Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№05
Травень 2020
Від редактора:
Шановні читачі!
Перед вами черговий випуск нашого електронного видання. Традиційно ми хочемо ознайомити вас із головними нововведеннями в МСФЗ і суміжних сферах, зокрема розповімо про те, як застосовувати МСФЗ 9 і МСФЗ 7 в умовах карантину, про облік "пандемічних" поступок з оренди згідно з МСФЗ...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Оприлюднено підходи до майбутнього регулювання ринку факторингу
Іспити віддалено стануть нормою
Як застосовувати МСФЗ 9 і МСФЗ 7 в умовах карантину
COVID-19: оприлюднено роз'яснення щодо МСФЗ-обліку орендних пільг

Роз'яснення РМСБО щодо обліку "пандемічних" поступок з оренди згідно з МСФЗ 16

Читати всю статтю...
Податковий кодекс перепишуть: Президент схвалив зміни

Закон (проект № 1210) підписав Президент.

Підприємці зможуть брати кредити ЄБРР у гривні

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розширює можливості для нарощення обсягів кредитування українських підприємств у національній валюті.

Тема номера
Як набути стійкості

Зміни для бізнесу через поширення коронавірусу (COVID-19)

Перспективи нових бізнес-напрямів в умовах глобальної кризи в країні
Уроки коронакризи: зробіть із бізнесу діамант

"CoronaCrisis – це найкраще, що могло з нами статись". "За кризи у системі з'являються тріщини, і це добре". "Нам усім поталанило, що "корона" припала саме на наші часи". Це цитати з промови Іцхака Адізеса, ізраїльського й американського письменника, бізнес-консультанта, засновника Інституту Адізеса, перед слухачами програм MBA у МІМ.

Звучить суперечливо? Так. Пан Адізес пояснив свою думку та розповів, як ефективно використати вимушену паузу, влаштувати бізнес-прибирання та зробити з компанії діамант.

Читати всю статтю...
Фінансова підтримка з боку держави у кризу й пільги для бізнесу

Антикризові програми державної підтримки бізнесу мав перевірити Антимонопольний комітет (далі – АМКУ, Комітет): чи проігнорувала влада законодавство про державну допомогу для бізнесу та які можливі наслідки цього?

Криза – найкращий час почати бізнес

Якщо ви давно планували розпочати власний бізнес, маєте ідею, план і бачення, то варто не відкладати і спробувати власні сили зараз, тому що криза дає значні переваги сміливим.

Прикладна аналітика
Корпоративна соціальна відповідальність: весняні кейси

"За останні роки КСВ стала наріжним каменем розвитку компаній, а під час карантину соціальна відповідальність загострилась і стала ще більш актуальною", – досить влучно зазначає у своїх дописах Марина Саприкіна, керівниця Центру "Розвиток КСВ".

Виклики для бізнесу, спричинені пандемією коронавірусу COVID-19, стимулювали компанії миттєво реагувати на ситуацію і впроваджувати нові КСВ-проєкти задля підтримки громади.

Наша редакція зібрала серію розповідей про соціально відповідальний бізнес, який підтримує свою громаду, адже наразі це саме ті добрі новини, яких ми прагнемо найбільше.

Отже, яким чином соціально відповідальні компанії організовують онлайн-діяльність всієї команди та складають іспит "на міцність" – дізнавайтеся з нашого дайджесту.

Читати всю статтю...
5 сил Портера: модель, яка розкаже, від чого залежить стан конкуренції в галузі

Ця модель дає змогу проаналізувати рівень конкуренції в конкретній галузі й тиск різних факторів на бізнес. Це корисно, якщо ви відкриваєте новий бізнес, розширюєте діяльність у новому секторі, маєте намір випустити новий товар чи запропонувати нову послугу.

Звіт про управління: євроінтеграційний аспект та антикризова практика аудиту

Формування прозорого бізнес-середовища – основне завдання компаній на шляху до Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року. Одним із методів такого формування є сприяння підзвітності компаній суспільству загалом і ключовим групам стейкхолдерів зокрема, а інструментом – корпоративна нефінансова звітність (звітність зі сталого розвитку, звітність із корпоративної соціальної екологічної відповідальності, звіт про управління) і її незалежна верифікація аудиторами. Розкриття через нефінансову звітність додаткових екологічних, соціальних чи управлінських критеріїв, їх підтвердження під час аудиту дає змогу суттєво підвищити ступінь задоволеності інформаційних запитів указаних стейкхолдерів і підзвітність їм компаній. Про особливості формування звіту про управління під впливом євроінтеграційних процесів та кризових явищ, спричинених поширенням коронавірусної інфекції у світі, – далі.

Податкова революція: Україна запроваджує анти-BEPS
Cуттєвість компонентів фінансової звітності групи: особливості визначення й оцінки під час аудиту

Суттєвість є одним із найважливіших понять в аудиторській практиці, оскільки саме воно супроводжує аудитора з моменту визначення видів, обсягів і термінів здійснення аудиторських процедур і до формування аудиторського звіту. Утім оцінка суттєвості під час аудиту окремого підприємства та визначення суттєвості компонента під час аудиту фінансової звітності групи мають свої особливості. У чому вони полягають – далі.

Як фінансове моделювання зміцнює бізнес

Серйозна підготовка до майбутнього – не найсильніша особливість нашого бізнесу. Що вже говорити про підготовку у складних умовах абсолютної невідомості, коли прогнози різняться й ніхто не може передбачити, як і коли розвиватимуться події.

Мабуть, усе перелічене – відмінний привід озброїтися такими інструментами, як сценарний аналіз і фінансове моделювання. І якщо в кіносвіті сценарій – це "план" фільму, яким він колись стане, то в бізнесі – це спосіб для аналізу складного середовища, у якому є багато значущих тенденцій і подій, які до того ж впливають одна на одну.

Сценарії в кіно ґрунтуються на захопливих історіях із певною кількістю учасників у певному місці дії, які розвиваються відповідно до певних сюжетних ліній. У бізнесі все не менш, а іноді й більш цікаво.

Читати всю статтю...
Ділова репутація підприємства: ключові аспекти та нюанси захисту

Що має враховувати керівник підприємства у питаннях збереження та захисту ділової репутації, пояснює Тетяна Борисенко, адвокат АО "Скляренко, Сидоренко і партнери"

Практика: експерти відповідають
Кінець номіналам? Готуємося володіти бізнесом відкрито

Анатолій Кисельов, молодший партнер ЮК Legal House, про новий підхід до питання про бенефіціарів

МСФЗ-звітність в формах НП(с)БО 1: чи можливо таке?
Вплив пандемії на фінансову звітність

За останні кілька місяців слово "коронавірус" стало найбільш згадуваним у всіх країнах.

Це не дивно, адже вірус не тільки забирає життя людей, а й різним чином впливає на наше повсякденне життя.

Уряди багатьох країн вживають певних заходів для припинення поширення інфекції, і ці заходи по-різному впливають на бізнес-середовище, та, відповідно, на фінансову звітність.

У цій статті ми розглянемо вплив пандемії на фінансову звітність виходячи з чинних правил МСФЗ.

Особлива думка
Відповідальність керівника по боргах компанії: нові виклики

Антон Молчанов, керівник практики банкрутства Arzinger, розповів, як директору не допустити персональну відповідальність за борги компанії

Як вивести аудиторську компанію з коронакризи: перевірені досвідом інструменти

За виваженого управління бізнес можна пристосувати до будь-якої економічної ситуації. Багато компаній, щоб підлаштуватися до сьогоднішніх реалій, розробляють нові стратегії й намагаються максимально оптимізувати свої витрати. Про найдієвіші кроки для подолання коронакризи аудиторськими фірмами – далі.

Кругозір
11th Annual Forum "Corruption & Corporate Fraud : COVID'19 Fraud Impact. June 25-26, 2020
Звітність зі сталого розвитку й майбутня роль у цьому розробників МСФЗ

Одна з піклувальників Фонду МСФЗ Тереза Ко (Teresa Ko) днями в онлайн-режимі (через дію карантинних обмежень) зробила презентацію з нагоди першого засідання нещодавно створеної Міжвідомчої координаційної групи із "зелених" і сталих фінансів, створеної не у складі самого Фонду МСФЗ, а зусиллями грошового контролера Гонконгу (Hong Kong Monetary Authority – HKMA) і Комісії із цінних паперів та ф'ючерсів (Securities and Futures Commission – SFC) тієї самої країни. Створення координаційної групи було продиктовано бажанням забезпечити більш скоординований підхід в управлінні кліматичними й екологічними ризиками у фінансовому секторі Гонконгу.

В онлайн-виступі піклувальник Фонду МСФЗ Тереза Ко змалювала можливу майбутню участь Фонду МСФЗ у підтримці розвитку якісних і таких, що визнають на міжнародному рівні, стандартів звітності сталого розвитку, не натякаючи при цьому прямо на те, що за розроблення відповідатиме саме Фонд МСФЗ або контрольований ним безпосередній розробник міжнародних стандартів – Рада з МСФЗ. Але про все по черзі.

Читати всю статтю...
International Tax Survey: пріоритети та виклики, з якими стикаються великі міжнародні компанії
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua