Останню популярну для застосування в бізнес-моделях класичну офшорну юрисдикцію виключено з "чорного" списку ЄС. 08 листопада Рада ЄС повідомила про виключення Белізу зі списку країн, які не забезпечують співпраці у сфері оподаткування.
рішення Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 р. № 200/11764/19-а
Остання світова бізнес-практика та ОЕСР у своїх рекомендаціях прямо підтверджують, що єдиним робочим рішенням для мінімізації ризиків автоматичного обміну інформацією та правил контрольованих іноземних компаній є зміна податкового резидентства на найбільш вигідне.
Кіпр є однією з найбільш популярних (якщо не найпопулярнішою) країн, яку використовують резиденти України у своїх бізнес-моделях. Не останньою чергою завдяки вигідній Угоді про уникнення подвійного оподаткування (далі – УУПО), яку підписано між Кіпром та Україною 08.11.2012 і ратифіковано 04.07.2013.
Уряд ратифікував протоколи про усунення подвійного оподаткування з трьома країнами.
Цю статтю присвячено дебіторській і кредиторській заборгованостям, які регулює МСФЗ (IFRS) 9.
У цій статті ми розглянемо не менш важливі об'єкти обліку, такі як оренда, курсові різниці, довгострокові активи, призначені для продажу, та розкриття інформації про пов'язані сторони.
Більшість IT-компаній переходять на міжнародні стандарти. При цьому для таких компаній залишається актуальним питання правильного відображення в обліковій політиці основних засобів і нематеріальних активів відповідно до МСФЗ.
У попередній статті ми розглянули основні вимоги до відображення в обліковій політиці основних засобів і нематеріальних активів згідно з МСФЗ для IT-компаній. У цьому матеріалі ми розглянемо, як прописати в обліковій політиці доходи й витрати.
Обов'язковим складником оборотних активів є запаси. Їх облік, на перший погляд, здається нескладним. Але така простота оманлива. Питання про те, за якою вартістю необхідно відображати запаси в бухгалтерському обліку, виникає у двох випадках: під час зарахування на баланс підприємства та на дату балансу. Запаси відображають на дату балансу за найменшою з двох оцінок: чистою вартістю реалізації або первісною вартістю. Про важливі аспекти, які слід знати для відображення в обліку запасів за чистою вартістю реалізації, ми й поговоримо далі.
У травні 2019 р. у межах Inclusive Framework (платформи для діалогу між країнами, створеної задля реалізації заходів із протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків із-під оподаткування) було узгоджено Програму роботи щодо подолання податкових проблем діджиталізації економіки (Programme of Work for Addressing the Tax Challenges of the Digitalisation of the Economy, далі – Програма роботи).
Цінність інформації вже давно перевищила вартість матеріальних об'єктів, а у сфері інформаційних технологій і поготів. Із соцмереж, новин ми чуємо про витік інформації, що призводить до краху репутації та бізнесу. Навіщо ходити далеко – Panama Papers. Один "свідомий" працівник зруйнував не лише окремо взятий бізнес, а й бізнес і репутацію тисяч бізнесів.
Одним із дієвих способів хоч якось взяти під контроль інформаційну безпеку є Договір про нерозголошення конфіденційної інформації та комерційної таємниці (так званий NDA). Так, укладення NDA набуває все більшої популярності, але, на жаль, це половина справи.
Глобальна тенденція так званої деофшоризації поступово стає локальним трендом і для України. На шляху до "випрозорювання" бізнесу вітчизняні законотворці зробили вже чимало кроків, але, як кажуть, найцікавіше попереду. Зокрема, однією з таких цікавинок може стати унормування діяльності контрольованих іноземних компаній. Доволі рішуча спроба (у вигляді законопроекту № 1210-1) нині не відбулася. А втім, сумнівів у серйозності намірів урегулювати це питання стає дедалі менше. Тож варто придивитися до цієї законодавчої ініціативи пильніше.
Особливістю операцій з давальницькою сировиною є збереження права власності за замовником як на сировину, так і на готову продукцію. Переробник лише надає послуги з переробки, за які отримує певну плату. Найважливіші нюанси оформлення таких операцій і відображення в бухгалтерському та податковому обліку переробника-резидента, якщо замовником є нерезидент, розглянемо далі.
Наше підприємство виплачує дохід (проценти) нерезиденту (Литва). У міжнародному договорі прописано, що такий дохід може оподатковуватися в Литві, однак зазначено, що також може й в Україні. Чи дозволено обирати, де оподатковуватиметься дохід? Чи все ж потрібно утримати податок в Україні?
Яку суму дебіторської заборгованості потрібно брати в розрахунок для створення резерву сумнівних боргів, з ПДВ чи без?
Для провадження господарської діяльності будь-якого підприємства, а особливо у сфері торгівлі, сільському господарстві та промисловості, необхідні різного роду оборотні активи. Їх облік в Україні здійснюють за Національним стандартом бухгалтерського обліку 9 "Запаси" (далі – П(С)БО 9), основоположні принципи якого взято з Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 2 (далі – МСБО (IAS) 2). Ці стандарти хоч і подібні за своєю суттю, проте мають певні особливості. Для забезпечення достатнього для потреб користувачів розкриття інформації важливо розглянути особливості обліку запасів та їх подання у звітності. Про це й розповімо далі.
Як Україна бореться з податковими оптимізаторами
5 фатальних помилок, яких міг припуститися HR-відділ у вакансії
Сучасний бізнес стає складним і багаторівневим. Усе частіше власники замислюються над створенням служби внутрішнього аудиту на підприємстві. У розвинених країнах наявність такої служби – must have, тоді як в українській компанії посада внутрішнього аудитора викликає безліч запитань. Отже, спочатку розберемося з поняттями.
Для керування бізнесом власники наймають топ-менеджмент, який не завжди правильно інтерпретує цілі компанії. Щоб ефективно оцінити керування бізнесом і мати достовірну інформацію про діяльність найманих менеджерів, власники залучають внутрішніх аудиторів. Попит на цих фахівців в Україні незмінно зростає. І в різних компаніях функціональні обов'язки внутрішніх аудиторів можуть відрізнятися.