Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№01
Січень 2020
Від редактора:
Шановний читачу, вітаємо на сторінках першого у 2020 році випуску видання!
Тему номера присвячено МСФЗ-таксономії, адже починаючи зі звітності за 2019 рік майже 5000 українських підприємств повинні подавати на її основі міжнародну фінансову звітність у єдиному електронному форматі XBRL. Також діз...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
МСФЗ для МСП: оновлення
Кабмін оновив перелік організаційно-правових форм "контрольованих" нерезидентів

постанова Кабміну "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 480" від 24.12.2019 р. № 1100 

Податкова Конвенція з Кіпром з 2020 року працює по-новому

Україна й Кіпр завершили всі процедури (лист МЗС № 72/14-612/1-3120 від 05.12.19), необхідні для набрання чинності Протоколом про внесення змін до Угоди про запобігання подвійного оподаткування (УУПО) між Україною й Кіпром.

Податкова революція: Україна запроваджує анти-BEPS

16 січня 2020 р. Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (законопроект № 1209-1; далі – Закон), який багато в чому встановлює в Україні нові правила гри та змінює наявні підходи до оподаткування.

Читати всю статтю...
Тема номера
Звітність у єдиному електронному форматі XBRL уперше подаватимуть за 2020 рік

Починаючи зі звітності за 2019 рік майже 5000 українських підприємств повинні подавати міжнародну фінансову звітність на підставі таксономії в єдиному електронному форматі XBRL.

Як підготуватись до переходу на XBRL

XBRL (eXtensible Business Reporting Language) – це відкритий стандарт обміну діловою інформацією, що є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді. Це найкраща практика обміну діловою інформацією. XBRL допомагає спростити як роботу бухгалтерів, так і роботу регуляторів, та покращує привабливість звітності для інвесторів.

Читати всю статтю...
Прикладна аналітика
Розмір має значення: оприлюднення звітності-2019

Розмір підприємства впливає на обов'язок оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік разом з аудиторським висновком.

Читати всю статтю...
Результат аудиту фінансової звітності подати до податкової – законодавча ініціатива

Підприємства, для яких аудит є обов'язковим, зобов'яжуть подавати аудиторський звіт у разі звітування з податку на прибуток підприємств.

Читати всю статтю...
Податок на доходи нерезидентів: нетипові ситуації

Тема податку на доходи нерезидентів або, як його називають у бухгалтерському середовищі, "податок на репатріацію" не є новою. Багато експертів написали не одну статтю та консультацію щодо утримання та сплати податку на доходи нерезидентів у разі виплати дивідендів, роялті чи оплати за послуги.

Фінансовий моніторинг і комплаєнс у 2019 році: зміни та наслідки для бізнесу

Протягом останніх років в Україні активно впроваджується система фінансового моніторингу, побудована на міжнародних положеннях щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. І 2019 рік не став винятком щодо імплементації в Україні міжнародних вимог у цій сфері.

Податкова оптимізація. Міжнародне податкове планування

Головною метою заснування будь-якого підприємства або ФОП є отримання доходів. Водночас держава покладає на суб'єктів господарювання обов'язок сплачувати податки, які фактично зменшують їхній чистий прибуток. Нестабільність і недосконалість законодавства, посилення податкового тиску змушують власників бізнесу шукати різноманітні способи зменшення обсягів відрахувань. Тим паче, що вони мають право на застосування у своїй діяльності методів, спрямованих на мінімізацію обсягів відрахувань до бюджету. Легально заощаджувати кошти на сплаті податків підприємцям і юридичним особам допомагають податкова оптимізація та планування.

ЄС упроваджує ще одну серію заходів у межах BEPS

Зосередимо свою увагу на Директиві ЄС щодо запобігання уникненню оподаткування – Anti-Tax Avoidance Directive (ATAD I та ATAD II), яка є частиною загальномасштабного пакета заходів щодо протидії уникненню від сплати податків, прийнятого Європейським Союзом (далі – ЄС) у відповідь на план дій ОЕСР у межах проекту протидії розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (т. зв. BEPS).

Фінансові ризики в МСФЗ-звітності: правила ідентифікації та управління

2019 рік добігає кінця, а отже саме час підбивати його підсумки, що для підприємств переважно асоціюється зі складанням і поданням річної фінансової звітності. Важливим та інформаційно насиченим елементом звітності за МСФЗ є примітки. Своєю чергою, їх неодмінним атрибутом має бути інформація про те, з якими фінансовими ризиками мало справу підприємство та в який спосіб мінімізувало їх вплив. Докладніше про типи фінансових ризиків та інструменти управління ними – далі.

Перспективи розвитку світової економіки на 2020 рік: думки й висновки

Нещодавно, 31 грудня 2019 року, ми закривали і рік, і ще одне десятиліття. 2010-ті виявилися більш заможними, ніж будь-хто міг сподіватися, ураховуючи, що "шрами" глобальної фінансової кризи ще відчувалися протягом десяти останніх років. Світова економіка розпочинає нове десятиліття на значно сильніших позиціях, ніж у минулому десятилітті.

Навіщо потрібен договір попереднього ціноутворення та як ним користуватися

Договір про попереднє узгодження ціноутворення дає змогу зменшити тиск з боку фіскальної служби щодо трансфертного ціноутворення. Водночас є нюанси: не всі можуть укладати такі договори, до того ж він не врятує від усіх непорозумінь, що можуть виникнути з податковою.

Міжнародні податкові новації – 2020

Податкові системи країн світу відзначаються великою різноманітністю. Серед них є такі, які добре виконують покладені на них функції, а є і явні аутсайдери. Наприклад, ті податкові системи, які діють зараз у колишніх республіках СРСР (Росії, Україні, Білорусі) і підбивають підсумки двадцятирічного природного експерименту щодо ринкової трансформації планової економіки, – це далеко не найкращі варіанти. Для того аби виявити причини такої ситуації та знайти нові рішення тепер уже хронічних податкових проблем, потрібно вийти за межі традиційної податкової методології й повсякчас моніторити щорічні зміни в міжнародній податковій системі. З огляду на це важливо, розпочинаючи новий бюджетно-податковий рік, проаналізувати міжнародні податкові новації, що з'явились на початку 2020 року.

Читати всю статтю...
Особлива думка
Топ-10 очікувань із питань корпоративного управління бізнесом у 2020 році

2020-й обіцяє стати роком запровадження ще більших змін із питань корпоративного управління, особливо для акціонерних товариств. Хоча ТОВ теж можуть отримати дещо абсолютно нове й неймовірне!

Тест ділової мети в судовій практиці

Молодший партнер Legal House Дмитро Кулік проаналізував деякі особливості Конвенції MLI

Читати всю статтю...
Внутрішній аудит в епоху новітніх технологій: як підготуватися до нових реалій професії

Відповідно до своєї функції внутрішні аудитори є висококваліфікованими експертами в галузі управління ризиками. Це означає, що вони повинні бути обізнаними та готовими до оцінки будь-яких нових викликів, з якими стикається організація. Для цього їм необхідно дуже швидко адаптуватися до всіх новітніх технологій, які починає впроваджувати їхня організація. Про особливості внутрішнього аудиту в компаніях, де використовують хмарні сервіси, штучний інтелект і блокчейн, – далі.

Кругозір
Менеджмент 3.0 – новітня практика управління, до якої варто придивитися аудиторським фірмам

Управління бізнесом – справа не з простих. Керувати аудиторською фірмою сьогодні складно, адже конкуренція з кожним роком стає дедалі жорсткішою. Тож питанням управління необхідно приділяти належну увагу, майстерно поєднуючи традиційні управлінські практики з новітніми. Однією з таких є "менеджмент 3.0". Поговоримо докладніше, що являє собою ця інноваційна практика управління та чим вона може бути корисною аудиторській фірмі.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua