Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№10
Жовтень 2017
Від редактора:
Добрий день, шановні читачі!
Раді знову зустрітися з вами на сторінках видання Вісник МСФЗ.
У цьому номері ми вирішили поговорити про те, як у світлі змін до бухоблікового законодавства організувати облік за міжнародними стандартами. Довідаємося, що нового очікує підприємства, які прийняли (аб...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Вереснева зустріч Ради з МСФЗ
Останні оновлення від Ради з МСФЗ
Скільки коштуватиме бізнесу торгівля з Європою

За якими ставками ввозитимуться європейські товари в межах угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС?

Читати всю статтю...
ДФСУ про використання Настанов ОЕСР під час формування документів із трансфертного ціноутворення

Державна фіскальна служба України надала роз'яснення стосовно використання Настанов ОЕСР у вітчизняній практиці з питань трансфертного ціноутворення (лист ДФСУ від 15.08.2017 р. № 1615/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Читати всю статтю...
У Звіті неправильно вказали загальну суму контрольованих операцій: якою буде відповідальність

Зовсім нещодавно завершилась кампанія декларування контрольованих операцій, здійснених платниками податків у 2016 році. У контексті цього актуальним є питання відповідальності за помилки, допущені в поданому Звіті про контрольовані операції (далі – Звіт).

Читати всю статтю...
Моніторинг контрольованих операцій на практиці: як ДФСУ контролює повноту декларування операцій та визначає пов'язаних осіб

У період кампанії звітування про контрольовані операції за підсумками 2016 року ДФСУ видала практичні рекомендації щодо моніторингу КО.

Читати всю статтю...
Обіцяні зміни в системі бухобліку вже на підході: Парламент – "за", слово за Президентом

проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (щодо удосконалення деяких положень)" від 16.06.2017 р. № 4646-д  

Читати всю статтю...
Оновлено порядок повернення митних платежів
Експорт та імпорт яких товарів підлягатиме ліцензуванню у 2018 році
Банки зобов'язані письмово повідомляти своїх клієнтів про визнання їх пов'язаними особами
У парламенті продовжують пошук шляхів визнання криптовалют
Особливості ідентифікації трастів
Особливості застосування граничного строку розрахунків за експортними операціями
Тема номера
Модель очікуваних збитків згідно з МСФЗ 9

МСФЗ 9 "Фінансові інструменти", який випустила в липні 2014 року Рада з МСФЗ (International Accounting Standards Board (IASB)), поєднав остаточні вимоги трьох фаз проекту щодо фінансових інструментів – класифікація й оцінка, знецінення та облік хеджування.

У цій статті йтиметься безпосередньо про другу фазу, а саме про знецінення фінансових активів, які оцінюються за амортизованою вартістю чи справедливою вартістю, зміни якої відображаються в іншому сукупному доході.

Прикладна аналітика
Облік знижок за МСФЗ

У статті спробуємо пояснити, чому знижки не завжди настільки вигідні, як здається на перший погляд, а також поговоримо про те, як розрахувати розмір знижки виходячи з даних прибутку та продажів конкретної компанії.

Можливо, ви будете здивовані, дізнавшись, що не кожен бізнес може дозволити собі знижки. Адже знижки – це дорогий інструмент під час продажів!

Маркетингові послуги від нерезидента: особливості валютного регулювання й обліку

Під час отримання маркетингових послуг від нерезидента слід урахувати низку нюансів. Зокрема, на такі послуги поширюються валютні обмеження, а оплачуються вони в іноземній валюті. У цій статті розглянемо такі особливості.

Чи потрібно сплачувати податок на прибуток із суми відсотків за договором позики з юрособою-нерезидентом?

За договором позики з юрособою-нерезидентом (Чеська Республіка) підприємство щомісяця виплачує відсотки. Нерезидент надає довідку згідно зі ст. 103 ПКУ. У ДФС вимагають сплати податку на прибуток із суми відсотків у розмірі 5 %, посилаючись на п. 2 ст. 11 Конвенції між Україною та Чеською Республікою. Чи правомірні вимоги контролерів? Аналогічна ситуація щодо нерезидентів зі Словацької Республіки.

Вплив змін валютних курсів і визнання курсових різниць
Організація бухгалтерського обліку за МСФЗ

Посилення вимог до якості бухгалтерського обліку на українських підприємствах спричиняє особливу увагу до правильного оформлення й затвердження облікової політики та документообігу в компанії. Адже це забезпечить налагоджене й неперервне фіксування результатів господарської діяльності.

Що нове очікує на підприємства, які прийняли рішення (або змушені відповідно до закону) перейти на застосування міжнародних стандартів?

Кругозір
Блискуче реноме, або Механізми управління репутаційними ризиками в аудиторській діяльності

Репутація для аудиторської фірми – насправді безцінний актив. Найбільші аудиторські компанії світу бережуть її, як зіницю ока, миттєво реагуючи на будь-які намагання завдати шкоди бізнес-реноме. Гарну репутацію важко заробити й дуже легко знищити. Управління репутацією аудиторської компанії – пріоритетне завдання для її керівництва, адже репутація визначає успіх фірми загалом.

Читати всю статтю...
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua