Внимание! Вы используете устаревшую версию браузера.
Для корректного отображения сайта настоятельно рекомендуем Вам установить более современную версию одного из браузеров, представленных справа. Это бесплатно и займет всего несколько минут.
№09
Вересень 2017
Від редактора:
Шановний читачу, вітаємо на сторінках чергового випуску видання!
Традиційно хочемо порадувати вістями з МСФО-полів. Зокрема, Національний банк продовжує роботу з упровадження МСФЗ: 11 вересня 2017 р. прийнято Постанову № 89, якою затверджено зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків У...
Спробувати Оформити передплату
Спробувати Оформити передплату
Зміст номера
Новини та коментарі
Інвесторам розширять можливості для вкладення коштів
Функціонування ринків капіталу та регульованих ринків регламентуватиметься окремим законом
Звільнено від податків доходи нерезидентів від державних цінних паперів
Національний банк продовжує роботу з упровадження МСФ3
Реформи у сфері боротьби з відмиванням коштів не проводять належним чином у більшості країн Європейського Союзу

26.06.2017 почала діяти Четверта директива ЄС "Про запобігання використанню фінансової системи в цілях відмивання грошових коштів та фінансування тероризму" № 2015/849/EC (далі – Директива 2015/849/EC), прийнята 20.05.2015, якою визначено правила, відомі як "fourth anti-money laundering directive". Так, вона внесла зміни до Регламенту (Євросоюз) № 648/2012 Європейського парламенту та Ради й скасувала Третю директиву 2005/60/ЄС Європейського парламенту та Ради й Директиву Комісії 2006/70/ЄС27.

Застосування переліку організаційно-правових форм нерезидентів, операції з якими можуть бути визнані контрольованими: роз'яснення від ДФСУ
Усе, що потрібно знати про новий переклад МСФЗ
Тема номера
Боротьба з ухилянням від податків: що для українського бізнесу означає приєднання до BEPS

На прохання країн "Великої двадцятки" Організація економічного співробітництва та розвитку розробила План дій з протидії розмиванню бази оподаткування й виведенню прибутку з-під оподаткування – BEPS. Він є логічним продовженням тренду на прозорість фінансових практик, частиною якого є також боротьба з офшорами й уникненням оподаткування. Оскільки Україна хоче посідати почесне місце у світовій політиці та економіці, то вона також приєдналася до BEPS. Уряд уже розробляє концепцію втілення його в життя.

Якщо в бізнесі ви застосовуєте практики оптимізації податків, то вам необхідно перевірити, чи не протидіють вони принаймні тим пунктам Плану, які прийняла Україна.

Читати всю статтю...
Прикладна аналітика
Цілісний погляд на МСФЗ: роль аналізу практики застосування стандартів

Основний профіль Ради з міжнародних стандартів фінансової звітності (IASB) – розроблення стандартів МСФЗ для поліпшення фінансового обліку та звітності. Однак незалежно від того, наскільки повним є процес розроблення, через деякі причини можуть знадобитися додаткові зміни.

МСФЗ 15 і МСБО 18 – великі зміни вже тут!

Коли визнавати дохід?

Це просте питання є одним із найбільш суперечливих питань у сьогоднішньому фінансовому обліку.

Чому?

Адже все просто й легко, коли ви продаєте товари. Однак, коли йдеться про довгострокові контракти або будь-які послуги, тут інші справи. Коректність розрахунку доходів украй важлива для діяльності всієї компанії, оскільки від цього залежать суми прибутку і збитків, суми податків, а також найважливіше – репутація компанії.

Нещодавно правила визнання доходів змінилися, тож далі в статті розглянемо на прикладі основні зміни.

Довгострокові безпроцентні позики: облік за МСФЗ

Облік довгострокових безпроцентних позик у системі МСФЗ ґрунтується на методі дисконтування. Цю процедуру деякі практики використовують і у вітчизняному обліку, що загалом не є обов'язковим, однак і не заборонено. У цій статті ми розповімо про те, у чому вона полягає.

Ведення бізнесу в Україні крізь призму практики ЄСПЛ

Існує стереотип, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) створений насамперед для захисту особистих немайнових прав фізичних осіб. Юридичні особи, які вичерпали засоби правового захисту в державних судах та інших органах, часто навіть не розглядають можливість продовження захисту своїх майнових прав саме в ЄСПЛ. Звісно, позови юридичних осіб проти України в зазначеному Суді не є численними порівняно з кількістю звернень громадян. Рішення ЄСПЛ у таких спорах є своєрідним індикатором бізнес-клімату в державі, що опосередковано впливає на її інвестиційну привабливість. Нижче наведемо короткий аналіз рішень, винесених ЄСПЛ проти України. Ці рішення ідентифікують деякі з проблем, з якими стикається бізнес в Україні.

МСФЗ 9: модифікація договірних умов фінансових активів у банківських установах

Що ближче deadline набрання чинності 9 стандартом міжнародної фінансової звітності, то більше з'являється спірних питань щодо деяких постулатів його реалізації. Як ми вже звикли, для багатьох важливих аспектів впровадження нововведень МСФЗ 9 Рада з МСФЗ не дає чітких трактувань та визначень. Одним з таких понять є визначення терміну "модифікація". У стандарті він розглядається у загальному вигляді і має на увазі будь-які зміни в умовах договору.

Основні положення Четвертої антивідмивочної директиви ЄС

Прийняття 20.05.2015 Четвертої директиви ЄС "Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму" № 2015/849/ЄC (далі – Четверта директива або Директива 2015/849/ЄС) призвело до змін загальноєвропейського антилегалізаційного законодавства.

Законодавче регулювання: MiFID II для бухгалтерів і аудиторів

На підставі статті 50 Договору про можливість виходу з ЄС прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей розпочала дворічний процес переговорів щодо детальних аспектів виходу з Євросоюзу, що, своєю чергою, відіб'ється й на фінансовому секторі країни.

Що потрібно зробити бізнесу для залучення інвестицій від міленіалів

Сьогодні міленіали вже диктують бізнесу свої умови: на їхні смаки орієнтуються виробники, оскільки саме вони нині стали головними споживачами. Однак невдовзі їхній вплив стане прямим, а не опосередкованим, адже вони перейдуть зі статусу споживачів до розряду інвесторів. Тож, якщо ви не хочете залишитися без фінансування, необхідно вже зараз починати враховувати смаки міленіалів.

Читати всю статтю...
1 вересня набула чинності Угода про асоціацію з ЄС

Асоціація з ЄС – документ, що визначає рамкові положення щодо розширення співпраці між Україною та Євросоюзом. Серед основних напрямів поглиблення відносин – наближення вітчизняного законодавства до європейського, зокрема, у сфері оподаткування, бухгалтерського обліку та аудиту. Також передбачено, що сторони спрямовують свою діяльність на обмін інформацією й досвідом щодо існуючих систем і відповідних нововведень у зазначених сферах.

Читати всю статтю...
Практика: експерти відповідають
Підводні камені ТЦУ: які операції є контрольованими

Не вдаючись до детального аналізу всіх положень ТЦУ, варто звернути увагу платників податків на два моменти в чинній редакції п. 39.2.1.1 ПКУ, що можуть залишитися поза увагою платників податків і призвести до неприємних наслідків.

Агент чи принципал?

Наше підприємство укладає з виробником товарів дилерську угоду, за якою ми одержуємо дилерські знижки лише в тому випадку, якщо дотримуємося продажних цін, які встановлює виробник.

Дохід від реалізації такого товару нам потрібно відображати в загальній сумі чи як різницю між ціною продажу та нашою дилерською ціною?

Особлива думка
Легалізація криптовалюти в Україні допоможе наповнити держказну

Юрій Котляров, партнер практики ТМТ Juscutum, пояснив, чому Україна повинна врегулювати статус Bitcoin

Кругозір
Перше засідання клубу сучасного бухгалтера "PRO облік"
Мати доступ до номерів і всіх статей видання Ви зможете за умови передплати на електронне видання Вісник МСФЗ
Контакти редакції:
ifrs@ligazakon.ua