Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№07
Липень 2019
Від редактора:
Шановні читачі! Вітаємо на сторінках чергового випуску видання!
Традиційно воліємо порадувати вас новинами із МСФЗ-полів. Зокрема, дізнаємося, що нового нас очікує з таких тем: гудвіл і знецінення; основні форми звітності; тарифне регулювання; близький запуск публічних консультацій з оновлення IF...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Дайджест роз'яснень ФПБАУ
Інвестнерухомість очима ДФС: амортизація та поліпшення за МСФЗ
Податковий ефект від зменшення корисності ОЗ у разі переходу на МСФЗ

індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 26.06.2019 р. № 2941/6/99-99-15-02-02-15/ІПК 

Усе нове в МСФЗ із перших рук
ТЦУ та постійні представництва: огляд роз'яснень ДФС

До 01.10.2019 постійні представництва (далі – ПП) уперше повинні подати Звіт про контрольовані операції відповідно до пп. "ґ" пп. 39.2.1.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). У зв'язку із цим у ПП виникає низка питань щодо зарахування окремих операцій до контрольованих, порядку відображення контрольованих операцій у Звіті та особливостей застосування положень ст. 39 ПКУ під час підготовки документації з ТЦУ.

Читати всю статтю...
Модифікація фінансових зобов'язань: у ДФС пояснили вплив на фінрезультат
Тема номера
Віртуальна валюта: визнання й оцінка в контексті застосування МСФЗ

Розвиток сучасних інформаційних технологій і процеси глобалізації – ключові чинники для виникнення й поширення віртуальної валюти. Правовий статус криптовалюти й досі залишається невизначеним. Її розглядають і як сучасний платіжний засіб, і як спекулятивний інструмент для незаконних дій. Однак, незважаючи на такі діаметрально протилежні трактування, беззаперечним є той факт, що економічні реалії постійно змінюються. Не буде винятком і система МСФЗ-звітності, яка має вчасно адаптуватися до нових викликів і максимально враховувати необхідність розкриття інформації про нові прогресивні елементи.

Сучасні електронні засоби фінансового обміну з погляду МСФЗ

Гроші здавна мають неабияке значення в процесі здійснення економічних операцій. За багато століть відбулася їх значна еволюція та модифікація: від найпростішої форми бартерного обміну товарами до сучасних електронних і віртуальних засобів. І, справді, провідною тенденцією сьогодення є скорочення обсягу готівкових розрахунків і нарощування обсягу використання сучасних сервісів у вигляді платіжних систем. Своєю чергою, активне застосування безготівкової форми розрахунків зумовлює потребу розглянути сутність електронних засобів фінансового обміну через призму МСФЗ.

Прикладна аналітика
Роль управлінських навичок, навичок персоналу й ділових зв'язків у підвищенні продуктивності малих і середніх підприємств

На рівень продуктивності малих і середніх підприємств (далі – МСП) впливають як внутрішні, так і зовнішні чинники. Внутрішні чинники зазвичай є важелями (наприклад, здібності й навички персоналу, а також управлінські навички), за допомогою яких власники бізнесу й бізнес-менеджери можуть вести свою господарську діяльність із метою покращення продуктивності підприємства. Зовнішні чинники належать до ринкових, промислових і місцевих умов (скажімо, рівень конкуренції, розвиток технологій, рівень освіти, економія агломерації та спеціалізації), які впливають на зростання продуктивності через формування стимулів і вибір інвестиційних напрямів для власників бізнесу. З метою звуження теми статті наголосимо лише на головних внутрішніх детермінантах продуктивності МСП.

Потенціал технології блокчейн у корпоративному управлінні

Blockchain (блокчейн) – приклад технології розподіленої книги (DLT), яка за останні роки привернула велику увагу. Цей інтерес насамперед можна пояснити зростаючою популярністю Bitcoin, що ґрунтується на системі електронних грошей, запропонованій компанією Satoshi Nakamoto у 2008 році. Світові розробники та дослідники вивчають його потенціал. Сьогодні концептуально прийнято, що блокчейн виділяється як деструктивна технологія з потенціалом для трансформації основ суспільних і економічних систем. Послуговуючись такими термінами, як "новий Інтернет", "Інтернет довіри" або "інтернет-цінності", деякі автори стверджують, що технологія блокчейн є найбільш перетворювальною технологією з моменту створення світу.

Cитуація з BEPS і фіскальною прозорістю за результатами саміту G20 в Осаці

У доповіді, оприлюдненій для лідерів G20 перед зустріччю в м. Осака (Японія) 28 – 29 червня 2019 р., ОЕСР надала оновлену інформацію про свою діяльність у межах здійснення міжнародної податкової реформи, у т. ч. про розмивання бази оподаткування й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS), а також про міжнародні ініціативи щодо прозорості оподаткування.

Читати всю статтю...
Витрати за позиками й визнання прибутку

У березні цього року Комітет з Інтерпретацій опублікував свою позицію щодо одного специфічного питання із застосування МСБО 23 "Витрати на позики". Ідеться про передання активу іншій стороні протягом певного періоду. Це особливо актуально для будівельної галузі – девелопери цікавилися порядком капіталізації витрат на позики в під час будівництва багатоквартирних житлових будинків, де квартири поступово продаватимуть новим власникам.

Читати всю статтю...
Строки корисного використання активів та їх вплив на облік

Будь-яке підприємство не може провадити свою діяльність без основних засобів (далі – ОЗ), які мають свій строк корисного використання. Оприбутковування наявних активів не є самоціллю, проте їх експлуатація має бути правильно відображена в балансі компанії. Як правильно облікувати ОЗ та які показники слід брати до уваги?

Читати всю статтю...
Рік із GDPR: тисячі скарг, сотня порушників, мільйонні штрафи

Уже понад рік у країнах ЄС діє GDPR – Регламент про захист та обробку персональних даних. Перші підсумки: отримано майже 100 тисяч скарг і 60 тисяч повідомлень про витік даних, накладено штрафи на 56 млн євро (з яких 50 млн заплатив Google за недосконале інформування користувачів про використання їхніх персональних даних у рекламних системах). Як бачимо, регламент європейський, а головна жертва – американська компанія, тож українцям також варто звернути увагу на Регламент, адже максимальний штраф – 4 % від річного доходу або 20 млн євро.

Практика: експерти відповідають
Коли дисконтувати банківський кредит

Підприємство веде облік за МСФЗ. У березні 2019 р. отримало банківський кредит у сумі 18 млн грн під 21 % річних на 9 років (до 31.12.2027). Графік погашення: не пізніше ніж 31 грудня кожного наступного року заборгованість не повинна перевищувати певну суму, яка поступово зменшується в процесі погашення, тобто на 31.12.2019 не має перевищувати 16 млн грн, на 31.12.2020 – 14 млн грн і т. д. На нашу думку, це довгостроковий кредит, який, відповідно, треба дисконтувати. Як провести дисконтування? Чи справді такий договір є довгостроковим та чи обов'язково здійснювати дисконтування в цьому випадку?

Особлива думка
Цифровий податок (digital tax)

Цифровий податок (digital tax) ризикує стати каталізатором торговельної війни між США й Францією (а по суті між США та будь-якою країною світу). Як дотепно зауважує Wall Street Journal, "Правило № 1 міжнародних економічних відносин – не давайте Дональду Трампу законного виправдання почати торговельну війну".

Що важливіше: моральність чи легальність угоди?

Сьогодні основними критеріями оцінки угоди або податкової структури є принципи справедливості й моральності. Не легальність, не комерційна доцільність, а саме справедливість. Там, де правові механізми безсилі, у гру вступають емоції, а ЗМІ з радістю їх підігрівають.

Літо – час обирати аудитора

Процедура добору та призначення аудитора потребує певного часу й уваги, літо – найкращий період для цієї справи.

Читати всю статтю...
Economic substance змінює офшорні схеми

Що таке economic substance і як деформація цього поняття змушує українців змінювати старі офшорні схеми?

Читати всю статтю...
Кругозір
Коли потрібен фінансовий аутсорсинг і чи є в ньому потреба взагалі?

Перш ніж ми перейдемо до того, чи потрібно віддавати послуги на аутсорсинг, давайте розберемося в тому, що ж це таке. Аутсорсинг – це делегування комусь за межами вашої організації процесу, який ви не можете або не встигаєте виконати самостійно.

ФПБАУ: марафон FRS Forums "Складові довіри до звітності"

Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України завершила цьогорічний марафон FRS Forums "Складові довіри до звітності".

Сертифікат для фахівців з управлінського обліку: який вибрати

Сертифікати CMA і CIMA видають фахівцям у галузі фінансового й управлінського обліку. Оскільки вони досить схожі, розгляньмо, у чому між ними різниця та який краще вибрати.

Читати всю статтю...
Як обрати спосіб фінансування для бізнесу?

Коли справи в бізнесі просуваються добре, він все одно потребує вкладень: для зростання й розвитку необхідне нове устаткування або більше місця, зростання продажів може створити дефіцит грошових потоків, поки ви чекаєте оплати рахунків, тощо.

Питання про залучення фінансування також можуть повернути скрутні часи: продажі впали, сезонність вплинула на бізнес або, можливо, устаткування потребує заміни.

Як отримати міжнародну кваліфікацію внутрішнього аудитора

Сертифікат CIA – документ, що підтверджує наявність міжнародної кваліфікації "Дипломований внутрішній аудитор" (Certified Internal Auditor – дипломований внутрішній аудитор), яку присвоює Інститут внутрішніх аудиторів США. Цей сертифікат затребуваний, головним чином, аудиторами й ризик-менеджерами. Утримувачі цього сертифіката мають ґрунтовні знання й навички в галузі управління ризиками, корпоративного управління й внутрішнього аудиту.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua