індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 29.03.2021 р. № 1259/ІПК/99-00-21-02-02-06
роз'яснення з категорії 129.06 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Аналіз актуальної судової практики
Характеристика сутності механізму вирішення податкових спорів у міжнародному оподаткуванні на сьогодні лише актуалізується. Це пояснюється тим, що в межах реалізації Плану дій BEPS країни взяли на себе зобов'язання імплементувати його мінімальний стандарт, у якому окремий крок, а саме Крок 14, присвячено удосконаленню чинних угод про уникнення подвійного оподаткування шляхом підвищення ефективності механізмів вирішення податкових спорів. Основною його метою є розроблення заходів щодо усунення перешкод, які ускладнюють вирішення на міждержавному рівні податкових спорів, пов'язаних із договірними нормами, у межах взаємоузгоджувальної процедури.
Рада з МСФЗ розпочала консультації щодо двох важливих напрацювань принципової важливості. Насамперед вона представила новий підхід до розроблення вимог до розкриття інформації, який застосовуватиме надалі під час їх розроблення. Крім того, з ілюстративною метою вона вже його випробувала на двох стандартах – МСФЗ 13 "Оцінка справедливої вартості" та МСБО 19 "Виплати працівникам". Тож розглянемо докладніше, що саме в підсумку вийшло у розробників міжнародних стандартів фінансової звітності.
Конвертація боргу в капітал товариства з обмеженою відповідальністю є актуальним на сьогодні інструментом, адже, враховуючи непросту ситуацію в багатьох сферах бізнесу через введення локдаунів та інших обмежень, пов'язаних із COVID-19, вона дозволяє зменшити наявну заборгованість перед дійсними учасниками товариства (в т. ч. з метою уникнення формування негативного власного капіталу та співвідношення чистих активів товариства із розміром його статутного капіталу) або ж залучити фінансування від третьої особи – інвестора. Втім, така можливість в українському законодавстві існувала не завжди.
У компанії для топ-менеджменту вводять нову схему оплати праці: 50 % окладу фіксують у гривні, 50 % – у євро з виплатою за курсом НБУ на останню робочу дату місяця в разі зростання курсу.
Наприклад, оклад на 01.03.2021 складає 100 тис. грн. Фіксують 50 тис. грн і відповідну частину в євро за курсом на 01.03.2021.
Якщо курс зменшиться або не зміниться, працівник отримає 100 тис. грн, якщо курс на кінець розрахункового місяця збільшиться, то буде виплачено відповідну суму з урахуванням збільшеного курсу іноземної валюти.
Які документи потрібно оформити в разі переходу на цю схему, яку інформацію вони повинні містити та чи потрібно щомісяця робити накази з виплати зарплати згідно з курсом?
Скільки коштує ваш бізнес?