26.06.2017 почала діяти Четверта директива ЄС "Про запобігання використанню фінансової системи в цілях відмивання грошових коштів та фінансування тероризму" № 2015/849/EC (далі – Директива 2015/849/EC), прийнята 20.05.2015, якою визначено правила, відомі як "fourth anti-money laundering directive". Так, вона внесла зміни до Регламенту (Євросоюз) № 648/2012 Європейського парламенту та Ради й скасувала Третю директиву 2005/60/ЄС Європейського парламенту та Ради й Директиву Комісії 2006/70/ЄС27.
На прохання країн "Великої двадцятки" Організація економічного співробітництва та розвитку розробила План дій з протидії розмиванню бази оподаткування й виведенню прибутку з-під оподаткування – BEPS. Він є логічним продовженням тренду на прозорість фінансових практик, частиною якого є також боротьба з офшорами й уникненням оподаткування. Оскільки Україна хоче посідати почесне місце у світовій політиці та економіці, то вона також приєдналася до BEPS. Уряд уже розробляє концепцію втілення його в життя.
Якщо в бізнесі ви застосовуєте практики оптимізації податків, то вам необхідно перевірити, чи не протидіють вони принаймні тим пунктам Плану, які прийняла Україна.
Основний профіль Ради з міжнародних стандартів фінансової звітності (IASB) – розроблення стандартів МСФЗ для поліпшення фінансового обліку та звітності. Однак незалежно від того, наскільки повним є процес розроблення, через деякі причини можуть знадобитися додаткові зміни.
Коли визнавати дохід?
Це просте питання є одним із найбільш суперечливих питань у сьогоднішньому фінансовому обліку.
Чому?
Адже все просто й легко, коли ви продаєте товари. Однак, коли йдеться про довгострокові контракти або будь-які послуги, тут інші справи. Коректність розрахунку доходів украй важлива для діяльності всієї компанії, оскільки від цього залежать суми прибутку і збитків, суми податків, а також найважливіше – репутація компанії.
Нещодавно правила визнання доходів змінилися, тож далі в статті розглянемо на прикладі основні зміни.
Облік довгострокових безпроцентних позик у системі МСФЗ ґрунтується на методі дисконтування. Цю процедуру деякі практики використовують і у вітчизняному обліку, що загалом не є обов'язковим, однак і не заборонено. У цій статті ми розповімо про те, у чому вона полягає.
Існує стереотип, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) створений насамперед для захисту особистих немайнових прав фізичних осіб. Юридичні особи, які вичерпали засоби правового захисту в державних судах та інших органах, часто навіть не розглядають можливість продовження захисту своїх майнових прав саме в ЄСПЛ. Звісно, позови юридичних осіб проти України в зазначеному Суді не є численними порівняно з кількістю звернень громадян. Рішення ЄСПЛ у таких спорах є своєрідним індикатором бізнес-клімату в державі, що опосередковано впливає на її інвестиційну привабливість. Нижче наведемо короткий аналіз рішень, винесених ЄСПЛ проти України. Ці рішення ідентифікують деякі з проблем, з якими стикається бізнес в Україні.
Що ближче deadline набрання чинності 9 стандартом міжнародної фінансової звітності, то більше з'являється спірних питань щодо деяких постулатів його реалізації. Як ми вже звикли, для багатьох важливих аспектів впровадження нововведень МСФЗ 9 Рада з МСФЗ не дає чітких трактувань та визначень. Одним з таких понять є визначення терміну "модифікація". У стандарті він розглядається у загальному вигляді і має на увазі будь-які зміни в умовах договору.
Прийняття 20.05.2015 Четвертої директиви ЄС "Про запобігання використанню фінансової системи для відмивання грошей та фінансування тероризму" № 2015/849/ЄC (далі – Четверта директива або Директива 2015/849/ЄС) призвело до змін загальноєвропейського антилегалізаційного законодавства.
На підставі статті 50 Договору про можливість виходу з ЄС прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей розпочала дворічний процес переговорів щодо детальних аспектів виходу з Євросоюзу, що, своєю чергою, відіб'ється й на фінансовому секторі країни.
Сьогодні міленіали вже диктують бізнесу свої умови: на їхні смаки орієнтуються виробники, оскільки саме вони нині стали головними споживачами. Однак невдовзі їхній вплив стане прямим, а не опосередкованим, адже вони перейдуть зі статусу споживачів до розряду інвесторів. Тож, якщо ви не хочете залишитися без фінансування, необхідно вже зараз починати враховувати смаки міленіалів.
Асоціація з ЄС – документ, що визначає рамкові положення щодо розширення співпраці між Україною та Євросоюзом. Серед основних напрямів поглиблення відносин – наближення вітчизняного законодавства до європейського, зокрема, у сфері оподаткування, бухгалтерського обліку та аудиту. Також передбачено, що сторони спрямовують свою діяльність на обмін інформацією й досвідом щодо існуючих систем і відповідних нововведень у зазначених сферах.
Не вдаючись до детального аналізу всіх положень ТЦУ, варто звернути увагу платників податків на два моменти в чинній редакції п. 39.2.1.1 ПКУ, що можуть залишитися поза увагою платників податків і призвести до неприємних наслідків.
Наше підприємство укладає з виробником товарів дилерську угоду, за якою ми одержуємо дилерські знижки лише в тому випадку, якщо дотримуємося продажних цін, які встановлює виробник.
Дохід від реалізації такого товару нам потрібно відображати в загальній сумі чи як різницю між ціною продажу та нашою дилерською ціною?
Юрій Котляров, партнер практики ТМТ Juscutum, пояснив, чому Україна повинна врегулювати статус Bitcoin