лист Мінфіну від 24.09.2018 р. № 35210-06-5/24914
роз'яснення з розділу 102.13 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ
Кодекс із процедур банкрутства (на основі законопроекту № 8060 "Кодекс України з процедур банкрутства")
проект закону України "Про основні засади діяльності органів державного фінансового контролю" від 17.09.2018 р. № 9086
Після місячної перерви Рада з МСФЗ повертається з традиційним звітом за підсумками останнього засідання. Голова IASB Ганс Гугерворст (Hans Hoogervorst) поділився першими враженнями від нового офісу на Кенері-Ворф, потім перейшов до теми основних форм звітності та пояснив наслідки рішення перенести цей проект до категорії розроблення стандартів. Віце-голова Ради Сью Ллойд (Sue Lloyd) розказала про іншу важливу тему цього місяця – динамічне керування ризиками, а також поділилася подробицями останніх рішень, ухвалених Комітетом з інтерпретацій, який вона очолює. Серед них такі цікаві теми, як облік криптовалют та ICO. Веде бесіду, як завжди, керівник освітнього напряму Метт Тіллінг (Matt Tilling).
Такий аванс може стати платою за впровадження податку на виведений капітал
Для більшості читачів цієї статті інформація про чотири найпоширеніші класичні схеми використання посередником нерезидентної (офшорної) компанії в торговельних операціях задля зниження бази оподаткування, не є секретом. Але все-таки розглянемо подробиці, аби суть схем була зрозумілою навіть недосвідченому читачеві, а також обговоримо актуальність застосування існуючих схем у сьогоднішніх реаліях.
Розвиток міжнародної торгівлі між країнами, зокрема й в Україні, відіграє важливу роль у господарському розвитку країн і є потужним чинником економічного зростання. Ця сфера приваблива для використання схем мінімізації податків, оскільки за своєю природою міжнародна торгівля вразлива та підпадає під ризики, які дають змогу ухилятися від оподаткування з відносно низькою ймовірністю виявлення. Ці ризики охоплюють левову частку загального обсягу міжнародної торгівлі, оскільки практично немає обміну митною інформацією між країнами, є труднощі, пов'язані з обміном іноземної валюти, необхідної для міжнародної торгівлі, а також обмеженими є ресурси митних органів для виявлення незаконних торгових операцій.
Через невизначеності, властиві підприємницькій діяльності, окремі статті фінансової звітності можуть бути оцінені лише попередньо. Крім того, конкретні характеристики активу, зобов'язання чи компонента капіталу або основа чи метод вимірювання, визначені МСФЗ, можуть призвести до виникнення потреби в попередньому оцінюванні будь-якої статті фінансового звіту, що зрештою може спричинити податкові наслідки для підприємства.
Коли ви створюєте компанію, варто визначитися наперед, як будете її залишати. Варіантів вистачає: злиття або поглинання, передання спадкоємцеві, первинне публічне розміщення (IPO), викуп керівництвом і т. д. У будь-якому разі планування стратегії виходу з бізнесу настільки ж важливе, як і управління компанією.
Із 16 жовтня Мінфін створює робочу групу щодо криптовалют. Чому це правильно та важливо для ринку?
Навіть в епоху нестабільності багатьох людей цікавить питання, як примножити вже наявні капітали. Варіант банального розміщення коштів у вигляді банківського вкладу з фіксованою ставкою дохідності може не приваблювати з різних причин, тому потенційні інвестори часто розглядають такий варіант збільшення капіталу, як інвестиції в бізнес. Деякі способи здійснення цих інвестицій розглянемо в статті.
Господарські відносини з іноземними компаніями завжди були під особливим контролем податківців. Не секрет, що такі операції можуть стати в нагоді, якщо йдеться про оптимізацію податкового навантаження для вітчизняного середнього та великого бізнесу. У такому випадку податок на доходи нерезидентів (так званий "податок на репатріацію") за загальною ставкою в розмірі 15 відсотків (п. 141.4 ст. 141 ПКУ) у зв'язку із застосуванням положень угод про уникнення подвійного оподаткування (далі – міжнародні договори) не сплачують або сплачують у значно меншому розмірі.
Валютне законодавство України досить складне й надмірно зарегульоване. Протягом багатьох років фізичні особи – громадяни України були обмежені в своїх діях щодо руху валютних цінностей.
Процедуру переоцінки активів бухгалтери зі стажем використовують у креативному обліку. Під креативним обліком розуміють сукупність законних методів, за допомогою яких підвищується привабливість фінансової звітності для заінтересованих осіб і знижується податковий тягар для компанії. У нас провідний напрям креативного обліку – це творче використання альтернативних варіантів облікової політики з метою оптимізації оподаткування. У цій же статті розглянемо деякі способи такої оптимізації з використанням процедури переоцінки активів.
Фонд МСФЗ випустив оновлення до Таксономії МСФЗ версії 2018 року, присвячені поширеним практикам застосування стандарту з оцінки справедливої вартості (IFRS 13). І ось на початку жовтня з'явився відеоогляд. Оскільки зміни ще не остаточні й перебувають до 19 листопада на стадії консультування, вважаємо, що буде корисно згадати, що було запропоновано нового.
29 березня 2018 року Рада з МСФЗ випустила нову версію Концептуальних основ фінансової звітності (Концепції). Ця подія ознаменовує завершення багаторічного проекту, одного із найзначніших у діяльності Ради з МСФЗ за останні 20 років. Нова версія Концепції набуває чинності для обов'язкового застосування компаніями зі звітності за 2020 рік.
У своєму блозі Tax Research UK (і у своїй, треба зауважити, традиційно досить жорсткій манері) британський фінансовий експерт Річард Мерфі (Richard Murphy) пропонує сьогодні ні багато ні мало передати історії Міжнародні стандарти фінансової звітності, оскільки вважає, що вони дають інвесторам дуже мало інформації для прийняття ділових рішень.
Від ERP-фахівця до аналітика: нові можливості для бухгалтерів.