Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11
Листопад 2019
Від редактора:
Добридень, шановні читачі!
Раді черговій зустрічі з вами на сторінках видання Вісник МСФЗ (в Україні).
Сьогодні в номері:
– критичний аналіз законодавчих ініціатив щодо КІК;
– оновлення "чорного" й "сірого" списків офшорів ЄС;
– що нового вирішили розробники МСФЗ;
– облік ТМЦ у МСФ...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Оновлення "чорного" й "сірого" списків офшорів ЄС

Останню популярну для застосування в бізнес-моделях класичну офшорну юрисдикцію виключено з "чорного" списку ЄС. 08 листопада Рада ЄС повідомила про виключення Белізу зі списку країн, які не забезпечують співпраці у сфері оподаткування.

Феміда розплющила податківцям очі: МСФЗ-амортизацію нараховують, навіть, коли ОЗ на "відпочинку"

рішення Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 р. № 200/11764/19-а  

Оновлення "чорного" й "сірого" списків офшорів ЄС: жовтневе оновлення
Позиція ВС щодо процедури підтвердження статусу нерезидента у фізособи в Україні

Остання світова бізнес-практика та ОЕСР у своїх рекомендаціях прямо підтверджують, що єдиним робочим рішенням для мінімізації ризиків автоматичного обміну інформацією та правил контрольованих іноземних компаній є зміна податкового резидентства на найбільш вигідне.

Як зміняться схеми з Кіпром після ратифікації Протоколу до УУПО

Кіпр є однією з найбільш популярних (якщо не найпопулярнішою) країн, яку використовують резиденти України у своїх бізнес-моделях. Не останньою чергою завдяки вигідній Угоді про уникнення подвійного оподаткування (далі – УУПО), яку підписано між Кіпром та Україною 08.11.2012 і ратифіковано 04.07.2013.

Що нового вирішили розробники МСФЗ в жовтні
Кіпрські та британські доходи оподатковуватимуть по-новому

Уряд ратифікував протоколи про усунення подвійного оподаткування з трьома країнами.

Читати всю статтю...
Тема номера
Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: дебіторська та кредиторська заборгованості

Цю статтю присвячено дебіторській і кредиторській заборгованостям, які регулює МСФЗ (IFRS) 9.

Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: оренда, курсові різниці, довгострокові активи та інше

У цій статті ми розглянемо не менш важливі об'єкти обліку, такі як оренда, курсові різниці, довгострокові активи, призначені для продажу, та розкриття інформації про пов'язані сторони.

Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: основні засоби та нематеріальні активи

Більшість IT-компаній переходять на міжнародні стандарти. При цьому для таких компаній залишається актуальним питання правильного відображення в обліковій політиці основних засобів і нематеріальних активів відповідно до МСФЗ.

Практика складення облікової політики згідно з МСФЗ в IT-індустрії: доходи та витрати

У попередній статті ми розглянули основні вимоги до відображення в обліковій політиці основних засобів і нематеріальних активів згідно з МСФЗ для IT-компаній. У цьому матеріалі ми розглянемо, як прописати в обліковій політиці доходи й витрати.

Бухгалтерські алгоритми
Нюанси обліку запасів за чистою вартістю реалізації: практичний аспект

Обов'язковим складником оборотних активів є запаси. Їх облік, на перший погляд, здається нескладним. Але така простота оманлива. Питання про те, за якою вартістю необхідно відображати запаси в бухгалтерському обліку, виникає у двох випадках: під час зарахування на баланс підприємства та на дату балансу. Запаси відображають на дату балансу за найменшою з двох оцінок: чистою вартістю реалізації або первісною вартістю. Про важливі аспекти, які слід знати для відображення в обліку запасів за чистою вартістю реалізації, ми й поговоримо далі.

Прикладна аналітика
Опис GloBE – мінімального рівня корпоративного оподаткування транснаціональних корпорацій

У травні 2019 р. у межах Inclusive Framework (платформи для діалогу між країнами, створеної задля реалізації заходів із протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутків із-під оподаткування) було узгоджено Програму роботи щодо подолання податкових проблем діджиталізації економіки (Programme of Work for Addressing the Tax Challenges of the Digitalisation of the Economy, далі – Програма роботи).

Читати всю статтю...
NDA, або Як уникнути Panama Papers у масштабах бізнесу

Цінність інформації вже давно перевищила вартість матеріальних об'єктів, а у сфері інформаційних технологій і поготів. Із соцмереж, новин ми чуємо про витік інформації, що призводить до краху репутації та бізнесу. Навіщо ходити далеко – Panama Papers. Один "свідомий" працівник зруйнував не лише окремо взятий бізнес, а й бізнес і репутацію тисяч бізнесів.

Одним із дієвих способів хоч якось взяти під контроль інформаційну безпеку є Договір про нерозголошення конфіденційної інформації та комерційної таємниці (так званий NDA). Так, укладення NDA набуває все більшої популярності, але, на жаль, це половина справи.

Контрольовані іноземні компанії: критичний аналіз законодавчих ініціатив

Глобальна тенденція так званої деофшоризації поступово стає локальним трендом і для України. На шляху до "випрозорювання" бізнесу вітчизняні законотворці зробили вже чимало кроків, але, як кажуть, найцікавіше попереду. Зокрема, однією з таких цікавинок може стати унормування діяльності контрольованих іноземних компаній. Доволі рішуча спроба (у вигляді законопроекту № 1210-1) нині не відбулася. А втім, сумнівів у серйозності намірів урегулювати це питання стає дедалі менше. Тож варто придивитися до цієї законодавчої ініціативи пильніше.

Читати всю статтю...
Давальницька сировина від нерезидента: податковий та обліковий аспекти в переробника

Особливістю операцій з давальницькою сировиною є збереження права власності за замовником як на сировину, так і на готову продукцію. Переробник лише надає послуги з переробки, за які отримує певну плату. Найважливіші нюанси оформлення таких операцій і відображення в бухгалтерському та податковому обліку переробника-резидента, якщо замовником є нерезидент, розглянемо далі.

Практика: експерти відповідають
Виплачуємо дохід нерезиденту: чи можна обирати країну оподаткування доходу

Наше підприємство виплачує дохід (проценти) нерезиденту (Литва). У міжнародному договорі прописано, що такий дохід може оподатковуватися в Литві, однак зазначено, що також може й в Україні. Чи дозволено обирати, де оподатковуватиметься дохід? Чи все ж потрібно утримати податок в Україні?

Дебіторка в резерві – з ПДВ чи без?

Яку суму дебіторської заборгованості потрібно брати в розрахунок для створення резерву сумнівних боргів, з ПДВ чи без?

Товари, матеріали та інші оборотні цінності у звітності за МСФЗ: особливості класифікації й обліку

Для провадження господарської діяльності будь-якого підприємства, а особливо у сфері торгівлі, сільському господарстві та промисловості, необхідні різного роду оборотні активи. Їх облік в Україні здійснюють за Національним стандартом бухгалтерського обліку 9 "Запаси" (далі – П(С)БО 9), основоположні принципи якого взято з Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 2 (далі – МСБО (IAS) 2). Ці стандарти хоч і подібні за своєю суттю, проте мають певні особливості. Для забезпечення достатнього для потреб користувачів розкриття інформації важливо розглянути особливості обліку запасів та їх подання у звітності. Про це й розповімо далі.

Особлива думка
Хроніки офшорного фронту

Як Україна бореться з податковими оптимізаторами

Кругозір
Чому ви досі не знайшли тямущого фінансового директора?

5 фатальних помилок, яких міг припуститися HR-відділ у вакансії

Професійний розвиток
Для чого підприємству потрібен внутрішній аудит

Сучасний бізнес стає складним і багаторівневим. Усе частіше власники замислюються над створенням служби внутрішнього аудиту на підприємстві. У розвинених країнах наявність такої служби – must have, тоді як в українській компанії посада внутрішнього аудитора викликає безліч запитань. Отже, спочатку розберемося з поняттями.

Читати всю статтю...
Внутрішній аудитор в Україні: коротка характеристика

Для керування бізнесом власники наймають топ-менеджмент, який не завжди правильно інтерпретує цілі компанії. Щоб ефективно оцінити керування бізнесом і мати достовірну інформацію про діяльність найманих менеджерів, власники залучають внутрішніх аудиторів. Попит на цих фахівців в Україні незмінно зростає. І в різних компаніях функціональні обов'язки внутрішніх аудиторів можуть відрізнятися.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua