Надано рекомендації банкам і небанківським фінустановам, що здійснюють переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.
Прийнято вважати, що криптовалюта не знає меж. Коли ми торгуємо біткойнами або, наприклад, отримуємо в них оплату за нашу працю, це не викликає сумнівів. Однак який стан справ із можливістю розраховуватися біткойнами за безпосередні товари та послуги? Очевидно, що зараз в одних країнах і містах така можливість є реально, а в інших це все ще складно.
Звертаємо увагу реальних і потенційно майбутніх власників естонських компаній: у зв'язку з набранням чинності поправками до Закону про протидію відмиванню грошей і фінансуванню тероризму з 01.09.2018 усі юридичні особи, зареєстровані в Естонії, зобов'язані внести до Комерційного регістру дані про реальних бенефіціарів.
Як же все-таки буде існувати система валютного регулювання в Україні після того, як завершиться перехідний період? Який вплив оновлена законодавча база матиме на зовнішньоекономічну діяльність? Та чи надасть ЗУ про валюту свободу українцям під час здійснення валютних операцій?
Закон України "Про валюту і валютні операції" від 21.06.2018 р. № 2473-VIII
листи Мінфіну від 23.08.2018 р. № 35210-07-10/22399 і ДФС від 22.08.2018 p. № 27209/6/99-99-15-02-01-15
З урахуванням труднощів, які виникають у власників нерезидентних компаній під час відкриття корпоративних рахунків на свої безподаткові та низькоподаткові юрисдикції, альтернативою банківським рахункам можуть стати бізнес-акаунти в платіжних системах.
Ми продовжуємо розглядати загальні організаційні питання, пов'язані із замовленням аудиторських послуг. Раніше ми розкривали тему доцільності аудиту для власника як із погляду проблем, які здатен виявити і висвітлити аудитор, так і з погляду можливостей для зростання й удосконалення діяльності, які можуть отримати менеджери та власники бізнесу від замовлення аудиторських послуг.
Багато компаній із підвищенням порога виручки з 50 до 150 мільйонів гривень (починаючи з 2017 року) зітхнули з полегшенням, думаючи, що трансферне ціноутворення (далі – ТЦУ) їх більше не торкнеться. Також на ТЦУ не звертали уваги й фірми, які не дотягували до 50 мільйонів. Як же Вам може стати в пригоді використання принципу "витягнутої руки", якщо у Вашої компанії немає контрольованих операцій?
Економіка Китаю безперервно розвивається. З кожним роком країна стає дедалі сильнішою. Для того щоб розуміти, що відбувається, і залишатися в курсі стрімких змін, варто розглянути ці шість графіків, які підготував Світовий економічний форум.
Будь-який бізнес – це як можливість отримати прибуток, так і небезпека його втратити. Звідки беруться ризики та як на них реагувати – розповідаємо в нашій статті.
Наше підприємство отримало кредит в українському банку. Наша материнська компанія із США уклала з банком договір гарантії, відповідно до якого у випадку неспроможності нашого підприємства як Позичальника вчасно погасити кредит материнська компанія (Гарант) погасить зобов'язання за ним повною мірою по кредиту банку. Завдяки такій гарантії наш відсоток по кредиту становить меншу суму.
Наше підприємство та нерезидент-гарант уклали двосторонній договір "Договір про надання послуг гарантії", згідно з яким ми погоджуємося сплатити гаранту винагороду за надання послуг гарантії. Вона розраховується у відсотках від залишку кредиту банку на початок кожного кварталу.
Чи можуть контролери трактувати плату за послуги гарантії нерезиденту як проценти? Чи треба ці суми обкладати податком на репатріацію?
Працівник СТО, імпортуючи партію б/в запчастин до автомобілів, під час проходження митного контролю як підставу для переміщення товару подав інвойс, що містить неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості (зокрема, неправдиві відомості про фактурну вартість). Це трапилося у 2016 році. Чи загрожує щось нині, зі спливом двох років, підприємству - власнику СТО?
Мисліть широко, будьте надійним партнером і постійно прагніть професійного зростання.