Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№12
Грудень 2018
Від редактора:
Вітаю, дорогі друзі!
Перед вами передсвятковий номер видання, у якому ми традиційно ділимося найважливішою та найкориснішою інформацією зі світу МСФЗ і суміжних галузей.
У цьому номері вчергове поговоримо про МСФЗ 16, адже в січні 2019 р. уже виповниться 3 роки з моменту прийняття МСФЗ (IFRS)...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
НБУ зберіг облікову ставку незмінною на рівні 18 %
Дію вимоги щодо обов'язкового продажу 50 % валютної виручки продовжено до 6 лютого
Хто засвідчить високий рівень знання МСФЗ: перелік АПУ оновлено
Наступного року НБУ відмовиться від тотального валютного контролю
Що розкривати у звіті про управління: з'явилися методрекомендації

Методичні рекомендації зі складання звіту про управління, затверджені наказом Мінфіну від 07.12.2018 р. № 982

Аудиторів і податкових консультантів перевірятимуть у межах законодавства про відмивання доходів
УАІБ пропонує запровадити перехідний період для запуску нової системи подання звітності до НКЦПФР до 1 червня 2019 року
"Загальні покращення" – друге оновлення до Таксономії від Фонду МСФЗ
Офшори можуть частково втратити популярність
Майбутнє валютного регулювання: зустрічайте чергові проекти від НБУ
Тема номера
МСФЗ 16 "Оренда": особливості обліку

Ми продовжуємо готувати своїх читачів до орендних МСФЗ-новацій, які запрацюють із 1 січня 2019 р. У цій статті пропонуємо детально розглянути облікові особливості орендних операцій.

МСФЗ "Оренда": що змінилось у 2018 році

У січні 2019 минає 3 роки з часу прийняття МСФЗ (IFRS) 16 "Оренда". За цей період вийшла серія наших статей з коментарями та прикладами щодо його застосування. Проте восени 2018 року сталося кілька подій, які змусили нас повернутися до цієї теми: вихід офіційного перекладу українською мовою, дострокове застосування стандарту окремими лістинговими компаніями. Тож у цій статті поговоримо про нюанси визнання активу та зобов'язань.

МСФЗ 16 "Оренда": подальша оцінка активу та розрахунки

У статті розглянуто, як саме оцінювати актив надалі та здійснювати розрахунки.

Прикладна аналітика
Основні ризики в ЗЕД-контрактах і шляхи їх мінімізації

Якщо в правочині є ризик, врахуйте це, складаючи договір.

Карл Фельзенфельд. Спрощення мови та юридичні форми для споживачів

(In a business transaction, if a risk can be perceived draft for it.

By Carl Felsenfeld. Language Simplification And Consumer Legal Forms)

Вимога щодо розкриття бенефіціарного власника контрагента-нерезидента

Останнім часом у бізнес-оточенні часто можна почути поняття "бенефіціар" або "бенефіціарний власник компанії". Що ж це за особа та для яких операцій потрібні дані про бенефіціара?

Довірче управління активами та капіталом в Україні

Сьогодні традиційні фінансові послуги, зокрема банківські депозити, уже давно не можна розглядати як ефективний спосіб примноження капіталу. Ба більше, в умовах нестабільності банківської системи та глобальних фінансових криз вони значною мірою втратили свої основні функції – збереження та захисту активів. Це підштовхує інвесторів до пошуків альтернативних можливостей розміщення власних заощаджень із метою їх приросту. Одним із таких варіантів є інститут довірчого управління активами.

Контрольовані операції: зміни-2019

Одразу зазначимо: вартісних критеріїв для контрольованості законодавець не чіпав. Проте уточнив, на що слід звертати увагу під час зіставлення умов госпоперації, розширив дію "ланцюжка" для контрольованих операцій, додав правил у питанні перевірок й інформації.

Тож, маємо уточнюючі зміни щодо контрольованих операцій, а не кардинальні. Розгляньмо детальніше новації, які привніс Закон України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII (далі – Закон № 2628).

Основні категорії спорів під час проведення перевірок контрольованих операцій
Податкові зміни – 2019: що ж ухвалила Рада?

Верховна Рада прийняла пакет правок до Податкового кодексу. Однозначно тішить те, що їх ухвалено не в Новорічну ніч і в нас є час на їх вивчення. Так що ж прийняла Рада та якими будуть податкові правила для бізнесу у 2019 році, розгляньмо нижче.

Основний пул змін, передбачених Законом № 2628, спрямовано на акциз і трансфертне ціноутворення. Що стосується податку на прибуток, то правки точкові й незначні.

Рада з МСФЗ ділиться підсумками грудня і року, що минає

Як зазвичай буває практично кожного місяця року, голова IASB Ханс Хугерворст (Hans Hoogervorst – Н. Н.) і віце-голова IASB Сью Ллойд (Sue Lloyd – S. L.) у компанії члена технічного персоналу Метта Тіллінга (Matt Tilling – M. T.) діляться подробицями попереднього засідання Ради. За минулий період подій було надзичайно багато: зустріч із консультативним форумом світових розробників ASAF; продовження обговорень МСФЗ 17 (і навіть прийняття деяких рішень щодо нових змін у стандарті); майбутні зміни до порядку подання інформації за результатами діяльності компаній; нова модель для обліку компаній на тарифному регулюванні; і не тільки.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Щодо захисту прав кредиторів під час виділу товариства

Було прийнято рішення про створення шляхом виділу з товариства з обмеженою відповідальністю "А" нової юридичної особи – "Б", затверджено статут товариства "Б" тощо. Товариству "Б" було передано поточну кредиторську заборгованість (є рішення суду щодо стягнення з товариства "А" заборгованості). Як дізнатися, чи було дотримано процедуру виділу?

Особлива думка
4 принципи досягнення успіху для керівника

Що спільного між емпатією, аналізом даних, тімбілдінгом і прозорістю? Це ті 4 принципи, котрих має дотримуватися сучасний керівник, якщо бажає досягти успіху.

Аутсорсинг функції внутрішнього аудиту як нова послуга аудиторських фірм: бути чи не бути?

Тримати лідерські позиції на ринку аудиторських послуг дедалі важче. Клієнти стають більш вимогливими, а завдання – складнішими. Висока конкуренція є драйвером розвитку для аудиторських фірм, які не дають собі зупинятися бодай на мить. У світі (а віднедавна і в Україні) аудиторські фірми пропонують клієнтам послуги із внутрішнього аудиту на умовах аутсорсингу. Наскільки вони є затребуваними та чи варто робити на них ставку – розповімо в статті.

Читати всю статтю...
Посилюючи незалежність, або Тенденції оновленого Кодексу етики професійних бухгалтерів

У жовтні 2018 р. міжнародна ділова спільнота відсвяткувала Всесвітній день етики. До цієї події активно долучилися аудитори та професійні бухгалтери, адже етичні питання в їхній роботі посідають чільне місце, безпосередньо впливаючи на результат професійної діяльності. З нагоди Всесвітнього дня етики в усьому світі відбувалися різноманітні тематичні заходи, під час яких, зокрема, обговорювали особливості нового Кодексу етики професійних бухгалтерів. Розгляньмо їх докладніше.

Співрозмовник
Фінансова стабілізація підприємства: практичний кейс

18 жовтня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила Кодекс України з процедур банкрутства. Дата набрання чинності й уведення в дію – через шість місяців із дня його офіційного опублікування. Систематизований кодифікований акт має підвищити ефективність процедур банкрутства з метою покращення інвестиційної привабливості українського ринку й забезпечення легкості ведення бізнесу в Україні.

Що було вирішено змінити в МСФЗ 17 і що вирішили не чіпати

З огляду на виняткову важливість цієї теми, віднедавна (останні кілька місяців) Рада з МСФЗ (далі – Рада), на додаток до щомісячних аудіозвітів за підсумками останніх засідань, розміщує також окремі звіти з МСФЗ 17, які веде член IASB Даррел Скотт (Darrel Scott). Нагадаємо, на останній цього року грудневій зустрічі Рада не просто обговорювала можливість унесення змін до стандарту зі страхових контрактів, але вже, по суті, розпочала обговорення списку можливих змін, сформульованих у відповідь на зазначені користувачами проблеми з упровадженням. Ці 13 тем долучено як доважок до найпершого питання, з якого IASB розпочала, – мається на увазі перенесення дати набрання чинності на 1 січня 2022 року.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua