За якими ставками ввозитимуться європейські товари в межах угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС?
Державна фіскальна служба України надала роз'яснення стосовно використання Настанов ОЕСР у вітчизняній практиці з питань трансфертного ціноутворення (лист ДФСУ від 15.08.2017 р. № 1615/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).
Зовсім нещодавно завершилась кампанія декларування контрольованих операцій, здійснених платниками податків у 2016 році. У контексті цього актуальним є питання відповідальності за помилки, допущені в поданому Звіті про контрольовані операції (далі – Звіт).
У період кампанії звітування про контрольовані операції за підсумками 2016 року ДФСУ видала практичні рекомендації щодо моніторингу КО.
проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)" від 16.06.2017 р. № 4646-д
МСФЗ 9 "Фінансові інструменти", який випустила в липні 2014 року Рада з МСФЗ (International Accounting Standards Board (IASB)), поєднав остаточні вимоги трьох фаз проекту щодо фінансових інструментів – класифікація й оцінка, знецінення та облік хеджування.
У цій статті йтиметься безпосередньо про другу фазу, а саме про знецінення фінансових активів, які оцінюються за амортизованою вартістю чи справедливою вартістю, зміни якої відображаються в іншому сукупному доході.
У статті спробуємо пояснити, чому знижки не завжди настільки вигідні, як здається на перший погляд, а також поговоримо про те, як розрахувати розмір знижки виходячи з даних прибутку та продажів конкретної компанії.
Можливо, ви будете здивовані, дізнавшись, що не кожен бізнес може дозволити собі знижки. Адже знижки – це дорогий інструмент під час продажів!
Під час отримання маркетингових послуг від нерезидента слід урахувати низку нюансів. Зокрема, на такі послуги поширюються валютні обмеження, а оплачуються вони в іноземній валюті. У цій статті розглянемо такі особливості.
За договором позики з юрособою-нерезидентом (Чеська Республіка) підприємство щомісяця виплачує відсотки. Нерезидент надає довідку згідно зі ст. 103 ПКУ. У ДФС вимагають сплати податку на прибуток із суми відсотків у розмірі 5 %, посилаючись на п. 2 ст. 11 Конвенції між Україною та Чеською Республікою. Чи правомірні вимоги контролерів? Аналогічна ситуація щодо нерезидентів зі Словацької Республіки.
Посилення вимог до якості бухгалтерського обліку на українських підприємствах спричиняє особливу увагу до правильного оформлення й затвердження облікової політики та документообігу в компанії. Адже це забезпечить налагоджене й неперервне фіксування результатів господарської діяльності.
Що нове очікує на підприємства, які прийняли рішення (або змушені відповідно до закону) перейти на застосування міжнародних стандартів?
Репутація для аудиторської фірми – насправді безцінний актив. Найбільші аудиторські компанії світу бережуть її, як зіницю ока, миттєво реагуючи на будь-які намагання завдати шкоди бізнес-реноме. Гарну репутацію важко заробити й дуже легко знищити. Управління репутацією аудиторської компанії – пріоритетне завдання для її керівництва, адже репутація визначає успіх фірми загалом.