Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01
Січень 2021
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Перед вами перший випуск електронного видання "Вісник МСФЗ" в Україні у 2021 році.
У цьому номері ми традиційно інформуємо про головні події та знакові нововведення у сфері МСФЗ. Насамперед звертаємо увагу на те, що за 2020 рік уперше подають фінансову звітність на...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Фінансова звітність у 2021 році подаватиметься разом з аудиторським звітом
НБУ скасував низку обмежень на валютні операції
Премія за рахунок прибутку і дооцінка запасів: податкові наслідки для МСФЗшника

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 23.11.2020 р. № 4802/ІПК/99-00-05-05-02-06  

Трансфертне ціноутворення: огляд індивідуальних податкових консультацій ДФС
Законопроєкт про "інвестнянь": що потрібно знати

У грудні Парламент ухвалив законопроєкт № 3760 про "інвестиційних нянь", який передбачає державну підтримку проєктів зі значними інвестиціями. Пояснюємо, що важливо розуміти інвестору, який прагне отримати підтримку від держави.

Читати всю статтю...
Новації в торгівлі з Британією
За 2020 рік уперше подають фінансову звітність на підставі таксономії

2020 рік – перший звітний період, за який підприємства подають фінзвітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі.

Читати всю статтю...
У 2021 році інтерес до інвестицій і далі зростатиме з урахуванням етики та ESG-факторів: висновки експертів

У 2020 році, попри песимістичні прогнози, ринки капіталу не зазнали кризи довіри, а, навпаки, кількість інвесторів значно зросла. Куди рухається ринок і які його актуальні тренди – саме це обговорювали представники ринку на вебінарі, проведеному CFA Society Ukraine за підтримки проєкту USAID "Проект трансформації фінансового сектору".

Читати всю статтю...
Тема номера
"Новорічні перетворення": трансфертне ціноутворення знову зазнало змін

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об'єктів оподаткування" від 17.12.2020 р. № 1117-IX, відомий як Законопроєкт № 4065, не обійшов стороною і сферу ТЦУ.

Переважно зміни стосуються концепції "ділової мети", запровадженої раніше Законом № 466, який набув чинності ще з 23.05.2020.

Прикладна аналітика
Ухилення від сплати податків: ТОП-5 судових рішень 2020 року

Аналіз судової практики у кримінальних справах у сфері економічних злочинів, зокрема, ухилення від сплати податків від ЮК Winner

ТОП-7 передноворічних змін до Податкового кодексу: що передбачає законопроект № 4065

Галина Пилипенко, адвокатка, керівниця напрямку податкового консалтингу ЮК Legal House, розповіла, які податкові зміни можуть очікують нас у 2021 році

Грандіозні кроки ОЕСР у забезпеченні рівних умов та ефективного впровадження автоматичного обміну податковою інформацією

9 – 11 грудня 2020 року було проведено щорічне пленарне засідання Глобального форуму з питань прозорості та обміну інформацією для цілей оподаткування (далі – Глобальний форум ОЕСР). Пленарне засідання Глобального форуму ОЕСР фактично звело представників – членів Форуму на триденні дискусії на тему "Прозорість для цілей оподаткування за часів COVID-19 – спільна робота для сприяння справедливості податкових систем та отримання доходу", що відобразилось у низці звітів, підготовлених на підставі плідних дискусій (довідково: наступні пленарні засідання Глобального форуму ОЕСР відбудуться в Сингапурі (2021 рік) і в Австралії (2022 рік)).

Читати всю статтю...
Реформування митниці

Вітчизняну митницю вже не перший рік штормить хвилями реформаторства. Тож сьогодні пропонуємо згадати основні минулорічні здобутки та зазирнути у найближчі плани керманичів відомства.

Практика: експерти відповідають
Розкриття інформації: зітхнути з полегшенням чи бути напоготові?

Новий рік розпочався для власників бізнесу із чудової новини. Мін'юст опублікував роз'яснення щодо обов'язку щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) юридичної особи. Загалом зазначений документ полегшує життя бізнесу та відводить загрозу накладення штрафів за несвоєчасне подання відомостей реєстратору, а ще дає можливість діяти не поспішаючи.

Поворотна фінансова допомога та дисконтування: чи можна уникнути

Однією з проблем, яка супроводжує договори з надання поворотної фінансової допомоги (далі – ПФД), є необхідність здійснення дисконтування такої заборгованості в бухгалтерському обліку. Ця процедура доволі клопітка, і до того ж у платників податку на прибуток призводить до виникнення доходів і витрат. Певна річ, сторони прагнуть її уникнути.

З огляду на це нині проаналізуємо шляхи, які допоможуть обійти дисконтування ПФД і чи є вони надійними

Підприємство отримало у заставу основні засоби: облік за МСФЗ

Наше підприємство складає фінзвітність за МСФЗ. Згідно з договором застави як забезпечення виконання грошового зобов'язання за придбані товари наш боржник передав обладнання (основні засоби). Якщо боржник не виконає зобов'язання, ми задовольнятимемо свої вимоги до нього, звернувши стягнення на заставлене майно (передбачено, що воно перейде в нашу власність). До цього ми не маємо повноважень розпоряджатися майном боржника (відчужувати його або передавати у заставу).

Чи потрібно визнавати таке майно як актив у фінзвітності? Якщо так, то за якою вартістю оприбутковувати?

Тридцятивідсоткове коригування: не забуваємо про експорт!

Перелік операцій, до яких в Україні застосовуються правила трансфертного ціноутворення, не обмежується контрольованими операціями. У ПКУ діє пп. 140.5.4, відповідно до якого у платників податку на прибуток підприємств фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму 30 % вартості товарів, робіт і послуг, придбаних у нерезидентів із так званих ТЦУ-переліків, визначених Кабміном. При цьому платникам податків надано право не застосовувати це коригування, якщо операції із зазначеними нерезидентами не є контрольованими і якщо платник податків доведе відповідність умов цих операцій принципу "витягнутої руки".

Чи справді ділова мета є абсолютно новим фіскальним інструментом для податківців

З прийняттям Закону № 466 поняття "ділова мета" наче отримало нове життя, хоча насправді воно було й до прийняття згаданого Закону. Ба більше, його часто використовували податківці для обґрунтування донарахувань податкових зобов'язань, хоча жодної норми й правил щодо порядку його застосування в ПКУ не було. Останніми роками вже навіть склалася певна судова практика щодо застосування ділової мети в податкових правовідносинах. Тож зміни податкового законодавства в частині застосування ділової мети не є абсолютно новітніми.

Валютні коригування в податкових накладних

Платник податку здійснює постачання товару, раніше ввезеного на митну територію України. Його оплату має бути проведено частково авансовим платежем, частково після постачання товару. Згідно з умовами договору вартість неоплаченої частини товару може бути змінено через складання акта коригування вартості з урахуванням зміни курсу євро до гривні на міжбанківській валютній біржі на день, що передуватиме дню оплати. Отже, як правильно в такому разі скласти розрахунок коригування?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua