Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09
Вересень 2020
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Раді очікуваній зустрічі з вами на сторінках видання Вісник МСФЗ (в Україні).
У цьому номері ми вчергове проаналізуємо правила й нюанси оподаткування КІК. Хоча КІК-норми ще не запрацювали, у Верховній Раді зареєстровано іще один законопроєкт, покликаний удосконалит...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Добігає граничний термін звітуванння з трансфертного ціноутворення

Податківці нагадали про основи ТЦУ-звітності

Читати всю статтю...
Не утримали податок при виплаті нерезиденту - яка відповідальність
Закон № 786 очима податківців
МСФЗ-резерви та податкові різниці
Наступного року буде змінено оподаткування дивідендних доходів нерезидента
Тема номера
Перехід на МСФЗ: розкриття для МСП

Користувачі фінансової звітності мають розуміти, як вплинуло застосування нової концептуальної основи на активи, зобов'язання та власний капітал підприємства. Задля цього у Примітках до першої фінансової звітності, складеної відповідно до МСФЗ для МСП, підприємство має передбачити окремий підрозділ, присвячений питанням переходу. Розгляньмо ключові акценти в розкритті інформації щодо переходу на нові стандарти.

Перехід на МСФЗ: алгоритм для МСП

Після ухвалення рішення щодо переходу на МСФЗ для МСП і визначення ключових перехідних дат підприємство повинно здійснити конкретні дії. Як наслідок, має бути досягнута основна мета: перша фінансова звітність за МСФЗ для МСП справді відповідатиме всім вимогам Стандарту. Звісно, є і низка дозволених спрощень, передбачених Стандартом для того, аби перехід був максимально доступним для підприємства в контексті витрачених часу й зусиль. Тож далі про ключові питання процесу переходу на МСФЗ для МСП.

Перехід на МСФЗ: можливості для МСП

Міжнародні стандарти фінансової звітності передусім орієнтовані на задоволення інформаційних потреб інвесторів і є обов'язковими для більшості компаній, що представлені на ринках капіталу. МСФЗ містять широкий спектр вимог до розкриття інформації та потребують певного рівня витрат для подання якісної звітності. Для малих підприємств такі витрати не завжди є доцільними з огляду на їх фінансові можливості. У липні 2009 р. у системі міжнародних стандартів було офіційно оприлюднено автономний документ – МСФЗ для МСП. Подальший огляд і доопрацювання цього Стандарту було здійснено у 2015 році. За своїм характером він є спрощеною версією повних МСФЗ. Про коло суб'єктів, на яких орієнтований Стандарт, і поговоримо далі.

Прикладна аналітика
Іноземні представництва: податки та планування

Представництво іноземного суб'єкта господарської діяльності не є юридичною особою й не здійснює самостійно господарської діяльності, у всіх випадках воно діє від імені та за дорученням нерезидента й тільки в його інтересах.

Перевірка контрольованих операцій

Перевірки податкових контрольованих операцій мають низку істотних відмінностей від будь-яких інших перевірок.

Питання регулювання процедури проведення перевірок висвітлено у ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а також у Порядку проведення перевірки з питань дотримання платником податків принципу "витягнутої руки", затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2016 р. № 344.

Звільнення від оподаткування за правилами КІК

Закон № 466-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", більше відомий як законопроєкт № 1210, став початком масштабної податкової реформи, спрямованої насамперед на боротьбу з офшорами.

Законом запроваджено низку нових понять, зокрема контрольовані іноземні компанії (далі – КІК) та контролюючі особи КІК, а також установлено правила оподаткування прибутків КІК в Україні.

Нові правила застосування конвенцій про уникнення подвійного оподаткування

Варто почати з того, що чинний Закон України від 16.01.2020 р. № 466-IX містить зміни, що стосуються правил оподаткування. Цей Закон набув чинності у травні цього року, а метою його ухвалення є імплементація положень Плану дій BEPS, а саме протидія виведенню прибутку з-під оподаткування.

Правила КІК: нюанси оподаткування
"Податкова революція": немає межі досконалості?

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 4065, спрямований на подальше "вдосконалення" правил BEPS, КІК та інших податкових аспектів операцій з іноземним елементом.

Нижче в цій статті проаналізовані ключові пропоновані зміни. Ця стаття не є консультацією, тому читачі застосовують її виключно під свою відповідальність.

Події після звітного періоду: застосовні процедури під час аудиту фінансової звітності відповідно до МСА в нових умовах

На фінансову звітність можуть впливати певні події, що відбуваються після дати фінансової звітності. Найгострішим питанням на сьогодні під час виконання завдань з обов'язкового аудиту фінансової звітності підприємств є розгляд подальших подій, спричинених спалахом COVID-19, що зумовили виникнення додаткових ризиків діяльності суб'єктів господарювання (знецінення активів, суттєва зміна їх справедливої вартості, зміна очікуваних кредитних збитків щодо фінансових активів тощо). Як у зв'язку із цим змінилися підходи до аудиту – читайте далі.

Неточності у фінансовій звітності: шахрайство чи помилки?

Відповідальність аудитора під час проведення аудиту фінансової звітності полягає в отриманні достатньої впевненості, що вона не містить істотного викривлення внаслідок шахрайства чи помилки. Однак залучення аудитора не звільняє вище керівництво підприємства, що звітує, і його власників від запровадження належної системи запобігання шахрайству та виявлення його.

Розгляньмо, які неточності можуть бути у фінансовій звітності та як вони можуть уплинути на управлінські рішення користувачів фінансової інформації.

Просування аудиторської діяльності в умовах нестабільності: як утриматися на плаву

Тривала дія форс-мажору, яким було визнано пандемію, спричинену COVID-2019, унесла свої корективи в діяльність більшості бізнесів. Зважаючи на наслідки коронакризи, слід готуватися до скорочення кількості аудиторських фірм – на ринку залишаться найсильніші. Як потрапити до їх числа та бути успішними на ринку попри непрості часи – далі.

Українське законодавство про КІКи: немає меж досконалості

Коментарі до нового законопроекту №4065 від Марини Томаш, бізнес-партнера Практики податків і аудиторського супроводу Juscutum

Вплив кризи COVID-19 на особливості найму "транскордонних" працівників

Така незвична ситуація порушує чимало податкових питань, особливо там, де є міждержавні складові, наприклад, транскордонні працівники або особи, які опинились у неправомірному стані в країні, яка не є їхньою країною проживання. Ці питання впливають на особливості оподаткування між країнами, яке наразі регулюється нормами міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування (далі – податкові договори), що розмежовують права оподаткування того чи іншого доходу/прибутку.

Практика: експерти відповідають
Дедлайн аудиторської перевірки: скільки насправді є часу в підприємств для проведення аудиту, якщо вони подають звітність із ТЦУ

В умовах пандемії COVID-19 законотворці задля зменшення тиску на підприємства внесли деякі зміни до нормативних документів, зокрема й щодо відповідальності за несвоєчасне оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua