Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№12
Грудень 2017
Від редактора:
Вітаю, дорогі читачі!
У цьому передсвятковому номері ми вирішили поділитися важливою та корисною інформацією зі світу МСФЗ і суміжних галузей.
Тема сьогоднішнього випуску – перехід на МСФЗ. Адже перехід на складання фінансової звітності за МСФЗ із наступного року, навіть для деяких підприємств...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Банк може укласти з клієнтом договір щодо продажу валюти на засадах "том" або "спот" за певних умов
Особливості самостійного коригування ціни контрольованої операції
Планові перевірки дотримання вимог валютного законодавства НБУ проводитиме рідше
Актуалізовано Порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказування інвалюти за межі України
Реформі аудиту – бути!
В уряді обіцяють замінити систему нагляду за бізнесом на управління ризиками

Стратегія реформування системи держконтролю передбачає нагляд за дотриманням тільки ключових вимог, а також створення єдиного онлайн-порталу про перевірки

Фінансовий сектор отримає єдину систему фінансової звітності
Фонд МСФЗ оприлюднив пропозиції щодо чергових поліпшень таксономії – 2017
Євросоюз визначив Чорний список офшорів

5 грудня 2017 року Єврокомісія оприлюднила перелік офшорних юрисдикцій, до яких може бути застосовано санкції та співпраця з якими може мати ускладнення для контрагентів.

Спільна заява фінансових регуляторів щодо статусу криптовалют в Україні

Фінансові регулятори переконані, що складна правова природа криптовалют не дає змоги визнати їх ані грошовими коштами, ані валютою і платіжним засобом іншої країни, ані валютною цінністю, ані електронними грошима, ані цінними паперами, ані грошовим сурогатом.

Нарахування роялті: визнання операцій контрольованими
Як коригувати ціни контрольованих операцій, проведених до 2017 року: позиція суду
Як емітентам цінних паперів не потрапити під ознаки фіктивності

З 07.12.2017 набуло чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку "Про затвердження Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності".

Заповнення Повідомлення про укладання форвардного або ф'ючерсного контракту
Тема номера
Переходимо з 2018 року на МСФЗ 9 "Фінансові інструменти"
Як банкам перейти на МСФЗ 9

лист НБУ України від 13.12.2017 р. № 60-0004/83906 

Паралельний облік, трансляція і... трансформація

Ви все-таки переходите на МСФЗ і не знаєте з чого почати, куди бігти, у кого питати і що робити? Спокійно. Починати потрібно з теоретичної підготовки, а далі за роботу візьмемося разом. Тож почнемо з основних понять...

Прикладна аналітика
Зміни в принципах бухобліку

З 1 січня 2018 року набувають чинності зміни до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі – Закон про бухоблік). Змін чимало, вони важливі, але в статті зосередимо увагу на змінах основних принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Податкова прозорість та обмін інформацією: передумови й особливості реалізації в Україні

Основною тенденцією в розвитку українського законодавства останніх років, без сумніву, стала деофшоризація, ввібравши в себе цілий комплекс державних завдань, реалізовуваних у різних державних сферах, таких як податкове законодавство, валютний контроль, боротьба з відмиванням грошових коштів, регулювання державних закупівель тощо.

Підходи до складання МСФЗ-звітності

У разі переходу на МСФЗ у підприємства є три варіанти складання фінансової звітності за МСФЗ у періоді, що передує першому звітному періоду за МСФЗ. Такий період називають ще першим порівняльним. Тож для складання звітності в першому порівняльному періоді можна скористатись:

– паралельним обліком;

– трансляцією;

– трансформацією.

Консолідація професій бухгалтера й аудитора: крига скресла

24 листопада 2017 року в Прес-центрі ІА "ЛІГАБізнесІнформ" дві найбільші професійні організації: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) і Спілка аудиторів України (САУ), підписали Меморандум про консолідацію професій бухгалтера й аудитора. Що це означає для професії та які цілі консолідації, ми розповімо в статті.

Оцінка кредитного ризику відповідно до МСФЗ 9

У 2018 році почне діяти МСФЗ 9, який передбачає розрахунок втрат за кредитами згідно з принципом очікуваних збитків. Українські банки також продовжать оцінювати кредитний ризик (пруденційні резерви) відповідно до Постанови Правління Нацбанку від 30.06.2016 № 351 (далі – Постанова № 351). Запровадження Постанови № 351 із 2017 року спонукало банки переоцінити якість кредитного портфеля за принципом очікуваних збитків, а тому перехід на МСФЗ 9 здебільшого не матиме значного впливу на рівень регулятивного капіталу фінансових установ.

Витрати на укладання й виконання договору згідно з МСФЗ 15

Акемі Міура, фахівець із визнання виручки, досліджує питання про те, чи повинна організація визнавати витрати за договором як актив за МСФЗ 15.

Які запитання ставлять інвестори щодо IFRS 17?

Півроку тому Рада з МСФЗ (IASB) опублікувала новий стандарт, присвячений обліку договорів страхування, – МСФЗ (IFRS) 17 "Договори страхування". Цей МСФЗ замінює вимоги до обліку договорів страхування згідно з МСФЗ 4 із 1 січня 2021 р.

Реєстрація бізнесу в США

У кожному штаті діють власні законодавство й регуляторні норми. У загальному випадку після того, як власник визначився зі структурою бізнесу, він проводить його реєстрацію. Утім для невеликих бізнес-структур, які не потребують реєстрації за законами штату, вона фактично може зводитися до отримання податкового ідентифікатора. А у випадку одноосібного бізнесу додаткова реєстрація в податковому органі як самозайнятої особи взагалі не є обов'язковою.

Читати всю статтю...
Бізнес у США: дозволи та ліцензування

Вимоги до ліцензування бізнесу або отримання додаткових дозволів встановлюють на федеральному, штатному та місцевому рівнях. Відповідно, для кожного виду діяльності та регіону цей реєстраційний процес матиме свої особливості.

Читати всю статтю...
США: організація бізнесу

Визначаючись із формою організації бізнесу, враховують локацію потенційних клієнтів і співробітників, вартість реєстрації бізнесу в певній юрисдикції, доступність юридичного, бухгалтерського та іншого фахового консультаційного супроводу.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Хто може підписувати ЗЕД-договір?

Згідно з внутрішніми розпорядженнями клієнта (юрособа, нерезидент) доповнення до нашого експортного договору з його боку підписав не директор відповідно до статуту, а за довіреністю їхній менеджер. Банк в Україні поінформував, що йому не потрібна копія цієї довіреності, оскільки це внутрішній документ клієнта. Чи має право податкова вимагати від нас цю довіреність? Чи треба нам запитувати її в клієнта?

Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua