Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09
Вересень 2018
Від редактора:
Добридень, шановні читачі!
Раді черговій зустрічі з вами на сторінках видання Вісник МСФЗ (в Україні).
У цьому номері ми вирішили поговорити про валютний закон, який обіцяє нечувану лібералізацію валютних операцій для суб'єктів ЗЕД. При цьому Нацбанк дістав чималу свободу в регламентуванні вал...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Нацбанк узявся за кримінальні схеми з платіжними терміналами

Надано рекомендації банкам і небанківським фінустановам, що здійснюють переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

До Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з Австрією внесуть зміни
Україна очікує на амністію зарубіжного капіталу
ТОП-10 міст світу для зручності розрахунків криптовалютою

Прийнято вважати, що криптовалюта не знає меж. Коли ми торгуємо біткойнами або, наприклад, отримуємо в них оплату за нашу працю, це не викликає сумнівів. Однак який стан справ із можливістю розраховуватися біткойнами за безпосередні товари та послуги? Очевидно, що зараз в одних країнах і містах така можливість є реально, а в інших це все ще складно.

З 9 серпня для здійснення міжнародних фінансових транзакцій можна одержати код LEI
До уваги реальних і потенційних власників естонських компаній

Звертаємо увагу реальних і потенційно майбутніх власників естонських компаній: у зв'язку з набранням чинності поправками до Закону про протидію відмиванню грошей і фінансуванню тероризму з 01.09.2018 усі юридичні особи, зареєстровані в Естонії, зобов'язані внести до Комерційного регістру дані про реальних бенефіціарів.

Читати всю статтю...
Тема номера
НБУ оприлюднив проект структури майбутнього валютного регулювання
Валютне регулювання – 2018: вплив на ЗЕД

Як же все-таки буде існувати система валютного регулювання в Україні після того, як завершиться перехідний період? Який вплив оновлена законодавча база матиме на зовнішньоекономічну діяльність? Та чи надасть ЗУ про валюту свободу українцям під час здійснення валютних операцій?

Закон України "Про валюту і валютні операції" – головне, не переоцінити
Прикладна аналітика
Оновлена Таксономія МСФЗ - 2018
Закон про валюту: чи чекати повної свободи в розрахунках із нерезидентами

Закон України "Про валюту і валютні операції" від 21.06.2018 р. № 2473-VIII 

Проміжна звітність за МСФЗ: складати можна стисло, але все одно повноформатно

листи Мінфіну від 23.08.2018 р. № 35210-07-10/22399 і ДФС від 22.08.2018 p. № 27209/6/99-99-15-02-01-15

Криптовалюта: проблеми оподаткування
ОЕСР оновила керівництво з покраїнової звітності
Уцінка напівфабрикатів за МСФЗ
Платіжні системи як альтернатива корпоративним банківським рахункам

З урахуванням труднощів, які виникають у власників нерезидентних компаній під час відкриття корпоративних рахунків на свої безподаткові та низькоподаткові юрисдикції, альтернативою банківським рахункам можуть стати бізнес-акаунти в платіжних системах.

5 важливих ознак професійного аудитора, якому можна довірити перевірку власного бізнесу

Ми продовжуємо розглядати загальні організаційні питання, пов'язані із замовленням аудиторських послуг. Раніше ми розкривали тему доцільності аудиту для власника як із погляду проблем, які здатен виявити і висвітлити аудитор, так і з погляду можливостей для зростання й удосконалення діяльності, які можуть отримати менеджери та власники бізнесу від замовлення аудиторських послуг.

Чи треба задумуватися про ТЦУ, якщо немає КО?

Багато компаній із підвищенням порога виручки з 50 до 150 мільйонів гривень (починаючи з 2017 року) зітхнули з полегшенням, думаючи, що трансферне ціноутворення (далі – ТЦУ) їх більше не торкнеться. Також на ТЦУ не звертали уваги й фірми, які не дотягували до 50 мільйонів. Як же Вам може стати в пригоді використання принципу "витягнутої руки", якщо у Вашої компанії немає контрольованих операцій?

Читати всю статтю...
Шість графіків про економіку Китаю у 2018 році

Економіка Китаю безперервно розвивається. З кожним роком країна стає дедалі сильнішою. Для того щоб розуміти, що відбувається, і залишатися в курсі стрімких змін, варто розглянути ці шість графіків, які підготував Світовий економічний форум.

Ризик-менеджмент: кому й коли це потрібно

Будь-який бізнес – це як можливість отримати прибуток, так і небезпека його втратити. Звідки беруться ризики та як на них реагувати – розповідаємо в нашій статті.

Практика: експерти відповідають
Нерезидент надає послуги гарантії за кредитом: чи буде податок на репатріацію

Наше підприємство отримало кредит в українському банку. Наша материнська компанія із США уклала з банком договір гарантії, відповідно до якого у випадку неспроможності нашого підприємства як Позичальника вчасно погасити кредит материнська компанія (Гарант) погасить зобов'язання за ним повною мірою по кредиту банку. Завдяки такій гарантії наш відсоток по кредиту становить меншу суму.

Наше підприємство та нерезидент-гарант уклали двосторонній договір "Договір про надання послуг гарантії", згідно з яким ми погоджуємося сплатити гаранту винагороду за надання послуг гарантії. Вона розраховується у відсотках від залишку кредиту банку на початок кожного кварталу.

Чи можуть контролери трактувати плату за послуги гарантії нерезиденту як проценти? Чи треба ці суми обкладати податком на репатріацію?

Занижено вартість товару під час його переміщення через митний кордон: протягом якого строку можуть оштрафувати

Працівник СТО, імпортуючи партію б/в запчастин до автомобілів, під час проходження митного контролю як підставу для переміщення товару подав інвойс, що містить неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості (зокрема, неправдиві відомості про фактурну вартість). Це трапилося у 2016 році. Чи загрожує щось нині, зі спливом двох років, підприємству - власнику СТО?

Кругозір
Український OLAF. Яким бути Національному бюро фінансової безпеки?
Рекомендації для нового покоління фінансових директорів від тих, хто "з'їв собаку"

Мисліть широко, будьте надійним партнером і постійно прагніть професійного зростання.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua