Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№11
Листопад 2018
Від редактора:
Вітаємо, шановні читачі!
Раді черговій зустрічі з вами на сторінках видання Вісник МСФЗ (в Україні).
Сьогодні в номері:
– підсумки листопада від Ради з МСФЗ;
– МСФЗ 17 можуть відкласти на рік;
– як має змінитися податкове середовище України в межах Плану дій BEPS;
– як у консолідов...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Звіт про платежі на користь держави: хто та як має його складати

Закон України "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" від 18.09.2018 р. № 2545-VIII 

Підсумки листопада від Ради з МСФЗ

Обговорення результатів листопадового засідання Ради з МСФЗ проходить цього разу без голови Ханса Хугерворста (Hans Hoogervorst), зате за участі віце-голови Сью Ллойд (Sue Lloyd) і члена IASB Даррела Скотта (Darrel Scott). Даррел продовжує тему МСФЗ 17 і розповідає про причини, що спонукали Раду прислухатися до думки багатьох учасників ринку й усе-таки відстрочити дату офіційного набрання чинності новим стандартом. Сью підводить підсумки останніх обговорень проекту за основними формами звітності, зокрема про можливе внесення ще одного проміжного підсумку EBITDA до обов'язкового змісту звіту про доходи. Також у процесі презентації учасники обговорюють ряд інших тем, у тому числі менеджерські звіти та їх основні завдання, класифікацію зобов'язань в МСБО 1, проект із тарифного регулювання, а також те, чому Рада з МСФЗ все-таки не додала окремого проекту щодо криптовалют до свого робочого плану.

Читати всю статтю...
Як має змінитися податкове середовище України в межах Плану дій BEPS – підсумки першого Форуму #BEPSinUA
Що включати в Звіт про управління: Мінфін спроектував методрекомендації
МЕРТ оприлюднив проекти постанов про граничні строки розрахунків для експортно-імпортних операцій та винятки до них
"Нерезидентські" коригування – за підсумками року: з'явилася обнадійлива УПК

наказ Мінфіну "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо застосування положень підпунктів 140.5.4, 140.5.6 пункту 140.5 статті 140 Податкового кодексу України стосовно визначення податкового (звітного) періоду для коригування фінансового результату до оподаткування" від 14.11.2018 р. № 887  

Нова Технологічна ініціатива Фонду МСФЗ
МСФЗ 17 можуть відкласти на рік
Британський FRC на допомогу компаніям надав два огляди – щодо МСФЗ 9 і МСФЗ 15
Абетка реформи небанківського сектору

Нацбанк відповідає на питання учасників ринку.

Нацбанк розробив нормативку для нового валютного регулювання
Як відкрити рахунок на офшорну структуру в банку Туреччини

Якщо вам цікава можливість мати рахунок для іноземної офшорної або низькоподаткової компанії, пропонуємо ознайомитися з інформацією про відкриття рахунку в одному з банків Туреччини.

Тема номера
DOING BUSINESS: загальна тенденція та Україна

Doing Business – це рейтинг Світового банку, що існує з 2003 року. Дані цього рейтингу на наступний рік готують станом на 1 травня, а публікують зазвичай восени поточного року. У межах дослідження відбувається збір й аналіз комплексних кількісних даних за 10 напрямами (індикаторами) для зіставлення умов регулювання підприємницької діяльності між країнами і в динаміці. Основна мета проекту – спонукати країни до більш ефективного регулювання й забезпечити вимірні орієнтири для проведення реформ.

Підвищення позиції України в рейтингу Світового банку Doing Business є одним із ключових стратегічних індикаторів реалізації Стратегії сталого розвитку "Україна – 2020", затвердженої Указом Президента України від 12.01.2015 р. № 5/2015.

Прикладна аналітика
Застосування технік оцінювання в трансфертному ціноутворенні

Методи обґрунтування цін на предмет відповідності принципу "витягнутої руки" – мабуть, один із небагатьох пунктів ст. 39 ПКУ, який не зазнав жодних змін із 2013 року – початку дії правил трансфертного ціноутворення в Україні. У цій статті йтиметься про альтернативні підходи до обґрунтування контрольованих операцій, широко використовуваних нашими західними сусідами.

Деофшоризація та прозорість: як зберегти бізнес

За найбільш консервативними оцінками OECD, втрати світових доходів від податку на прибуток унаслідок заниження оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування становить 100 – 240 млрд дол. щорічно. Це кошти, які осідають на рахунках дуже обмеженої частини населення та відповідно не сприяють розвиткові світової економіки.

За даними World Inequality Report 2018, частка 1 % багатих людей у глобальному доході стрімко зростає, тоді як частка 50 % знижується. OECD наголошує на прямому зв'язку агресивних податкових практик великих і середніх корпорацій та посиленні нерівності.

Автоматичний обмін податковою інформацією за стандартом CRS

Тема автоматичного обміну податковою інформацією за стандартом CRS (Common Reporting Standart) не нова, оскільки її неодноразово висвітлювали ЗМІ й виносили на обговорення на конференціях і форумах.

Однак, як засвідчує практика спілкування з клієнтами, на жаль, багато хто не сприйняли інформацію належним чином або ж не надали ваги суті цього процесу.

ТЦУ-документація: структура та стислий зміст

Зазвичай документація сприймається бухгалтерами як сукупність документів, створених у діяльності підприємства: договори, рахунки, платіжні доручення, виписки, акти, накладні, замовлення-наряди, накази й інші подібні документи, словом – усе те, що абсолютно не є документацією у системі трансфертного ціноутворення (далі – ТЦУ-документація).

Насправді ТЦУ-документація – це сукупність документів або єдиний документ, що складений у довільній формі й містить інформацію, вимоги до якої викладені в пп. 39.4.6 ПКУ.

Наша стаття – це практичне керівництво, як на підставі інформації, наданої в ПКУ, можна скласти зрозумілу й логічну структуру документа, що може бути визнаний як ТЦУ-документація

Як конкуренти можуть зруйнувати бізнес: основні способи протидії

Безумовно, конкурентна боротьба – досить поширене явище в усьому світі. У гонитві за прибутком підприємці відкривають нові сегменти ринку, упроваджують новітні технологічні розробки або ж пускають у хід інші радикальні методи. Саме на них ми й зупинимося.

Тиск через кримінальне провадження. Згідно з неперевіреними даними й чутками сьогодні можна за гроші розпочати кримінальне провадження проти будь-якої компанії. Це говорить про те, що ви маєте бути впевненими в своїх бізнес-процесах і максимально готовими до арештів рахунків, обшуків, перевірок тощо.

То з чого ж починають конкуренти?

Ефективні структури в іноземних юрисдикціях

У сучасному світі питання щодо необхідності іноземної структури для бізнесу залишається відкритим і актуальним.

Чому українські компанії використовують іноземний елемент у разі корпоративного структурування? Відповідаючи на це запитання, слід спочатку сказати про те, якою була ситуація з офшорами раніше, а потім говорити про зміни й альтернативні варіанти, зокрема на прикладі сусідньої Польщі.

Практика: експерти відповідають
Як у консолідованій звітності за звітний рік відобразити операції з внутрішньогрупових продажів попереднього року?
Трансформація фінансової звітності за МСФЗ: яке рішення прийняти до складових власного капіталу

Державне підприємство датою переходу на застосування МСФЗ визначило 01.01.2018. На цю дату на балансі підприємства у складі додаткового капіталу обліковуються залишки фонду розвитку виробництва (рах. 4261) та використання фонду розвитку виробництва (рах. 4262), які створені на підставі вимог наказу МФУ від 19.12.2006 р. № 1213. Яке рішення щодо таких складових власного капіталу має прийняти підприємство під час трансформації фінансової звітності за МСФЗ?

Кругозір
II Податковий форум ААУ Tax&Business Talks

9 листопада відбувся II Податковий форум Tax&Business Talks, організований Асоціацією адвокатів України. Провідні юристи в галузі податкового права зібралися, щоб обговорити найактуальніші питання, зокрема щодо проблем і перспектив податкового законодавства, трансфертного ціноутворення та податку на виведений капітал, кримінальної відповідальності у сфері оподаткування тощо, поділитися практичним досвідом.

Конференція "Практика постановки управлінського обліку та бюджетування"

СІМА разом із партнерами провела конференцію, тематика якої спрямована на практику впровадження управлінського обліку в реальному бізнесі.

Найпоширеніші помилки фінансової звітності неприбуткової організації

На галузевій конференції Американського інституту дипломованих (сертифікованих) бухгалтерів (AICPA), що відбулася в червні під Вашингтоном, Денніс Морроне розповів про загальні помилки, які найчастіше трапляються під час складання фінансової звітності неприбуткових організацій.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua