роз'яснення з категорії 102.20.01 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Одним із напрямів, що формує перелік проблем та узагальнює відмінності, які простежуються між тим, як пропонують застосовувати контроль над ризиком Керівні принципи трансфертного ціноутворення ОЕСР (OECD transfer pricing guidelines; далі – Керівні принципи ОЕСР) і видозмінені (модифіковані) версії принципу "витягнутої руки" (arm's length principle), є критичний аналіз міжнародних аналітичних та емпіричних досліджень.
Бухгалтерський облік операцій за договорами транспортного експедирування в зовнішньоекономічній діяльності має специфіку, оскільки послуги за такими договорами зазвичай оплачують в іноземній валюті. З огляду на це у статті продемонструємо специфіку обліку за вказаними договорами на прикладі.
Порядок оподаткування ПДВ в експедитора-резидента операцій за договорами транспортного експедирування в зовнішньоекономічній діяльності складний, оскільки особливих норм щодо цього в ПКУ не передбачено, а пряме застосування загальних норм призводить до додаткового податкового навантаження на експедитора. Цю проблемну ситуацію свого часу вирішили податківці, які в УПК № 610 окреслили специфіку оподаткування ПДВ операцій за договорами транспортного експедирування. Незважаючи на те, що з моменту видання УПК № 610 минуло багато часу, контролери й надалі користуються цим документом. Отже, у цій статті розповімо про те, як наразі оподатковують ПДВ операції за договорами транспортного експедирування в ЗЕД.
Відображення в податковому обліку операцій за договорами транспортного експедирування в зовнішньоекономічній діяльності має специфіку, адже в деяких випадках "високодохідним" платникам необхідно здійснювати коригування фінансового результату та нараховувати податок на фрахт. Про це й розповімо у статті.
У сучасному бізнес-середовищі транскордонні операції все частіше стають об'єктом посиленого регулювання з боку податкових органів. І хоч основна увага останніх років прикута до впровадження правил BEPS, не менш важливим кроком в цьому напрямі є Директива Ради ЄС 2018/822, більш відома як DAC6. Директива набрала чинності 25 червня 2018 року та вже встигла кинути виклик європейським компаніям. Проте цікаво, чи загрожують її положення українському бізнесу і в чому її основна суть?
Аналіз судової практики від KPMG Law Ukraine
Подання Повідомлення є обов'язковим для всіх платників, які здійснювали контрольовані операції у звітному періоді, навіть якщо вони не входять до складу МГК.
Пожвавлення на ринку злиття та поглинання у приватному секторі, а також наближення старту великої приватизації та першого етапу запуску ринку землі переміщують питання оцінки та вартості активів у категорію найактуальніших. Розуміння об'єктивної вартості активів також є важливим для залучення додаткового фінансування в компанію, вирішення спорів із партнерами або ухвалення інших стратегічних бізнес-рішень. Як же визначити об'єктивну вартість бізнесу та уникнути помилок?
Попри майже повну відсутність в Україні правового поля, яке б регулювало порядок здійснення операцій із криптовалютою, кількість таких операцій неухильно зростає.
Світова криза COVID-19 поставила багато компаній у скрутне становище, змусивши деяких звузити зони діяльності, скоротити штат чи ще гірше – повністю закритися. Власники бізнесу в усьому світі шукають шляхи, як змінити свої компанії та знайти щось, що допоможе їм знов піднятися на повний зріст, як тільки-но пандемія буде позаду. Ось деякі поради, як цього досягти.
28 квітня 2020 року набув чинності Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-ІХ (далі – Закон № 361-ІХ).
Основна мета Закону № 361-ІХ – це регулювання діяльності суб'єктів фінансового моніторингу під час виконання ними своїх обов'язків у сфері протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.
У 2021 році підприємства, які зобов'язані оприлюднювати фінансову звітність разом з аудиторським звітом, уперше її подаватимуть до податкових органів. У зв'язку із цим виникає низка запитань, на які й відповість у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.
Новації в оподаткуванні нерезидентів та їх представництв, які приніс Закон № 466, викликали чимало запитань. На деякі з них відповіли податківці в коментованому інформаційному листі від 30.04.2021 р. № 20. В Інформлисті вказано, що він має інформаційний характер і не є індивідуальною податковою консультацією. Водночас фіскали наголосили, що кожен платник податку в порядку, визначеному ст. ст. 52 і 53 ПКУ, може звернутися до контролюючого органу з наведенням фактичних обставин операцій і наданням відповідних матеріалів для отримання індивідуальної податкової консультації. Тому, якщо виникне така потреба, платник може посилатися на інформацію з Інформлиста. Адже практика засвідчує, що на ці матеріали зазвичай орієнтуються й контролери. Тож виокремимо ключові моменти, викладені в Інформлисті.
Періодично платники податків стикаються зі змінами законодавства у сфері трансфертного ціноутворення (ТЦУ). Отже, поки ще є час до подання звіту про контрольовані операції за 2020 рік, варто розглянути нововведення, які слід урахувати під час ідентифікації контрольованих операцій та в податковому плануванні.
При укладенні цивільно-правових угод як з резидентами, так і з нерезидентами-фізособами, які перебувають на території України, за умови виконання зобов'язання в Україні, слід раціонально визначати валюту договору. Сторона повинна пам'ятати про плюси та мінуси свого вибору між національною валютою України та іноземною валютою.
Президент України подав до Верховної Ради України як невідкладний законопроєкт № 5420 від 23.04.2021 р., у якому запропонував віднести до кримінальних правопорушень окремі статті Митного кодексу України (далі – МКУ).
Стале управління фінансами починається з бюджетування. Будь-який підприємець має зважати на те, що фінансовий ресурс є обмеженим і налаштовувати свій бізнес таким чином, щоб акумулювати якомога більше коштів, при цьому витрачати якомога менше. Треба чітко розуміти, якщо ви несете витрати, то за рахунок чого ви хочете досягти примноження і розвитку власного бізнесу.