Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№04
Квітень 2018
Від редактора:
Шановні читачі! Раді черговій зустрічі на сторінках видання.
Традиційно ознайомимо вас із найбільш значущими новинами у сфері МСФЗ і суміжних галузях. Зокрема, поговоримо про переглянуті Концептуальні основи, дізнаємося, що думає про них голова Ради з МСФЗ Ганс Гугерворст.
Крім того, розглянем...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Самостійне коригування ціни контрольованих операцій і сум податкових зобов'язань
Відповідальність за неподання звіту про контрольовані операції
Позначок про наявність МСФЗ-приміток у прибутковій декларації не ставимо

роз'яснення з розділу 102.23.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Чи вважаються контрольованими операції сільгоспвиробника під час перебування на спрощеній системі

Державна фіскальна служба в індивідуальній податковій консультації від 21.03.2018 р. № 1153/6/99-99-15-02-02-15/ІПК надала пояснення стосовно того, чи визнаватимуть господарські операції сільськогосподарського товаровиробника – платника єдиного податку четвертої групи з реалізації продукції на експорт контрольованими.

Читати всю статтю...
Зустрічні звірки проводитимуть і для контрольованих операцій

Постановою від 04.04.2018 р. № 240 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок.

Читати всю статтю...
Коригування фінрезультату за товарами, придбаними в нерезидента

Державна фіскальна служба України нагадала про необхідність проведення коригування фінансового результату за товарами, які придбано в нерезидентів, зареєстрованих у державах (на територіях), унесених до Переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим пп. 39.2.1.2 Податкового кодексу України.

Читати всю статтю...
Не пропустіть! Зміни в податкових конвенціях

Нові податкові конвенції підписано між Кіпром і Великобританією та Україною та Катаром. Разом з цим Кабмін схвалив проект Протоколу між Урядом України та Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до спільної податкової Конвенції. Детальніше про зміни – у матеріалі.

Читати всю статтю...
Система подання електронної фінзвітності – coming soon
Переглянуті Концептуальні основи МСФЗ

Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності випустила переглянуту версію Концептуальних основ, що лежать в основі МСФЗ. У Концептуальних основах містяться фундаментальні концепції фінансової звітності, що спрямовують IASB у розробленні стандартів. Це забезпечує концептуальну послідовність обліку схожих між собою транзакцій, а також слугує джерелом корисної інформації для інвесторів та інших категорій користувачів.

Читати всю статтю...
Як емітенти повідомлятимуть про публічну пропозицію цінних паперів?
Облікова ставка НБУ залишилася незмінною
Штрафи з ТЦУ-звітності: роз'яснення фіскалів

Податківці про особливості застосування штрафних санкцій у разі порушення порядку подання Звіту про контрольовані операції

Прикладна аналітика
Захист бізнесу. Як осягти ікігаї безпеки

Відбувся III Міжнародний форум із захисту бізнесу, учасники якого постаралися ідентифікувати головні бізнес-загрози в Україні. Від чого ми захищаємо бізнес? Адже кримінальне переслідування – це лише один з аспектів, якого слід побоюватися. Важливо визначити, із чого має складатися безпека і які можуть бути загрози.

Міжнародний досвід: корпоративні договори за англійським правом
Корпоративні договори. Зарубіжна практика
Пеня за порушення строків розрахунків в іноземній валюті. Верховний Суд навів лад
Світові податкові реформи: виклики сьогодення

Податкові системи, будучи найдієвішим інструментом державного регулювання соціальних та економічних процесів, насамперед зазнають реформування. Досвід економічно розвинутих країн засвідчує, що лише на основі глибокого осмислення процесів, що відбуваються в оподаткуванні, пошуку нових рішень і компромісів вдається реалізувати на практиці необхідні перетворення. Зважаючи на високий ступінь залежності української економіки від світових економічних тенденцій, розглянемо низку актуальних податкових реформ сьогодення, які сколихнули міжнародну спільноту. Зауважимо, що вивчення міжнародної практики вдосконалення податкової системи в обраних для аналізу країнах не можна вважати вичерпним, адже країни автор обрав за суб'єктивним принципом у контексті виокремлення останніх податкових новин. Тому це лише актуалізує зазначену тему в межах подальших науково-практичних досліджень.

Одиниці вимірювання в МСФЗ 17 і чому вони такі важливі

У невеликій статті, присвяченій новому стандарту МСФЗ 17 "Договори страхування", Даррел Скотт (Darrel Scott), член Ради з МСФЗ, ділиться зі світовими інвесторами своїм баченням того, як нові вимоги сприятимуть відображенню реального фінансового стану емітента. Зауважимо, що чинні поки що правила (МСФЗ 4) багато хто сприймає як досить нечіткі, тож звітність компаній у різних країнах може дуже відрізнятися. Через це для порівняння страховиків між собою в основному покладаються на готівку, яку вони генерують, або статутний капітал. Очікується, що МСФЗ 17 після набрання чинності проллє світло на перспективи зростання прибутку страхових організацій із часом і допоможе інвесторам ухвалювати інформовані рішення. Стаття Даррела Скотта вийшла в межах останнього випуску "Інвесторських перспектив" – серії періодичних публікацій від Ради з МСФЗ, орієнтованих переважно на представників інвесторської спільноти.

Читати всю статтю...
Як поєднувати інновації та керування ризиками

Якщо компанія прагне процвітати в діловому середовищі, яке швидко розвивається, інновації стають частиною "ДНК" компанії. Однак, щоб не зійти з дистанції передчасно, а "стрибки в невідомість" були вдалими, компаніям не обійтися без підготовки, тестування й керування ризиками.

Практика: експерти відповідають
Як змінити директора ТОВ, якщо його учасник, власник 70 % статутного капіталу, помер?

Дано: товариство з обмеженою відповідальністю, один із учасників якого, власник 70 % статутного капіталу, раптово помер. А оcь чого не дано, то це відповіді на запитання: як учасникам, що залишилися, змінити директора такого товариства, не чекаючи вступу в нього спадкоємців померлого?

Як показати заміну компонента основного засобу в бухобліку згідно з МСФЗ

Підприємство є великим платником податків, займається виготовленням трубок та ампул медичних. На підприємстві є 2 скловарні печі, у кожної – свій інвентарний номер. Через кожні 3 – 4 роки у зв'язку з тим, що вогнетривка цегла й металеві конструкції зношуються (вигорають від високих температур), печі розбирають і складають із нових матеріалів (вогнетривка цегла, металеві конструкції). До 2015 року всі ці витрати зараховували до ремонту печі й списували через 91 рахунок.

У 2015 році на одній із печей було проведено реконструкцію – змінено технологію варіння скла (системи управління печі, електропостачання, газопостачання, обдування). Уся сума з реконструкції зі складеного нового купола печі з вогнетривкої цегли й металевих конструкцій (мільйони гривень) збільшила первісну вартість печі, а також на 12 років було збільшено строк її експлуатації. Минуло 3 роки, час змінювати вогнетривку цеглу й металеві конструкції, тобто робити ремонт. Необхідно для цього зупинити піч, щоб її розібрати й зібрати наново. Системи управління печі, електропостачання, газопостачання, обдування залишаться незмінними. Балансова вартість печі становить 59 млн грн, строк її експлуатації – до 2032 року.

Запитання:

Як правильно показати цю операцію в бухобліку згідно з МСФЗ: затрати з демонтажу й монтажу капіталізувати чи списати на витрати періоду? Якщо капіталізувати, то чи треба збільшувати балансову вартість на вартість замінених матеріалів? Як її розрахувати, якщо в печі один інвентарний номер, тобто балансова вартість печі 59 млн грн, а строк експлуатації до 2032 року? Чи амортизувати піч у період заміни, адже системи управління печі, електропостачання, газопостачання, обдування залишаться незмінними?

Читати всю статтю...
Особлива думка
Ескроу-рахунок і нові можливості для бізнесу
Світові тенденції деофшоризації

Директор КАС Груп Володимир Гаркуша проаналізував, як процес деофшоризації впливає на бізнес-клімат у різних країнах.

Читати всю статтю...
Податок на виведений капітал: за і проти
Кругозір
Цікаві та корисні заходи в травні
Як блокчейн може вплинути на аудит та інші види перевірок

Незважаючи на те що нова технологія блокчейн може значно змінити аудит фінансової звітності, фахівці з бухгалтерського обліку як і раніше будуть грати важливу роль у проведенні аудиту й, крім того, зможуть знайти для себе нові можливості, пов'язані з цією технологією. Принаймні так стверджують недавні дослідження.

Кібербезпека: нові труднощі чи нові можливості?

Компанії шукають незалежну атестацію системи кібербезпеки, уважаючи її більш ефективною, ніж внутрішні висновки головного технічного директора компанії чи віце-президента з IТ.

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua