статтю...
Представництво нерезидента без права юридичної особи: чи потрібно подавати інформацію про бенефіціарів?

Чи потрібно подавати інформацію про бенефіціарів представництву нерезидента, що має правовий статус "без права юридичної особи"?

Читати всю статтю...
Кругозір
Європейські вектори оподаткування у ХХІ столітті: що слід урахувати під час реалізації бізнес-стратегії

Комісія Європейського Союзу (далі – Комісія ЄС) нещодавно опублікувала так зване Повідомлення до Європейського Парламенту та Ради ЄС під назвою "Оподаткування бізнесу на ХХІ століття" (Communication to the European Parliament and the EU Council on 18 May entitled "Business taxation for the 21st century"; далі – Повідомлення) з планом нового податкового порядку денного ЄС для вирішення соціальних, фінансових та податкових проблем на наступні роки. Податковий порядок денний, оголошений Комісією ЄС, акцентує увагу на доходах, що необхідні для фінансування державних інвестицій, побудові й підтриманні економічного відновлення загалом. Для цих цілей Комісія ЄС надає пропозиції щодо забезпечення надійної, ефективної та справедливої податкової системи, яка відповідає потребам державного фінансування, а також підтримує ідеї імплементації зеленої енергетики та цифровізації економіки.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua