Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07
Липень 2020
Від редактора:
Шановні читачі! Вітаємо на сторінках чергового випуску видання!
Традиційно хочемо порадувати вас звістками з МСФЗ-полів і суміжних тем. Зокрема, ознайомимо з основними нюансами проміжної фінзвітності, тим, як звітуватимуть представництва нерезидентів, а також із настановами ОЕСР із ТЦУ щодо фінан...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
НБУ оновлює ключову нормативну базу з регулювання діяльності небанківських фінустанов

Національний банк з 1 липня став регулятором ринку небанківських фінансових послуг

Настанови ОЕСР з ТЦУ щодо фінансових операцій

Комітет із податкових справ ОЕСР затвердив Настанови з трансфертного ціноутворення щодо фінансових операцій. Документ видано у межах плану з боротьби з розмиванням оподатковуваної бази та виведенням прибутку з-під оподаткування. Зокрема, ідеться про рамкові механізми реалізації плану BEPS, а саме його пунктів 4, 8 – 10, що містять вимогу про необхідність розроблення цієї настанови.

Читати всю статтю...
Дисконтування боргів – Мінфін озвучив свою позицію

Навели практичні аспекти визначення ставки дисконтування

Читати всю статтю...
В Україні діє новий Митний тариф

3-го липня з 00 год. набув чинності новий Закон № 674-IX "Про Митний тариф України", офіційно опублікований у "Голосі України" 2 липня.

Звітність щодо трансфертного ціноутворення

Податківці роз'яснили з якого періоду слід застосовувати нові правила звітування про контрольовані операції

Представництва нерезидентів звітують по-новому

Можливість визначати суму оподатковуваного прибутку постійного представництва нерезидента "особливим" методом скасовано

Читати всю статтю...
Контрагент-нерезидент і податкові різниці

Коли та як коригуватиметься фінрезультат до оподаткування при продажах нерезиденту

Трансфертне ціноутворення та дисконтування заборгованості

Дисконтування боргу перед нерезидентом не є операцією для цілей ТЦУ

Читати всю статтю...
Оподаткування дивідендів залежить від резидентності та бенефіціарності отримувача

Податківці нагадали основні правила оподаткування дивідендів на прикладі виплати їх юридичній особі – резиденту Кіпра, але їх кінцевим бенефіціарним отримувачем є фізична особа – резидент Ізраїлю

Прикладна аналітика
Перспективи BEPS і їх можливий вплив на ІТ-сферу
Ділова мета й економічний ефект у контексті оновленого Податкового кодексу України
Як зменшити витрати на оцінку й мінімізувати ризики під час переходу на МСФЗ-звітність

У разі переходу підприємства на ведення обліку за Міжнародними стандартами фінансової звітності (далі – МСФЗ) найбільше запитань у бухгалтера виникає під час визначення справедливої вартості активів. Найпростіше з цим справитись, залучивши професійних оцінювачів. У низці випадків достатньо внутрішнього розрахунку компанії, який аудитори можуть перевірити, щоб переконатися в його коректності. Як зменшити витрати й мінімізувати ризики під час визначення справедливої вартості активів у разі переходу на МСФЗ-звітність?

Читати всю статтю...
Проміжна фінансова звітність: головні нюанси

МСБО 34 застосовують у разі, якщо компанія на вимогу державного органу або за самостійним рішенням публікує проміжну фінансову звітність відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.

Зворотний факторинг, зворотна оренда та інші цікаві ситуації в системі МСФЗ

16 червня Комітет з інтерпретацій МСФЗ (IFRIC) провів чергове засідання, на якому розглянув й ухвалив рішення щодо низки цікавих ситуацій, де облік із МСФЗ викликав в укладачів звітності деякі труднощі.

Кліматичні розкриття в міжнародній звітності громадських організацій
Гра наввипередки: як змінюється бізнес з управлінським обліком і звітністю

Будь-який підприємець мріє ефективно розвиватись та управляти бізнесом, вигравати конкуренцію за рахунок налагоджених якісних бізнес-процесів усередині компанії, упроваджувати сучасні технології або, щонайменше, працювати без збитків. Для цього власникам компаній потрібна оперативна інформація про стан бізнесу, а не лише узагальнений облік, який показують зовнішнім користувачам.

Практика: експерти відповідають
Тримісячна орендна поступка: облік за МСФЗ 16

Наше підприємство на початку липня отримало разову, доволі істотну, знижку з орендної плати за приміщення на серпень, вересень і жовтень 2020 року. Її оформили додатковою угодою до первинного договору операційної оренди, яким було встановлено нову фіксовану місячну орендну плату на ці місяці (знизили плату на 30%). Знижка не пов’язана з карантином або стимулюванням орендаря продовжити оренду.

Оскільки це, власне, разова домовленість з орендодавцем, і на всі майбутні фіксовані платежі за оренду вона не поширюється, постає питання: чи відображати знижку у складі прибутку або збитку поточного періоду (у доходах) або ж коригувати зобов’язання з оренди із застосуванням нової ставки дисконтування та, відповідно, балансову вартість активу у формі права користування?

COVID-19 і нефінансова звітність: компанії в шоці

Протягом років компанії вибудовували системи з оцінки нефінансових ризиків, комунікації із зацікавленими сторонами, реагування й управління нефінансовими ризиками діяльності компанії. Результатом був річний звіт компанії, у якому розкривали всі ці підходи і, крім фінансової звітності, розкривають нефінансові аспекти її діяльності. Компанії навипередки переконували своїх стейкхолдерів, що в них усе під контролем, що їх системи управління найкращі та забезпечують процвітання компаній і їх бізнесу. Рідкісним випадком був стрес-тест таких систем управління – якоюсь оказією, форс-мажором чи негативним випадком. Якщо в когось таке траплялося, то інші компанії намагалися від цього відмежуватися й показати, що в них усе добре. Але COVID-19 накрив усіх і зробив стрес-тест усім системам управління. Знято всі маски. Тепер зрозуміло, хто чого вартий.

Особлива думка
Відкриття даних фінзвітності
Кругозір
IFRS Forum – 2020 "Через прозорість до сталого розвитку: нові реалії професії"

Напередодні професійного свята Дня бухгалтера і аудитора Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України за підтримки Аудиторської палати України з 14 по 16 липня провела IFRS Forum – 2020 "Через прозорість до сталого розвитку: нові реалії професії"

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua