Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№06
Червень 2020
Від редактора:
Добрий день!
Перед вами свіжий випуск видання Вісник МСФЗ (в Україні). Традиційно розпочнемо з МСФЗ-нововведень і новин у сфері міжнародного оподаткування.
Сьогодні в номері ознайомимося зі:
– змінами в податковій конвенції з Австрією;
– оновленими МСФЗ;
– особливостями подання підпри...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Друге життя акцій та облігацій – новий Закон
Червневе оновлення МСФЗ

На сайті Міністерства фінансів України в розділі "Міжнародні стандарти фінансової звітності" 16 червня 2020 року оприлюднено оновлені 3 стандарти й 1 інтерпретацію. Надаємо стислий огляд оновлених редакцій МСБО 8, МСБО 23, МСБО 40 та КТМФЗ 16 від Олени Харламової.

Читати всю статтю...
МСФЗ-амортизація на тимчасово невикористовувані ОЗ: виявляється, можна
Кабмін раптово збільшив кількість офшорів

Тепер перелік офшорних зон включає в себе 42 країни і території

Фіктивні цінні папери слід уцінити до нульової вартості

Рішення НКЦПФР "Про внесення змін до Положення про порядок визначення вартості чистих активів інститутів спільного інвестування" від 25.02.2020 р. № 77 

Змінено податкову конвенцію з Австрією

Запроваджено нові положення щодо уникнення подвійного оподаткування та обміну інформацією між Україною та Австрією

Читати всю статтю...
Мін’юст роз’яснив особливості обов’язкового подання підприємствами інформації про кінцевих власників

Вперше подати інформацію слід буде оперативно після затвердження Мінфіном структури відповідної інформації

Читати всю статтю...
НКЦПФР підтримує врегулювання обігу аграрних розписок

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) підтримує проєкт Закону України щодо функціонування та обігу аграрних розписок (№ 2805 від 24.01.2020 р.) та очікує на його доопрацювання Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики з метою подальшого прийняття Верховною Радою в повторному першому читанні.

Тема номера
Нові правила ТЦУ: зміни, які потрібно знати вже сьогодні

Нещодавно набув чинності Закон № 466, відомий як Законопроект № 1210. Значні зміни сталися й у сфері ТЦУ.

Загальний висновок, якого можна дійти, проаналізувавши запроваджені зміни, полягає в поступовій імплементації норм права, які вже діють в інших країнах світу, відповідно до кроків Плану BEPS.

Насамперед задля уникнення плутанини варто визначитися з часом набрання чинності змінами, що відбулися у сфері ТЦУ.

Зокрема, переважна більшість змін уже набрала чинності в загальному порядку, тобто з дня, наступного за днем опублікування Закону, – із 23 травня 2020 року. Як бачимо, маємо ситуацію, у якій платникам слід застосовувати протягом одного року різне законодавство. Але до цього платники майже звикли.

Деякі інші зміни набирають чинності з 1 січня 2021 року, наприклад, пп. 39.4.7 ПКУ щодо надіслання запиту платнику податків на подання глобальної документації (майстер-файла).

Розглянемо більш докладно найважливіші з прийнятих змін, які діють уже сьогодні.

Контрольовані іноземні компанії: визначаємо об'єкт оподаткування

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Контрольовані іноземні компанії: наслідки, ризики, рішення", у цій публікації зупинимося на особливостях визначення об'єкта оподаткування для контролюючої особи.

Контрольовані іноземні компанії: оподаткування та звільнення від оподаткування

Продовжуючи тему, розпочату статтею "Контрольовані іноземні компанії: визначаємо об'єкт оподаткування", сьогодні докладніше зупинимося на особливостях оподаткування та звільнення від оподаткування КІК.

Нові правила ТЦУ: запровадження трирівневої системи звітності

Продовжуючи тему трансфертного ціноутворення крізь призму останніх змін, унесених Законом № 466, розглянемо найцікавіше – трирівневу систему звітності з ТЦУ та пов'язані із цим питання.

КІК-податок-2021: що потрібно знати вже зараз податковому юристу

Едуард Голодницький, адвокат з міжнародного права, CEO Firm24, розповів, що нового для КІК передбачає "мала податкова реформа"

Податкові зміни: як Україна контролюватиме іноземні компанії своїх резидентів

Денис Грищенко, старший юрист податкового департаменту МЮК SBSB, розповів, як підготувати бізнес до нових правил оподаткування КІК

Читати всю статтю...
Контрольовані іноземні компанії: наслідки, ризики, рішення

Серед змін, запроваджених Законом № 466, – оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній. Тема, безумовно, особлива й навіть елітарна. Відповідна ст. 392, якою доповнено ПКУ, набуває чинності з 1 січня 2021 р. Водночас саме цю статтю, мабуть, найбільше з-поміж усіх тепер намагаються відтермінувати. А втім, навіть у разі перенесення початку дії відповідних норм це саме той випадок, коли аналіз законодавства та його впливу безпосередньо на вашу ситуацію потрібно розпочинати вже зараз.

Прикладна аналітика
Звіт про контрольовані операції. Що нового в судовій практиці 2020 року?

Катерина Кузьміна, фахівець із трансфертного ціноутворення Юридичної групи LCF, проаналізувала відповідну судову практику.

Конструктивні дивіденди

Закон № 466-ІХ (Законопроєкт № 1210) вніс суттєві зміни до податкового законодавства, котрі прийнято вважати антиофшорними. Деякі жорсткі положення Закону вже викликають опір з боку бізнесу у зв'язку із суттєвим додатковим податковим навантаженням, занадто малим часом для адаптації та недоречністю з огляду на карантинні часи. Цікаво, що таке занепокоєння кардинальними реформами рідко стосується введення до Податкового Кодексу абсолютно нової для України концепції конструктивних дивідендів, хоча насправді вона призводить до подвійного оподаткування певних операцій.

Податкові перевірки: 5 рекомендацій для бізнесу у світлі малої податкової реформи

Адвокат Дмитро Кулик розповів, як мінімізувати ризики під час податкових перевірок.

Як одержати максимум користі від розкриттів за IFRS 9 і IFRS 7

Чимало організацій у всьому світі вже встигли двічі подати річну фінансову звітність за IFRS 9 "Фінансові інструменти", навіть попри його відносно недавнє (в історичній перспективі) набуття чинності. Це значить, що їм неминуче довелося визначати очікувані кредитні збитки за фінансовими активами. Настав час перевірити, наскільки насправді корисною була ця інформація для інвесторів, адже тепер на руках в інвесторів звітність за два річні періоди, яку можна порівнювати.

Читати всю статтю...
Мала податкова реформа – 2020: рекомендації власникам бізнесу

Наталія Радченко, партнерка ЮК Legal House, розповіла, до чого готуватися бізнесу і як уникнути ризиків

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Ризики оподаткування в Україні для компаній-нерезидентів

У травні цього року набув чинності Закон з обнадійливою назвою "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 16 січня 2020 року № 466-IX (далі – Закон № 466).

У цій статті розглянемо основні "вдосконалення" стосовно компаній-нерезидентів, які отримують дохід із джерелом походження з України.

Які операції потрапляють у зону ризику з питань "ділової мети"

Цінність зовнішньоекономічної діяльності й ділових відносин з іноземними контрагентами сьогодні не підлягає сумніву. Разом із тим саме на тлі ЗЕД набув свого розвитку один із найпопулярніших методів заниження податків, які має бути сплачено в Україні: фіктивні договори з іноземними контрагентами, головною метою яких є виведення прибутку в більш лояльні юрисдикції, тобто країни, де ставка податку на прибуток підприємств або на доходи фізичних осіб є суттєво нижчою, ніж в Україні.

Фінзвітність на підставі таксономії: хто, коли і як

Із початку 2020 року і в Україну прийшла ера таксономій. Саме так ми вважали, коли читали норми Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", які почнуть діяти з 2020 року.

Читати всю статтю...
Кругозір
Розумна економія: чому бухгалтерський облік ефективніший на аутсорсі

Різкі зміни на ринку, невизначеність, криза... Одна або кілька непередбачуваних ситуацій можуть настати одночасно. У такі моменти компанії помітно затягують паски – скорочують витрати, штат і зупиняють інвестиції в різні проєкти. Багато хто намагається адаптуватися до нової реальності будь-яким способом. Але ідеальних рішень не буває, тому, коли ви на шляху оптимізації витрат, краще шукати не ідеальне рішення, а те, яке підійде саме вашій компанії.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua