Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11
Листопад 2020
Від редактора:
Добридень, шановні читачі!
Раді черговій зустрічі з вами на сторінках видання Вісник МСФЗ (в Україні).
Сьогодні в номері:
– комплексний огляд Законопроєкту № 4065 (робота над помилками Закону № 466);
– чи можна скористатися карантинною "безштрафністю" в разі запізнення зі звітом із ТЦУ...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Строк амортизації орендних поліпшень: давня "мантра" про 12 років

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 30.09.2020 р. № 4056/ІПК/99-00-05-05-02-06 

МУК-переоцінки інвестицій: як застосовувати податкові коригування

індивідуальна податкова консультація ДПСУ від 21.09.2020 р. № 3936/ІПК/99-00-05-05-02-06 

Звітність фінансових агентів по FATCA перенесли
Які товари при експорті та імпорті потребуватимуть ліцензування у 2021 році
Якими будуть штрафні санкції для платника, який вчасно не утримав податок на репатріацію
За неподання звіту про контрольовані операції до 2017 року карати не можна
Нацбанк назвав ознаки, які можуть вказувати на фіктивність компанії
У разі запізнення зі звітом із ТЦУ можна скористатися карантинною безштрафністю
Україна крокує до впровадження етичних стандартів на фінансових ринках
Ринок платежів, електронних грошей і грошових переказів урегулюють новим законом
Затверджено форму повідомлення нерезидентів про взяття їх на облік у ДПС
Тема номера
Виклики вітчизняної бізнес-спільноти з огляду на європейські економічні віяння

У сучасному суспільстві загострюється питання визначення перспектив розвитку бізнесу. Політиків, чиновників, підприємців, менеджерів і найманий персонал цікавить їхнє майбутнє. Якими товарами, послугами, технологіями або ідеями займатися? Як забезпечити конкурентоспроможність свого продукту? Що робити далі? Спробуємо відповісти на ці запитання з позиції аналізу європейських економічних віянь.

Соціально-економічні трансформації України стоять на глобальному порядку денному набагато частіше, ніж будь-коли раніше. Тож розпочати варто з огляду деяких європейських тенденцій, зокрема тих, що мають безпосередній вплив на високу економічну невизначеність, зміну світового економічного лідерства, посилення екологічних викликів, напруженість у світовому ланцюзі поставок, зростання соціальної нерівності та поляризації в усьому світі, а також прискорення технологічних інновацій (нерівномірно для галузей і країн, за принципом "переможець бере все"). Ці світові тенденції сильно впливають на Україну, яка є невеликою країною з відкритою економікою, сильно залежною від зовнішнього впливу та не здатною протистояти глобальним шокам.

Оскільки українська економіка та діяльність вітчизняної бізнес-спільноти найбільше відчуває турбулентність європейських економічних змін, то більше уваги зосередимо саме на цьому векторі трансформацій.

Прикладна аналітика
Як повідомити акціонерів про скликання дистанційних зборів

Сучасне законодавство дозволяє провести загальні збори акціонерів без фізичної присутності учасників. Зокрема, уже півроку діє Тимчасовий порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду, затверджений рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.04.2020 р. № 196 (далі – Порядок № 196).

Дотримання порядку скликання загальних зборів акціонерів є вкрай важливим, оскільки його порушення може призвести до того, що рішення, прийняті на таких зборах, скасовуватиме суд.

Зокрема, участь акціонера в управлінні товариством через діяльність у вищому органі товариства – загальних зборах є одним із гарантованих прав акціонера.

Дистанційні загальні збори акціонерів

Пандемія коронавірусу стала неймовірним викликом для систем корпоративного управління по всьому світу. Великі й малі компанії не знали і не розуміли як реагувати на нову загрозу та яким чином планувати подальшу діяльність.

Із весни 2020 року COVID-19 вніс свої корективи в життя українського бізнесу. Одним із головних викликів у сфері корпоративних відносин в акціонерних товариствах стало питання проведення річних Загальних зборів акціонерів.

Остання практика визнання недійсними рішень загальних зборів учасників (акціонерів) товариства

Визнання недійсними рішень загальних зборів учасників (акціонерів) товариства – це один із найбільш поширених і дискусійних видів корпоративних спорів. В Україні вже накопичилася певна судова практика в цьому напрямі, утім, вона продовжує формуватися.

Особливості дистанційного підписання договорів у карантинний період: аналіз, практика й ризики

Уже тривалий і стрімкий розвиток технологій, пришвидшений карантинними заходами, як ніколи сприяє переходу бізнесу в "онлайн". Саме через цю тенденцію хочемо коротко окреслити правила, застосовувані до дистанційного підписання договорів. Зрештою, спору легше запобігти, ніж його розв'язати, а дебати щодо формалізації правовідносин за допомогою договорів трапляються досить часто.

Робота над помилками Закону № 466. Спроба друга

Огляд законопроєкту № 4065 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об'єктів оподаткування".

Підзвітні фінансові рахунки

В матеріалі ми дізнаємось які фінансові рахунки є підзвітними. Хто є фінансовими агентами щодо таких підзвітних рахунків. Які обов'язки фінансових агентів щодо підзвітних рахунків. Яку відповідальність несуть власники фінансових рахунків і фінансові агенти.

Захист бізнесу від корпоративних спорів: превентивні заходи
Контрагенти з ознаками фіктивності та податкові донарахування. Судова практика

Державний механізм наповнення бюджету за рахунок податкових надходжень працює тільки в одному напрямку – збір податків через податкові перевірки і кримінальні справи. Одним з найчастіших податкових правопорушень, які виявляються в рамках податкових перевірок, і про це говорять самі фіскали, є співпраця реального сектора економіки з неблагонадійними платниками податків.

І дійсно, проаналізувавши реєстр, можна зустріти випадки, коли одні і ті самі люди є директорами і власниками 20-ти і більше юридичних осіб з абсолютно різних індустрій.

З цього можна зробити висновок, що мало не кожен акт податкової документальної перевірки містить у собі висновки про взаємовідносини бізнесу з фіктивними контрагентами.

Розглянемо рішення судів, які, на нашу думку, дають розуміння того, що потрібно і чого не потрібно робити, навіть якщо ви спрацювали з ризиковим контрагентом.

Кругозір
Розвиток бухгалтерського обліку та оподаткування: теорія, практика та професійна етика
Чек-лист для керівника: що тримати під контролем

Топ-10 рекомендацій від юридичної компанії Legal House

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua